Mikroinstalacje we Wrocławiu

Mikroinstalacje we Wrocławiu

Mikroinstalacje projektu Magdy Szwajcowskiej i Michała Majewskiego z NO studio to seria drobnych interwencji w przestrzeni miejskiej przywracających miastu zapomniane, zaniedbane lokalizacje. Przy pomocy minimalnych środków wyrazu i środków finansowych doprowadzamy do rewitalizacji dziur w miejskiej tkance. Myśląc o całym mieście, na podstawie analiz potrzeb i poszukiwaniach wyrw w urbanistyce Wrocławia przygotowaliśmy serię mikroinstalacji, które sukcesywnie realizujemy.

Pierwsza z nich powstała we Wrocławiu, przy zabytkowym moście piaskowym na opuszczonych betonowych schodach. Dzięki umieszczeniu kilku maksymalnie prostych leżaków / siedzisk przywróciliśmy to opuszczone miejsce mieszkańcom.

„Koncentrując działania w takich rejonach, chcemy zwrócić na nie uwagę i zachęcić do ich ponownego wykorzystania. Architektoniczne mikrointerwencje zaprojektowane przez Magdalenę Szwajcowską i Michała Majewskiego mają jednocześnie pokazać, że przemiana jakościowa zaniedbanych miejsc, nadanie im nowego charakteru lub zwiększenie ich funkcjonalności są możliwe przy niedużych nakładach finansowych i zastosowaniu niedrogich materiałów” – mówi Michał Duda z Muzeum Architektury.

Projekt zrealizowany w ramach akcji Muzeum Architektury we Wrocławiu – Archi-box. W trakcie festiwalu DOFA (Dolnośląski Festiwal Architektury).

Kurator: Michał Duda
Opracowanie graficzne: Marian Misiak

Więcej informacji znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalArchitektury
https://www.facebook.com/archiboxx

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter