Mieszkanie z charakterem: vintage & wzór

Mieszkanie z charakterem: vintage & wzór

Dwupoziomowe mieszkanie położone w sercu krakowskiego Podgórza zaprojektowane przez pracownie Odwzorowanie to dom Marcina, który kieruje działem innowacji w agencji reklamowej. Budynek powstał w miejscu przedwojennej kamienicy, a przy jego budowie zachowano wszelkie architektoniczne elementy będące konsekwencją jego lokalizacji. Taki był też wyznacznik przy tworzeniu wystroju wnętrza: osadzenie historii w zupełnie współczesnej codzienności. Mieszkanie w większości zostało urządzone meblami vintage, znalezionymi za pośrednictwem internetowego showroomu prowadzonego przez projektantkę mieszkania, które wprowadziły modernistyczny charakter oraz autentyczną atmosferę wnętrza.

Na dole, w jednej, otwartej przestrzeni znajduje się salon, jadalnia, kuchnia i łazienka. Na górze mieści się sypialnia i pracownia. Na dole dominują przedmioty vintage znalezione na aukcjach internetowych. Serwantka i ozdobny stół mogłyby stworzyć złudzenie klasycznego, przedwojennego wnętrza, dlatego aby to wrażenie zostało przełamane stół otoczony został krzesłami różnego pochodzenia, również takimi o metalowej, ażurowej formie. Kontrastem dla klasycznego charakteru jadalni jest również lekka konstrukcja stalowych schodów znajdujących się po drugiej stronie salonu.

Na górze zdecydowanie króluje wzór. Tapeta Cole&Son z motywem dżungli jest niewątpliwie głównym bohaterem sypialni. Do jej ekstrawaganckich elementów należy również ogromne, wolnostojące lustro oraz złota lampa wybrana na Allegro. Resztę przedmiotów ograniczono do minimum, aby wnętrze nie stało się zbyt przeładowane.

Podobnie ozdobne płytki znajdujące się nie tylko na 2 ścianach, ale i na podłodze łazienki, są kolejnym dowodem zdecydowanego charakteru właściciela.

Cały wystrój jest idealnym tłem dla wielu osobistych przedmiotów należących do Marcina – książek, grafik i instrumentów. Dzięki przedmiotom z duszą oraz zgodności stylistycznej właściciela i projektantki udało się zmienić pustą przestrzeń w autentyczne mieszkanie z charakterem.

 

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter