Minimalistyczne mieszkanie 2+1 od Loft Kolasiński

Coraz częściej polskie Pracownie projektują dla zagranicznych inwestorów. Jednym z takich projektów było berlińskie mieszkanie w nowym budownictwie, w dzielnicy Mitte, które zaprojektowało biuro Loft Kolasiński. Projekt mieszkania na Mitte powstał w przestrzeni nowo wybudowanego budynku, dedykowany był rodzinie 2+1.

Dla właścicieli mieszkania, prowadzących bardzo aktywny zawodowo tryb życia, chcieliśmy stworzyć wygodną strefę relaksu. Mieszkanie zaplanowane zostało minimalistycznie ale w sposób zapewniający komfortowe użytkowanie – mówi Ewa Adamiak z Loft Kolasiński.

Na potrzeby realizacji zaprojektowane zostały meble kuchenne, dwustronna garderoba, stół do jadalni, ławkę, stolik kawowy, komodę, łóżko, stoliki nocne, komodę w łazience oraz wyposażenie pokoju dziecka i gościnnego. Meble wykonali rzemieślnicy na stałe współpracujący z biurem. Wyposażenie mieszkania uzupełniono o meble i lampy vintage pochodzące z Danii, Szwajcarii, Czech i Polski.

Studio Loft Kolasiński zajmuje się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych, a także wzornictwem przemysłowym. Na potrzeby realizowanych aranżacji wnętrz, zespół projektuje i produkuje wysokiej jakości meble drewniane i akcesoria meblowe. Wykonuje również unikatowe projekty dywanów, które są ręcznie tkane w Nepalu. Studio specjalizuje się w pozyskiwaniu wyjątkowych mebli, oświetlenia, ceramiki, grafik i dywanów vintage. Przy renowacji mebli szczególną uwagę zwraca na zachowanie oryginalnego charakteru obiektów. Stale poszerza grono współpracujących z nimi specjalistów rzadkich dziedzin, by móc wykonywać unikalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb projekty wnętrz. Niejednokrotnie realizowali zlecenia projektów wnętrz nietypowych nieruchomości, takich jak adaptacje industrialnych budynków, poddaszy i starych domów.

Foto: Bartosz Mateńko

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter