Mieszkanie w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Jasne, przestronne wnętrze w połączeniu z mocną kolorystyką – to kolejna realizacja pracowni PROJEKT M, przygotowana dla młodego małżeństwa na jednym z osiedli w województwie łódzkim. Czym inspirować się do stworzenia wnętrza, które będzie zachwycać klientów każdego dnia? Przeczytajcie koniecznie!

Kolejny oddany projekt już za Wami! Zdradźcie naszym czytelnikom więcej szczegółów dotyczących tej realizacji.

Realizacja znajduje się w Pabianicach w województwie łódzkim. Projekt, który przygotowaliśmy dotyczy 50-metrowego mieszkania w bloku z wielkiej płyty dla młodego małżeństwa.

Salon w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Czy inwestorzy mieli konkretne założenia dotyczące projektu ich mieszkania?

Założeniem naszych inwestorów było stworzenie jasnego wnętrza, łączącego kontrastującą stylistykę. Mieszkanie miało być przestronne, a podstawową kolorystkę miała stanowić biel i ciepły odcień drewna. Jedną z wytycznych stanowiło również zastosowanie mocniejszych akcentów kolorystycznych jako dopełnienie jasnego wnętrza.

Kwiat stojący przy sofie w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Czyli klienci mieli wizję swojego wymarzonego mieszkania. Oglądając zdjęcia, naszą uwagę przyciąga czytelne wydzielenie różnych stref funkcjonalnych w mieszkaniu. Skąd takie rozwiązanie?

Takie rozwiązanie pozwoliło optycznie powiększyć pomieszczenie. Zastosowanie odmiennych materiałów czytelnie wydziela przestrzeń. Salon miał pełnić wiele funkcji, dlatego kluczowe było znalezienie rozwiązania jak optycznie powiększyć pokój. Wspomniane pomieszczenie zostało podzielone na część jadalni z pełnowymiarowym stołem, strefę relaksu dla miłośnika gier PlayStation, kącik czytelniczo-kawowy oraz przestrzeń biura domowego.

Niewielki przedpokój mimo braku oddzielenia od salonu został wydzielony zarówno innym wykończeniem posadzki, jak i odmienną, niebieską kolorystyką. Kluczowym elementem w przedstawionej aranżacji było wyburzenie ściany oddzielającej salon od przedpokoju.

Kanapa w salonie w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

To było z pewnością jedno z wyzwań. A czy jeszcze coś wymagało dużych nakładów siły?

Tak. Wydzielenie ze stosunkowo niewielkiej przestrzeni miejsca do pracy, które będzie dostępne w każdej chwili, bez konieczności zmiany aranżacji przestrzeni.

Biurko wraz z minimalną z przestrzenią biurową zostało wydzielone z części salonu, tak aby nie zakłócało codziennego funkcjonowania domowników. Jasną, stonowaną kompozycję dopełnia biblioteka dodająca różnorodnej kolorystyki. Inwestorzy potrzebowali wydzielonego miejsca na dużą ilość książek, stąd decyzja by duży, biały regał dominował na ścianie telewizyjnej. Jednakowy materiał użyty na posadzce, powiększył optycznie przestrzeń wyznaczając również ciąg prowadzący do kuchni.

Telewizor i szafka na książki w salonie

Kuchnia robi wrażenie, skąd pomysł na tak wyrazisty kolor frontów w kuchni?

To była wytyczna inwestora. Pierwotnie miał być to kolor czarny, jednak po namowach Inwestor przystał na opcję ciemnego granatu w celu złagodzenia intensywności koloru oraz dopasowania do innych barw zastosowanych w aranżacji. Ponadto, kuchnia, podobnie jak sypialnia kontynuuje koncepcję wyznaczoną dla całego mieszkania-jasne barwy w połączeniu z mocną kolorystyką. Granatowe meble nie przytłaczają kuchni ze względu na delikatne ścian i podłogi. Ważnym dla domowników elementem wyposażenia było wstawienie niewielkiego stołu jadalnego, na co pozwoliła wielkość pomieszczenia.

Niebieskie fronty w kuchni w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Kuchnia w granacie, zaś w sypialni widzimy ciemną zieleń w połączeniu z bielą!

Zdecydowanie ciemna zieleń dominuje w sypialni, ale to stwarza miejsce do relaksu i wypoczynku.

Zielona ściana w sypialni w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Poza mocnymi kontrastami kolorystycznymi, które robią ogromne wrażenie, czy zastosowaliście jakieś ciekawe rozwiązania w tej realizacji?

W przedstawionej aranżacji wyburzaliśmy ściany oddzielające salon od przedpokoju. Zabieg ten pozwolił optycznie  powiększyć pomieszczenia, a zastosowana kolorystyka i różnorodne materiały czytelnie wydzieliły część salonu i strefę wejściową. Kolejnym ciekawym elementem było zaprojektowanie dużej szafy w przedpokoju, która oprócz funkcji przechowywania okryć wierzchnich oraz butów ma również skrzydło szafy gospodarczej, gdzie znalazło się miejsce na odkurzacz, suszarkę, szczotkę, akcesoria ogrodnicze oraz męski kącik z narzędziami.

Przedpokój z drewnianą podłogą w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Efekt optycznego powiększenia mieszkania zdecydowanie udało Wam się osiągnąć! A czy współpraca z klientem była równie owocna?

Bardzo! Ciekawym elementem współpracy było wykonanie kilku mebli przez inwestora. W konsultacji z architektem, po ustaleniu szczegółów i przygotowaniu rysunków klienci własnoręcznie odnowili i przygotowali kilka elementów wyposażenia: wisząca szafka w przedpokoju, stół w salonie czy odnowiony fotel Lisek. Dębowy stolik kawowy z metalowymi nogami, stołek w przedpokoju, wieszak z półką oraz metalowa lampa, a siatki oraz lampa nad stołem (z wykorzystaniem elementów z Ikei) są również autorstwa taty Inwestorów. Poza ogólnymi wytycznymi zdecydowanie mieliśmy wolną rękę w projektowaniu.

Przedpokój w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Powiedzmy jeszcze naszym czytelnikom, skąd czerpaliście inspiracje?

Inspiracją był styl eklektyczny, czyli połączenie różnych epok i stylistyki, nowoczesności z innymi, mniej współczesnymi formami. Postawiliśmy sobie za cel stworzenie ponadczasowego wnętrza, w którym różna stylistyka elementów wyposażenia wzajemnie się uzupełni i stworzy ciekawe, spójne połączenie. A ponadto niewielkie mieszkanie dzięki zastosowanym zabiegom stało się przestronne i  podzielone na czytelne strefy.

Niebieskie fronty w meblach kuchennych w w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Pracownia PROJEKT M

Pracownia Projekt M zajmuje się projektowaniem domów, wnętrz, budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Szukanie najlepszych rozwiązań, proste, funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu przestrzenie to cel realizowanych projektów. Założeniem pracowni jest stworzenie spójnego połączenia domu, wnętrza i ogrodu tworząc ponadczasowe rozwiązania.

Łóżko w sypialni w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M Kanapa i stół z krzesłami w salonie w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M Szafa z białymi frontami w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M Przejście do kuchni w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Stół i cztery krzesła w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT MSzafka w przedpokoju w mieszkaniu w Pabianicach projektu pracowni PROJEKT M

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter