Minimalistyczna światłość we wnętrzach – inspirujące propozycje od AQForm

Czym rządzą się współczesne trendy aranżacyjne? Bez względu na ich różnorodność, numerem jeden jest ponadczasowa prostota. Dzisiaj zdecydowana większość projektantów, architektów oraz inwestorów stawia na minimalizm domowych wnętrz, który jest zarówno niezwykle funkcjonalny, jak i może być przytulny. Jednym z głównych elementów takich aranżacji są natomiast subtelne, ale charakterne oprawy oświetleniowe. Między innymi takie propozycje ma w swojej ofercie marka AQForm.

Minimalistyczne wnętrza – minimalistyczna światłość

Aranżacje minimalistyczne wyróżniają się na tle innych propozycji stylistycznych przede wszystkim uniwersalną, niezwykle użytkową prostotą. To projekty, w których nie ma miejsca na przypadkowo dobrane dodatki czy skomplikowane rozwiązania. Takie przestrzenie to domena osób, które wprost przepadają za ładem oraz przemyślanym doborem dodatków. Zaletą tego stylu jest również jego uniwersalność – można go wprowadzić zarówno do sypialni, salonu, jak i gabinetu, a nawet łazienki.

Minimalistyczna światłość we wnętrzach - inspirujące propozycje od AQForm - SET TRU
Minimalistyczna światłość we wnętrzach – od TRU AQForm

Stonowane propozycje odnoszą się zarówno do zdobnych elementów, jak i kolorystycznych motywów przewodnich. Ta przestrzeń to królestwo klasycznej bieli, ponadczasowej czerni, delikatnych beżów i hipnotyzujących brązów. Warto wiedzieć, że wszystkie te barwy w minimalistycznych aranżacjach występują zazwyczaj w chłodnych odcieniach, które podkreślają charakter całego wnętrza, jak i nielicznych dekoracji.

Minimalizm we wnętrzach można podkreślić na wiele różnych sposobów, a jednym z nich jest także odpowiednie dobranie opraw oświetleniowych. Subtelną, a przy tym charakterną propozycją kuszą kolekcje marki AQForm.

Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm - MODERN BALL
Minimalistyczna światłość we wnętrzach – MODERN BALL od AQForm

TRU track od AQForm

Warto pamiętać o tym, że aranżacje w stylu minimalistycznym wprost przepadają za spójnością. Taka harmonia to złota zasada urządzania, która panuje nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale w całym wnętrzu. W jej realizacji pomaga spójne oświetlenie. Przykładem harmonijnego minimalizmu są oprawy oświetleniowe polskiego producenta AQForm.

Minimalistyczna światłość we wnętrzach - inspirujące propozycje od AQForm - SET TRU
Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm – TRU track

Wystarczy spojrzeć na przykład na przekrój kolekcji TRU track. To propozycja dająca ogromną elastyczność użytkowania i łatwość montażu za sprawą szynoprzewodów. Nowoczesny design, który do tej pory kojarzył się z oświetleniem przestrzeni handlowych i powierzchni biurowych, z powodzeniem można wprowadzić również do prywatnego wnętrza minimalistycznego. Warto wiedzieć, że te oprawy występują w wersjach systemowych, których długość można dostosowywać do potrzeb konkretnego projektu.

RAFTER points od AQForm

Koniecznie trzeba również przyjrzeć kolekcji gwarantującej maksymalny komfort wizualny a przy tym oferującej subtelny minimalizm formy: RAFTER points. Teraz oświetlenie może być jeszcze bardziej dyskretne. Biała, matowa optyka w kolekcji RAFTER points potrafi niemalże stopić się z jasnym sufitem. A skuteczność i precyzja świecenia pozostają na tak samo wysokim poziomie.

Minimalistyczna światłość we wnętrzach - inspirujące propozycje od AQForm - RAFTER
Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm – RAFTER

Wnętrza minimalistyczne nie mogą także istnieć bez odpowiedniego oświetlenia ściennego. AQForm proponuje serię opraw PET next wall. W końcu niebanalna tapeta lub ciekawa tekstura wymagają… odpowiedniej oprawy! PET next wall to kinkiet, który świetnie podkreśli oryginalny charakter ściany lub zaakcentuje jej surową fakturę.

Minimalistyczna światłość we wnętrzach - inspirujące propozycje od AQForm - RAFTER
Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm – RAFTER

MODERN BALL simple od AQForm

Ten model to prawdziwa gratka dla fanów minimalizmu. W wersji z podwyższonym IP dedykowany jest m.in. domowemu SPA, które jest pomieszczeniem szczególnie wymagającym perfekcyjnego źródła światła, ale również nietuzinkowego designu oraz gwarancji bezpieczeństwa. Prosta forma MODERN BALL simple powoduje, że to oświetlenie z taką samą gracją odnajdzie się w hotelowym lobby, domowym salonie czy prywatnym pokoju kąpielowym.

Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm - MODERN BALL
MODERN BALL od AQForm

Oprawy oświetleniowe – kwintesencja funkcjonalności i dekoracyjna podstawa aranżacji

Wybór źródeł światła jest kluczowym momentem przy tworzeniu absolutnie każdej aranżacji i wcale nie tylko ze względu na to, że bez dobrze dobranych opraw funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu wnętrza nie istnieją. Oprawa oświetleniowa może być bowiem głównym elementem dekoracyjnym, szczególnie w pozbawionych zbędnych dodatków wnętrzach urządzonych zgodnie z zasadami stylu minimalistycznego.

Inspirujące propozycje oświetleniowe od AQForm - PET
Oprawa oświetleniowa PET od AQForm

Zarówno ze względu na solidność wykonania i gwarancję bezpieczeństwo, jak i biorąc pod uwagę innowacyjny design oraz estetyczne wykończenie, oprawy oświetleniowe marki AQForm będą dopełnieniem domowego minimalizmu w każdym pomieszczeniu, również w łazience.

Marka AQForm

AQForm (wcześniej znany jako Aquaform Lighting Solutions) to nagradzana polska marka, w której portfolio można znaleźć nowoczesne oprawy oświetleniowe, potrafiące przemówić do emocji. Ma silną pozycję na rodzimym rynku w Polsce i jest wyraźnie obecna na wielu rynkach europejskich.

Zobacz również: Sypialnia glamour – jak ją urządzić? | Urządzamy łazienkę w stylu soft loft

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter