Mieszkanie na poddaszu projektu Besign Studio

Mieszkanie na poddaszu to ogromny potencjał projektowy. W ostatnim czasie możemy nawet powiedzieć, że takie umiejscowienie to jest wręcz „must have”. Pracownia Besign Studio kolejny raz zaskoczyła nas swoją pomysłowością i pokazała jak ogromne możliwości aranżacyjne daje takie mieszkanie. Sprawdźcie sami.

75-metrowe mieszkanie znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Usytuowane jest na poddaszu 3-piętrowej kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiego klifu i molo. Główną inspiracją przy tworzeniu projektu mieszkania na poddaszu była jego wyjątkowa lokalizacja. Usytuowanie nad morzem, w bliskim sąsiedztwie lasu skłoniło projektantów do nawiązania do motywu natury i otwartej przestrzeni, jaką daje nadmorski krajobraz. Połączenie z naturą można zaobserwować w naturalnych materiałach wykorzystanych we wnętrzu tego apartamentu, takich jak drewno czy kamień.

Jadalnia w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio

Połączenie tradycji i nowoczesności

Projektując mieszkanie, postawiono na ciepły i elegancki styl, składający hołd zarówno tradycji, jak i nowoczesności. Głównym założeniem projektu była funkcjonalność i to właśnie jej została podporządkowana cała aranżacja. Elementy we wnętrzu zostały dobrane tak, aby można je było łatwo przestawiać, konfigurować i modyfikować. Zgodnie z tą ideą wybrano głównie wolno stojące wyposażenie, które będzie można aranżować według aktualnego zapotrzebowania.

Stołek w pokoju w mieszkaniu na poddaszu

Stworzono dużą, otwartą przestrzeń, w której kuchnia jest subtelnie odseparowana od pokoju dziennego. Przezierny regał z książkami oddziela strefę jadalną od wypoczynkowej, dzięki czemu zachowano wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Głównym wyzwaniem w projekcie mieszkania były skosy, które ograniczają znacznie miejsce i sprawiają, że przestrzeń jest nieustawna.

Mieszkanie na poddaszu w stylu mid-century

We wnętrzach tego mieszkania na poddaszu nawiązano do stylu mid-century modern, z charakterystyczną dla niego otwartą przestrzenią, meblami z naturalnego drewna i jasną kolorystyką. Południowo-wschodnia ekspozycja sprawia, że wnętrze jest pełne słońca, a roślinne akcenty potęgują wrażenie przenikania wnętrza z zewnętrzem.

Sypialnia na poddaszu projektu Besign Studio

„W aranżacji wnętrza poddasza zastosowaliśmy elementy zaprojektowane przez polskich projektantów, które nawiązują nie tylko do ukochanych przez inwestorów lat 60., ale również do nadmorskiego charakteru Orłowa. Ciekawym rozwiązaniem jest również ściana w sypialni, która jest ukłonem w kierunku estetyki połowy XX wieku. Tapeta o fakturze skóry ociepla wnętrze pomieszczenia, a jednocześnie nie przytłacza go” – mówi architektka Magdalena Wieczorek.

Projektując to nowoczesne mieszkanie, postawiono na kolor i kształt. Projektanci Besign Studio postawili na subtelną i jasną kolorystykę mieszkania, aby osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Dzięki stonowanej kolorystyce udało się wyeksponować kolekcję książek, pojedyncze detale oraz piękno i różnorodność naturalnego drewna. Zaprojektowany na zamówienie stół od polskiej marki Wood & Paper to istny patchwork różnych kolorów drewna w geometrycznych kształtach.

Interesującym elementem wnętrza są także zaprojektowane przez Besign Studio drewniane i marmurowe lampy o geometrycznych formach, które współgrają z czystymi liniami skosów poddasza. To nie jedyny polski akcent we wnętrzu. Znajdziemy tu również fotel bujany marki 366 concept, poduszkę od stONE, stolik kawowy od gdańskiej Tabandy, ukwiecony żyrandol od Pani Jurek czy drewniane ptaszki w sypialni marki Kuźnia Skały.

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Monochromatyczna kuchnia w bloku projektu Besign Studio | Jasne mieszkanie w klimacie portowego miasta

Jasny pokój w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio Mieszkanie na poddaszu projektu Besign Studio Detal białej szafy w projekcie mieszkania Besign Design Stół drewniany z elementami dekoracji Sztućce w jadalni w mieszkaniu na poddaszu Widok przez okno w mieszaniu na poddaszu Szara sofa w pokoju dzienym Jasne mieszkanie na poddaszu z brązową ścianą w pokoju dziennym projektu Besign Studio Żyrandol od Pani Jurek w mieszkaniu Fotel 366 i komoda w pokoju dziennym Regał z książkami w pokoju dziennym w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio Biała kuchnia z brązowym blatem w mieszkaniu na poddaszu Regał na książki w pokoju dziennym w mieszkaniu projektu Besign Studio Jasna jadalnia z drewnianym stołem w mieszkaniu Pokój dzienny w mieszkaniu zaprojektowanym przez Besign Studio

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter