Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki

Mieszkanie projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe, jest częścią inwestycji spod szyldu Invest Komfortu, zlokalizowanej w zielonej, spokojnej dzielnicy Gdyni. W kameralnej zabudowie Nowych Kolibek zaprojektowali wnętrze dla młodej, aktywnej zwolenniczki odważnych i nowoczesnych rozwiązań.

Mieszkanie projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe w inwestycji Nowe Kolibki

Realizacja w inwestycji Nowe Kolibki definiuje swój charakter już od samego wejścia. Ściany korytarza, pokryte naturalnym fornirem kamiennym, prowadzą dalej, ukazując wysoką zabudowę stolarską w kolorze ciepłego dębu oraz lustro sięgające sufitu. Drzwi zlicowane z frontami szaf skrywają zaś wejście do garderoby.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - regał na książki w salonie

Salon z aneksem w gdyńskim mieszkaniu

Połączenie salonu z aneksem kuchennym jest odpowiedzią na rytm dnia i upodobania naszej klientki. Miłośniczka kulinariów potrafi poświęcić gotowaniu długi czas, który umili jej telewizor zamontowany nieopodal kuchni lub muzyka dobiegająca z salonu. Przenikanie się stref funkcjonalnych pozwala ponadto gościć przyjaciół, nie tracąc ani jednej wspólnej chwili. 

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - Wyspa w kuchni

Podstawowym wyznacznikiem estetycznym dla projektowanej kuchni były ciemne barwy i dość surowy charakter. Klientce zależało na wyróżnieniu zabudowy kuchennej nieoczywistą, choć drobną cechą. Tak też się stało: fronty wykonane zostały z płyty pokrytej delikatnym deseniem krateczki.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - salon z kanapą

Podobną cechą charakteryzuje się blat i powierzchnia pomiędzy szafkami dolnymi i wiszącymi – ich kamienna struktura staje się widoczna po włączeniu podszafkowego oświetlenia. Półwysep pozwolił wygospodarować dodatkową przestrzeń do przechowywania. Tuż nad nim zawisła spawana, metalowa szafka wykonana na zamówienie, od spodu której umieszczono ledy doświetlające blat roboczy. 

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - kuchnia

Salon został zaprojektowany w taki sposób, by znaleźć w nim ukojenie po długim, wyczerpującym dniu. Miękka sofa zaprasza, by się w nią zanurzyć i skorzystać z bogatej biblioteki ulokowanej za jej plecami. Zabudowa wykonana na zamówienie przez stolarza zdołała pomieścić kolekcję ulubionych książek klientki, której zależało na wyeksponowaniu ich w salonie. Paski w dębowym wybarwieniu, biegnące od regału do telewizora, wprowadzają ciepło drewna do wnętrza zdominowanego przez odcienie szarości.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - wyspa w kuchni

Sypialnia – oaza intymności w mieszkaniu w inwestycji Nowe Kolibki

Oaza spokoju i intymności utrzymana została w ciemnej tonacji, która konsekwentnie pojawiła się również na firanach i zasłonach. Miękkie, przypominające welur tapicerowanie za łóżkiem wzmaga poczucie przytulności, a jednocześnie tłumi hałasy dobiegające z zewnątrz.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - łóżko w sypialni

Wszystkie ściany obłożone zostały materiałami o zróżnicowanej fakturze, podłogę zaś wyłożono puszystą wykładziną. Ujednoliconą gamę kolorystyczną przełamują lampki nocne marki Pallero, osobiście wybrane przez klientkę.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - sypialnia

Łazienka z atmosferą SPA

Klientce zależało na tym, aby w łazience stworzyć atmosferę spa. Efekt osiągnęłyśmy za sprawą połączenia surowych płytek o kamiennej strukturze z elementami w kolorze ciepłego dębu. Paski zamontowane na suficie nawiązują do dekoracji w salonie, tworząc dzięki temu spójną koncepcję projektową. Skojarzenia ze spa zostały przełamane za pomocą czarnej armatury nawiązującej do wnętrz o industrialnym charakterze.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - łazienka

Stosunkowo niewielka łazienka mieści w sobie prysznic typu walk-in, który wizualnie stapia się z tłem. Ponadto w pomieszczeniu zdołałyśmy wygospodarować przestrzeń na wygodną wannę. Toaleta celowo umieszczona została w głębi pomieszczenia, by nie skupiała na sobie zbyt dużej uwagi. Tym samym przy wejściu, a zatem w sąsiedztwie wanny i umywalki, wypracowałyśmy wolną przestrzeń umożliwiającą komfortowe korzystanie z wyposażenia łazienki.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - beton w kuchni

Klientce zależało na wprowadzeniu dobrego oświetlenia do makijażu – w odpowiedzi na tę potrzebę zaprojektowałyśmy szafkę wiszącą, w której pomiędzy frontami poprowadzone zostało oświetlenie led. Przestrzeń do przechowywania znajduje się ponadto w szafce pod umywalką, wyposażonej między innymi w specjalną, niską szufladę przygotowaną z myślą o kosmetykach do makijażu.

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - łazienka z dekoracjami z betonu

Pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe

Wnętrza, które projektuje pracownia Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe są odzwierciedleniem osobowości i potrzeb ich klientów. Ich celem jest tworzenie wyjątkowej atmosfery każdego mieszkania, domu, przestrzeni publicznej. Najważniejsze jest dla nich jest zrozumienie potrzeb klientów, dlatego zanim przystąpią do projektowania starają się poznać styl życia, oczekiwania oraz ich samych. W pracowni tworzą niepowtarzalne, ponadczasowe wnętrza. Każda z zaprojektowanych przez nich przestrzeni jest dopracowana pod względem funkcjonalnym i estetycznym.

Pracownia ma na swoim koncie wiele ciekawych realizacji. Jedną z nich jest projekt mieszkania na Helu.

Zobacz również: Dom o powierzchni 130m2 | 140-metrowy apartament na Mokotowie

Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - dekoracja
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - zlicowanie drzwi
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - drzwi w mieszkaniu
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - Przedpokój
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - sypialnia
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - szafa
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - salon
Mieszkanie w inwestycji Nowe Kolibki projektu Kowalczyk-Gajda Studio Projektowe - kanapa w salonie
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter