Marzycie o mieszkaniu w kamienicy? Drewniany parkiet, wysokie przestrzenie i wielkie, przeszklone drewniane drzwi? Niepowtarzalny klimat i unikalne możliwości aranżacji to główne zalety mieszkania w starym budownictwie. Taką realizacją jest właśnie mieszkanie z 1936 roku w Warszawie projektu pracowni Loft Kolasiński.
Mieszkanie z 1936 roku
Projekt obejmował renowację i częściową przebudowę wnętrza mieszkania z 1936 roku w Warszawie, w dzielnicy Stara Ochota. Głównym celem prac dotyczących przebudowy było stworzenie dużej otwartej przestrzeni dziennej połączonej z kuchnią i dwóch łazienek. Konieczna była likwidacja wielu ścian działowych i nowa organizacja przestrzeni. W wyniku przebudowy powstały: dwie sypialnie, gabinet, dwie łazienki i duży salon z częścią jadalnianą połączoną z kuchnią. Ważnym założeniem projektu było, zachowanie historycznych elementów architektury mieszkania, takich jak: wykończenie ścian i sufitów oraz stolarka wewnętrzna i parkiet. które poddane zostały renowacji.
Klasyczne meble, lampy i akcesoria
W projekcie wykorzystane zostały klasyczne meble, lampy i akcesoria to między innymi projekty: Jean Prouve, Charles and Ray Eames, Edmund Homa, Apolinary Gałecki, Friso Kramer, Antonio Citterio, Eero Sarrinen, Vipp. Meble i akcesoria zaprojektowane na potrzeby projektu przez Loft Kolasiński:komody, regał (biblioteka), łóżko, lustra, ławka, mobilna wyspa kuchenna, meble kuchenne i łazienkowe, kabina prysznicowa. Do dekoracji ścian wykorzystaliśmy grafiki Stanisława Dawskiego i zdjęcia Erwina Olafa. Powodzenie projektu zawdzięczamy wyjątkowemu zaufaniu naszych klientów i doskonałej współpracy z nimi.
Pracownia Loft Kolasiński
Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i pomieszczeń publicznych. Doradzają i dzielą się wiedzą w zakresie doboru mebli, dodatków, materiałów wykończeniowych oraz budowlanych. Współpracują ze sprawdzonymi wykonawcami rzadkich, specjalistycznych branż. Na potrzeby aranżacji wnętrz często wykorzystują meble autorskie, które powstają w zaprzyjaźnionej stolarni. Są to indywidualne projekty powstałe z potrzeb i preferencji stylistycznych Klientów.
W 2015 roku zaprojektowali pierwszą kolekcję mebli „Public Project”. Szczególną estymą darzą przedmioty powstałe w okresie pomiędzy latami 20 a 70-tymi ubiegłego wieku. Stąd, w projektach często wykorzystują wyjątkowe meble, oświetlenie, ceramikę, grafiki, kilimy, dywany vintage. Pozyskują je na aukcjach i od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów z całej Europy. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwracają na zachowanie ich oryginalnego charakteru. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak poddasza, budynki industrialne i stare domy. Inne projekty Loft Kolasiński możecie zobaczyć TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ!
Zdjęcia: Joel Hauck
Meble wykonali: Zbigniew Dzitkowski, Woodmaker
Zobacz również: Niezwykły apartament architektki Marii Jachalskiej | 110-metrów luksusowej powierzchni od Moovin Interiors