Mieszkanie jak ekskluzywny hotel – porady i inspiracje

Każdy, kto, choćby sporadycznie, obserwuje świat wnętrz, potwierdzi, że jedynym pewnikiem w nim jest zmiana. Na wzór niestałych obliczy pogody w kolejnych porach roku, propozycje wypełnione jasnymi kolorami i subtelnymi teksturami wymieniane są stopniowo na odznaczające się mnogością wzorów i kolorów, pełne życia kolekcje. Po nich, często wraz z zapowiedzią zimowych dni, następuje okres uwielbienia tajemniczych (i eleganckich niczym dama w rękawiczkach) ciemnych motywów i ciężkich tkanin. Te ostatnie są znakiem rozpoznawalnym wielu luksusowych hoteli.

Hotel w centrum Paryża

Istnieją miejsca, których wykończenie i dekoracja zapierają dech w piersiach. Ich pokoje, wszystkie w wersji DeLuxe, pozostawiają wchodzących do środka gości oniemiałych. Jednym z nich jest paryski Saint James Hotel, który poza pięciogwiazdkową lokalizacją (można dostać się z niego spacerem do wieży Eiffla, po przejściu mostkiem nad Sekwaną) zachwyca również zupełnie niecodziennym wnętrzem. Po przekroczeniu jego progu goście mają wrażenie zetknięcia się z nieco bajkowym światem piękna. Czy zatem istnieje sens prób stworzenia podobnego wnętrza we własnym domu? Z całą pewnością! Jeśli bowiem się to uda, efekt będzie zniewalający.

Mieszkanie jak ekskluzywny hotel - kolekcji New Glam marki Home & You

Luksusowa zmiana wnętrza

Jeśli podjęcie decyzji o metamorfozie mieszkania masz już za sobą, koniecznie dowiedz się, co będzie pasować do hotelowego stylu. Po pierwsze, jeśli na Twoich ścianach królują jasne kolory, zastąp je warstwą ciemniejszej farby (na przykład fioletową) albo zakryj niecodzienną tapetą. Następnie postaraj się dobrać meble, od których trudno oderwać wzrok – najlepiej lustrzane lub z elementami srebrnych kryształków.

Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online

Za ich pomocą sprawisz, że wnętrze będzie pełne blasku. Postaraj się też dopasować do nich mniejsze akcesoria – lampy, świece i bogato zdobioną zastawę. Zwróć szczególną uwagę na pokój, który uznać można za symbol hoteli – sypialnię. Poszukując odpowiednich pościeli, poszew i dywaników, skup się na połączeniu przytulnych, a jednocześnie wyraźnie kontrastujących ze sobą elementów. W “hotelowej” sypialni idealnie odnajdą się motywy z kwiatami XXL oraz puszyste, włochate dodatki, na przykład w postaci ozdobnych poszewek.

Relaks we własnym domu

Po wprowadzeniu wszystkich zmian weź głęboki oddech i pozwól sobie na to, co wszyscy uwielbiamy robić w hotelowych wnętrzach – odpoczywaj! Zaparz ulubioną herbatę, wycisz dźwięki smartfona, zabierz z półki czekającą na Ciebie książkę i oddaj się w miękkie i estetyczne objęcia własnego łóżka. Nie oszukuj – nie zaglądaj na instagramowy profil ani nie myśl o tym, co następnego dnia czeka Cię w pracy. Pozwól sobie na błogi, niezakłócony relaks. Uznaj to za jedyne słuszne zwieńczenie przeprowadzonej metamorfozy!

Zobacz również: Blat kamienny czy blat ze spieku kwarcowego? Porady i inspiracje! | Jak oświetlić salon? 

Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań onlineMieszkanie jak ekskluzywny hotel - kolekcji New Glam marki Home & You Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online Pacjent otrzymuje kod dostępu do wyników badań online

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter