Mieszkanie na poddaszu projektu Besign Studio

Mieszkanie na poddaszu to ogromny potencjał projektowy. W ostatnim czasie możemy nawet powiedzieć, że takie umiejscowienie to jest wręcz „must have”. Pracownia Besign Studio kolejny raz zaskoczyła nas swoją pomysłowością i pokazała jak ogromne możliwości aranżacyjne daje takie mieszkanie. Sprawdźcie sami.

Wnętrze projektu Besign Design

75-metrowe mieszkanie znajduje się w gdyńskiej dzielnicy Orłowo. Usytuowane jest na poddaszu 3-piętrowej kamienicy w bezpośrednim sąsiedztwie nadmorskiego klifu i molo. Główną inspiracją przy tworzeniu projektu mieszkania na poddaszu była jego wyjątkowa lokalizacja. Usytuowanie nad morzem, w bliskim sąsiedztwie lasu skłoniło projektantów do nawiązania do motywu natury i otwartej przestrzeni, jaką daje nadmorski krajobraz. Połączenie z naturą można zaobserwować w naturalnych materiałach wykorzystanych we wnętrzu tego apartamentu, takich jak drewno czy kamień.

Jadalnia w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio

Połączenie tradycji i nowoczesności

Projektując mieszkanie, postawiono na ciepły i elegancki styl, składający hołd zarówno tradycji, jak i nowoczesności. Głównym założeniem projektu była funkcjonalność i to właśnie jej została podporządkowana cała aranżacja. Elementy we wnętrzu zostały dobrane tak, aby można je było łatwo przestawiać, konfigurować i modyfikować. Zgodnie z tą ideą wybrano głównie wolno stojące wyposażenie, które będzie można aranżować według aktualnego zapotrzebowania.

Stołek w pokoju w mieszkaniu na poddaszu

Stworzono dużą, otwartą przestrzeń, w której kuchnia jest subtelnie odseparowana od pokoju dziennego. Przezierny regał z książkami oddziela strefę jadalną od wypoczynkowej, dzięki czemu zachowano wrażenie dużej, otwartej przestrzeni. Głównym wyzwaniem w projekcie mieszkania były skosy, które ograniczają znacznie miejsce i sprawiają, że przestrzeń jest nieustawna.

Mieszkanie na poddaszu w stylu mid-century

We wnętrzach tego mieszkania na poddaszu nawiązano do stylu mid-century modern, z charakterystyczną dla niego otwartą przestrzenią, meblami z naturalnego drewna i jasną kolorystyką. Południowo-wschodnia ekspozycja sprawia, że wnętrze jest pełne słońca, a roślinne akcenty potęgują wrażenie przenikania wnętrza z zewnętrzem.

Sypialnia na poddaszu projektu Besign Studio

„W aranżacji wnętrza poddasza zastosowaliśmy elementy zaprojektowane przez polskich projektantów, które nawiązują nie tylko do ukochanych przez inwestorów lat 60., ale również do nadmorskiego charakteru Orłowa. Ciekawym rozwiązaniem jest również ściana w sypialni, która jest ukłonem w kierunku estetyki połowy XX wieku. Tapeta o fakturze skóry ociepla wnętrze pomieszczenia, a jednocześnie nie przytłacza go” – mówi architektka Magdalena Wieczorek.

Projektując to nowoczesne mieszkanie, postawiono na kolor i kształt. Projektanci Besign Studio postawili na subtelną i jasną kolorystykę mieszkania, aby osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Dzięki stonowanej kolorystyce udało się wyeksponować kolekcję książek, pojedyncze detale oraz piękno i różnorodność naturalnego drewna. Zaprojektowany na zamówienie stół od polskiej marki Wood & Paper to istny patchwork różnych kolorów drewna w geometrycznych kształtach.

Interesującym elementem wnętrza są także zaprojektowane przez Besign Studio drewniane i marmurowe lampy o geometrycznych formach, które współgrają z czystymi liniami skosów poddasza. To nie jedyny polski akcent we wnętrzu. Znajdziemy tu również fotel bujany marki 366 concept, poduszkę od stONE, stolik kawowy od gdańskiej Tabandy, ukwiecony żyrandol od Pani Jurek czy drewniane ptaszki w sypialni marki Kuźnia Skały.

Zdjęcia: Jakub Nanowski

Zobacz również: Monochromatyczna kuchnia w bloku projektu Besign Studio | Jasne mieszkanie w klimacie portowego miasta

Jasny pokój w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio
Mieszkanie na poddaszu projektu Besign Studio
Detal białej szafy w projekcie mieszkania Besign Design
Stół drewniany z elementami dekoracji
Sztućce w jadalni w mieszkaniu na poddaszu
Widok przez okno w mieszaniu na poddaszu
Szara sofa w pokoju dzienym
Jasne mieszkanie na poddaszu z brązową ścianą w pokoju dziennym projektu Besign Studio
Żyrandol od Pani Jurek w mieszkaniu
Fotel 366 i komoda w pokoju dziennym
Regał z książkami w pokoju dziennym w mieszkaniu na poddaszu projektu Besign Studio
Biała kuchnia z brązowym blatem w mieszkaniu na poddaszu
Regał na książki w pokoju dziennym w mieszkaniu projektu Besign Studio
Jasna jadalnia z drewnianym stołem w mieszkaniu
Pokój dzienny w mieszkaniu zaprojektowanym przez Besign Studio
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter