Mieszkanie na poddaszu z antresolą

Architekci ze studia „Superpozycja architekci” przekształcili poddasze, zlokalizowane w Gliwicach. Mieszkanie znajduje się w kamienicy, w centrum miasta. Adaptacja poddasza była prawdziwym wyzwaniem, ponieważ strych był zrujnowany, do kapitalnego remontu. Pierwszym krokiem było stworzenie układu funkcjonalnego, który wykorzystywałby jak największą powierzchnię. Wykorzystano dużą wysokość pomieszczeń na zbudowanie antresoli i wykonanie na niej dodatkowych pomieszczeń.

Podstawą do wykreowania przestrzeni i klimatu było zastosowanie dużej ilości okien połaciowych, dzięki nim wnętrze jest doświetlone, wygląda przytulnie i zachęcająco. Wnętrze sprawia wrażenie bardzo przestronnego, dzięki zachowaniu oryginalnej wysokości. Wykorzystano istniejące elementy więźby dachowej oraz odkryto istniejącą cegłę. Do wykonania drewnianych blatów i stołów wykorzystano stare drewno rozbiórkowe. Elementami wyposażenia wnętrz są głównie jasne, proste meble, które za zadanie maja wtopić się w tło. Aranżacja mieszkania wzbogacona jest o dodatki, które dodają charakteru-obrazy, fotografie w ramach.

Na antresoli znajduje się sypialnia, garderoba i schowek. Dzięki przeszklonej ścianie, można obserwować, domowników w salonie i kuchni. Ze starej pralni utworzono łazienkę, pomieszczenie gospodarcze i garderobę. W łazience odsłonięto cegłę, którą pomalowano na kolor grafitowy. Wydzielono również miejsce na prysznic i wannę. Stare, nierówne drewno zestawiono z odcieniami bieli i szarości.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter