Mieszkanie dla mężczyzny

W tym świecie wszystko jest klarowne prosta forma, oszczędna kolorystka, naturalne materiały. Koncepcja projektu za którym stoi ZONA Architekci, od początku była podyktowana męskim punktem widzenia.

Wyzwaniem dla projektantów  stanowiło połączenie potrzeb przestrzennych Inwestorów. Jeden z nich kolekcjonuje czerwone modele samochodów Ferrari, drugi zaś, płyty z muzyką. Dzięki temu wyeksponowanie tych zbiorów wzbogaciło wnętrze o ciekawe detale. W projekcie zorganizowane zostało miejsce do pracy na poziomie antresoli, której ogromnym atutem jest sąsiedztwo z obszernym tarasem na dachu budynku. Szerokość antresoli nie pozwalała jednak na wygodne usytuowanie klasycznego biurka. Architekci zaproponowali zatem biurko w formie wysuniętego poza antresolę kubika na metalowym stelażu, zwiększając przestrzeń pracy.

Rozwiązania zastosowane w mieszkaniu odpowiadają na potrzeby jego mieszkańców. Męskie spojrzenie narzuciło oszczędność materiałów i kolorów. Industrialne elementy z blachy, betonu i grafitowe zabudowy, pojawiające się we wszystkich pomieszczeniach, zostały ocieplone drewnem o kwiecistym rysunku. Wisienką na torcie jest granat pojawiający się na miękkich elementach.  

Tu męskie znaczy proste i wyraziste, ale nie zimne i surowe. Dzięki wyeksponowanym, spersonalizowanym detalom wnętrze jest wizytówką charakteru jego mieszkańców.

Lokalizacja: Poznań

Architekci: Anka Topolska i Dominik Kolenda, Paulina Wieczorek, Magdalena Sawicka

Grupa Metaforma

Fotografie: Krzysztof Strażyński 

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter