Minimalizm nie musi być nudny! Monochromatyczny apartament w Gdyni

Minimalistyczne wnętrze utrzymane w bieli, czerni i szarości wcale nie musi być nudne ani chłodne, co udowadnia projekt gdyńskiego apartamentu, który powstał z połączenia dwóch mniejszych mieszkań. Monochromatyczny apartament w Gdyni wypełniony fakturami szlachetnych materiałów, perełkami od topowych designerów i naturalnym światłem grającym z organicznymi formami, stanowi unikalną realizację, w której nowoczesność spotyka się z wygodą. Autorką projektu tego wnętrza jest Małgorzata Moskal z pracowni Mossi Atelier, a zdjęcia wykonał Polewany Photos.

Monochromatyczny apartament w Gdyni – wygodna i stylowa przestrzeń

Aranżacja gdyńskiego apartamentu zachwyca ascetyczną gamą barw. We wnętrzach dominuje biel uzupełniana ciemnymi elementami. Najbardziej wyrazistym z nich pozostaje wykonana na zamówienie drewniana zabudowa kuchenna z czarnymi frontami. Na jej tle wyróżnia się minimalistyczna, biała wyspa kuchenna. W otwartej strefie dziennej, uzyskanej dzięki połączeniu salonu z kuchnią, znalazło się miejsce także na stół jadalniany oraz duży, wygodny narożnik z małym stoliczkiem kawowym.

Biało-czarna kuchnia z minimalistyczną wyspą
Biało-czarna kuchnia z minimalistyczną wyspą

Ciemny odcień wyraźnie wyodrębnia ściankę telewizyjną odgradzającą część salonu. Dzięki umieszczeniu telewizora w obszernej, kamiennej ramie, schodzi on na drugi plan i pozostaje niemalże niezauważalny. Wyeksponowany za to zostaje szlachetny materiał. Ciemne materiały dominują też w jednej z łazienek – klubowej, podczas gdy druga zachwyca jasną aranżacją, w której króluje wanna Riho Walor o pięknym, prostym kształcie. Jasna i rozświetlona pozostaje także sypialnia oraz neutralne korytarze. Całość uzupełniają subtelne elementy wykonane z drewna.

Minimalistyczne wnętrze wypełnione ikonami designu

Monochromatyczna, ponadczasowa baza staje się idealnym tłem dla umieszczonych we wnętrzu unikalnych mebli i dodatków. W otwartej strefie dziennej szczególną uwagę zwracają lustro – rzeźba autorstwa Oskara Zięty oraz biała, rozłożysta lampa Foscarini Big Bang. Ciekawy jest także stół jadalniany Trebord Glass, który prezentuje się niezwykle lekko, dzięki szklanym nogom.

Monochromatyczny apartament w Gdyni projektu Mossi Atelier
Wnętrze wypełnione jest designerskimi detalami

Część salonu jest zrealizowana bardziej minimalistycznie niż kuchnia otworzona na jadalnię, jednak i w niej nie brakuje wyjątkowych akcentów. Ruchome elementy, takie jak rzeźba od BoConcept i drewniane kule od Wood4You, nadają jej nieco więcej wyrazu i przyciągają wzrok. Aby wnętrze pozostało spójne, nie mogło w nim zabraknąć także nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych takich jak sięgające aż do sufitu minimalistyczne drzwi.

Światło – jak ożywić projekt?

Jak przyznaje architektka Małgorzata Moskal – jednym z najważniejszych etapów projektowania wnętrza jest przyjrzenie się temu, jak w danej przestrzeni działa naturalne światło. Jest ono niezbędne do życia i dobrego samopoczucia, dlatego warto zadbać o to, aby jego przepływ był możliwie największy. Światło w projekcie pracowni Mossi Atelier eksponuje szlachetne materiały użyte w realizacji, wydobywa ich faktury oraz podkreśla organiczne kształty mebli i dodatków.

Minimalistyczny salon projektu Małgorzaty Moskal z pracowni Mossi Atelier
Minimalistyczny salon ze ścianką telewizyjną

Monochromatyczny apartament w Gdyni stanowi funkcjonalną aranżację dostosowaną do potrzeb mieszkańców, a przy tym jest wspaniałym przykładem nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Dobrej jakości materiały, wysokiej klasy design i wyważone połączenia materiałów, form i kolorów pozwoliły stworzyć spójne wnętrze zachwycające ponadczasową elegancją.


Projekt: Mossi Atelier | mossiatelier.com
Zdjęcia: Polewany Photos

Zobacz również: 75-metrowe monochromatyczne wnętrze w Bielsku-Białej | Luksusowy apartament w monochromatycznej odsłonie

Mossi Atelier by Małgorzata Moskal
Małgorzata Moskal z pracowni Mossi Atelier
Biało-czarny korytarz w projekcie Mossi Atelier
Biało-czarna łazienka z okrągłym lustrem
Minimalistyczna łazienka z białą wanną
MInimalistyczny salon z jasną sofą
Biało-czarna ścianka tv w projekcie Mossi Atelier
Biało-czarna kuchnia połączona z jadalnią
Monochromatyczny apartament w Gdyni projektu Mossi Atelier
Biało-czarna kuchnia połączona z jadalnią z drewnianym stołem
Przytulny pokój dziecięcy
Sypialnia z dużym łóżkiem
Przytulna sypialnia z dużym łóżkiem w projekcie Mossi Atelier
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter