Mieszkanie pary z branży kreatywnej w sercu zielonej Saskiej Kępy

Pracująca w branży kreatywnej para stworzyła swój projekt mieszkania w sercu zielonej Saskiej Kępy. Jego istotny element stanowi kuchnia z frontami w kolorze orzecha amerykańskiego od FRØPT. W tym domu klimat warszawskiej kamienicy przenika się z rezygnacją z nadmiaru, tworząc intymną, ale ciepłą atmosferę.

Mieszkanie pary z branży kreatywnej

Planując swoje wnętrze, właściciele postawili na esencjalizm, japońską estetykę i starannie wyselekcjonowany design. To mieszkalna przestrzeń, w której nie ma miejsca na przypadki, tu chce się zwolnić i cieszyć chwilą.

Wyspa z granitowym blatem
Wyspa z granitowym blatem

Główne założenie projektu to prostota i spójność, poparta holistycznym spojrzeniem na całą przestrzeń. Kuchnia, jego istotny element, znajduje się w strefie dziennej i jest otwarta na salon, który z kolei przez zachowane drewniane drzwi, płynnie przechodzi do jadalni. Ze względu na jej umiejscowienie, właścicielom zależało, aby nie dominowała zabudową nad resztą pomieszczenia. Dzięki temu jest spójnym elementem całości mieszkania, zarówno pod kątem formy, jak i estetyki.

Mieszkanie pary z branży kreatywnej w sercu zielonej Saskiej Kępy
Paweł – właściciel mieszkania

“Lubię gotować, ale niespecjalnie lubię dzielić się kulinarnymi obowiązkami. Zatem w takim momencie jest to przestrzeń tylko dla mnie. Otwarcie kuchni na salon daje mi możliwość bycia w kontakcie z innymi albo po prostu pozwala na mój ulubiony multitasking, czyli gotowanie wraz z jednoczesnym oglądaniem meczu NBA” – zdradza Paweł, właściciel mieszkania.

Dbałość o dobrej jakości materiały

W całym mieszkaniu widoczna jest dbałość o dobrej jakości materiały. W kuchni da się to dostrzec po wyborze forniru naturalnego, z którymi idealnie współgra wibrujący granitowy blat. Na wykończenie frontów wybrano klasyczny orzech amerykański o wyraźnym usłojeniu w wersji Pure z kolekcji Norwegian Wood. Bazę kuchni stanowią szafki wykonane na zamówienie, natomiast kluczową rolę w projekcie odgrywają dwie otwarte półki na ścianie zabudowanej panelami na wymiar. Aby podkreślić minimalistyczną linię zabudowy, celowo zrezygnowano z uchwytów w większości szuflad i szafek, montując je tylko w przypadku sprzętów AGD.

Na wykończenie frontów wybrano klasyczny orzech amerykański o wyraźnym usłojeniu w wersji Pure z kolekcji Norwegian Wood
Wykończenie frontów – orzech amerykański w wersji Pure z kolekcji Norwegian Wood

Uzupełnieniem kuchni jest symetryczny regał Norwegian Wood od FRØPT, który współgra kolorystycznie z wykończeniem frontów. Regał domyka strefę kuchenną i pozwala wyeksponować właścicielom ulubione przedmioty.

Również z orzecha amerykańskiego, według projektu właścicieli, zaprzyjaźniony stolarz wykonał stół do jadalni. Ciepło i charakter dominującego w mieszkaniu drewna koresponduje z bielą ścian, co pozwala zachować wizualną spójność i czystość. Całości projektu dopełnia starannie wyselekcjonowany design od światowych i polskich marek m.in: FRØPT, Tylko, Noti, Ton, Vitra. Czarna lampa Lexavala oświetla wyspę kuchenną i jednocześnie rzuca też światło na salon.


Fronty: FRØPT | fropt.com
Zdjęcia: Tomo Yarmush | tomoyarmush.com

Zobacz również: 48-metrowe mieszkanie w modernistycznym budynku | Wnętrze z baśniowym widokiem na historyczne miasto

Jasna kuchnia z frontami w kolorze ciemnego drewna
Salon połączony z kuchnią z wyspą
Mieszkanie pary z branży kreatywnej w sercu zielonej Saskiej Kępy
Regał Norwegian Wood od FRØPT
Fronty kuchenne w wersji Pure z kolekcji Norwegian Wood
Mieszkanie pary z branży kreatywnej w sercu zielonej Saskiej Kępy
Bazę kuchni stanowią szafki wykonane na zamówienie
Bazą tej kuchni są szafki wykonane na zamówienie
Mieszkanie pary z branży kreatywnej w sercu zielonej Saskiej Kępy
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter