miwoodo – wyjątkowe drewniane kartki na każdą okazję

Marka miwoodo, znana również pod nazwą Stolarni Kartek to jedyna firma na świecie, która połączyła tradycyjną, drewnianą kartkę z nowoczesną technologią AR. Dzięki autorskiej aplikacji możemy w oryginalny sposób przekazać wiadomość, która na zawsze pozostanie w pamięci. W dzisiejszych czasach lockdownów i restrykcji dołączenie do klasycznych życzeń filmiku wydaje się opcją doskonałą. Jak to możliwe? Mieliśmy okazję porozmawiać z twórcami rozwiązania, które na zawsze zmieni pogląd na kartki z życzeniami.

Kiedy i gdzie powstała wasza marka? 

Nasza marka powstała we Wrocławiu, ponad 5 lat temu. Zaczynaliśmy pod nazwą Stolarnia Kartek, ale w roku 2020 przeszliśmy rebranding i ze względu na poszerzoną ofertę produktów (już nie tylko kartki, ale również plakaty i magnesy pamiątkowe, zaproszenia ślubne i ilustrowane personalizacje) oraz wyjście z naszymi produktami na rynek zagraniczny powstała nowa nazwa miwoodo (czyt. miłudo).  

Miwoodo na Targach Rzeczy Ładnych

Jak narodził się pomysł na firmę?  

Pomysł na firmę zrodził się podczas jednej z naszych surferskich podróży do Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Projekt @miwoodo powstał z miłości do drewna, aby nadać prostym gestom życzliwości oryginalną formę i trwałość. Tak, aby zachować dobrą energię… na dłużej! 

Rodzina miłudo

Trzon marki to my, młode małżeństwo z Wrocławia z ekipą dwóch małych łobuziaków. Mama i Tato radosnych pożeraczy czasu Jonasza i Kosmy. O tak! #miłudo to z pewnością także nasze dziecko. Jesteśmy firmą rodzinną, dlatego z wielką radością i okazjonalnym brakiem czasu na wszystko, dzielimy się naszymi rolami, łącząc obowiązki CEO, pakowacza, grafika komputerowego, księgowej, dostawcy, kreatywnego dyrektora i… niekończącego się zmieniania pieluch.

Dlaczego akurat taki rodzaj produktów?  

Nasze drewniane produkty tworzymy tak, aby były nietuzinkowe, sprzeciwiające się kiczowi, dodające życiu pozytywności i piękna. Nasze projekty to oryginalne, odręcznie wykonane rysunki, które są drukowane na drewnie, dzięki czemu mogą przetrwać dłużej. Chcieliśmy stworzyć coś trwałego, naturalnego, oryginalnego, a jednocześnie na tyle użytkowego, żeby pomogło wszystkim przekazywać małe, dobre gesty, na co dzień.  

Skąd czerpiecie inspiracje? 

Jesteśmy marką z nieograniczoną wyobraźnią. Z wielką troską i uwagą słuchamy naszych klientów, bo to ich pomysły i potrzeby bardzo często są naszą inspiracją. Kochamy drewno i udowadniamy, że można z niego stworzyć wszystko.
Nie tworzymy drewnianych stołów, szaf czy desek do krojenia, tylko piękne, oryginalne i trwałe kartki okolicznościowe, plakaty, magnesy. Miwoodo to marka, która rzuca zupełnie nowe światło na wykorzystanie drewna do projektowania. 

miwoodo - Interaktywny plakat AR z Ukladem Slonecznym

Co dokładnie znajdziemy w Waszej ofercie?

Projektujemy pomysłowe kartki na wiele okazji, m.in. na Święta, na ślub, na urodziny, dla Mamy i Taty, czy na parapetówkę. Przyjmujemy również indywidualne zamówienia. Wzory tworzone przez miwoodo spodobają się nie tylko najmłodszym – pełno tu zwierzaków i zabawnych wzorów, ale również starszym – na uwagę zasługuje szczególnie kolekcja „Dla podróżujących”, uwieczniająca w drewnie różne miejsca, takie jak Warszawa, Gdańsk, Zakopane czy Londyn.

W ofercie miwoodo można znaleźć też zaproszenia ślubne i bardzo ciekawe kartki do samodzielnego kolorowania, a poza kartkami – oryginalne plakaty z dinozaurami czy układem słonecznym. Wszystko drukowane na drewnie! 

miwoodo - Seria drewnianych kartek okolicznosciowych z mozliwoscia dodania zyczen video

Jako jedyny na świecie połączyliście tradycyjne, drewniane kartki z technologią AR… Posiadacie również autorską aplikację.

To prawda, jak na razie, jako jedyna firma na świecie wymyśliliśmy to niezwykłe połączenie technologii AR z tworzonymi przez siebie kartkami. Do kartki można dołączyć specjalny filmik, na przykład z życzeniami urodzinowymi czy podziękowaniami. Kolorowy świat, zamknięty w drewnie ożyje! Dzięki naszej autorskiej aplikacji, kiedy skanujemy telefonem kartkę z naszym Układem Słonecznym, jej powierzchnia zamienia się w profesjonalny film video, zabierający nabywcę lub obdarowanego w kosmiczną podróż! Efekt WOW na twarzy obdarowanego – gwarantowany! 

miwoodo - Autorska aplikacja miwoodo laczaca produkty z rozszerzona rzeczywistoscia AR

To niesamowite!

Uwielbiamy angażować swoją wyobraźnię, przelewając ją na kreatywne rozwiązania i pomysły, które następnie są przekazywane naszym odbiorcom. Przywiązujemy bardzo dużą wagę, aby wszystkie nasze produkty były wytwarzane starannie i zgodnie z naszymi wartościami. Wierzymy, że twórczość jest procesem powoływania do życia czegoś nowego, dlatego bardzo skrupulatnie podchodzimy do każdego etapu produkcji, tak, aby produkt końcowy był nie tylko oryginalny, ale również trwały i solidnie wykonany.

Traktujemy współpracę z naszymi podwykonawcami na zasadzie partnerstwa. Lubimy pracować w zespole. Jesteśmy przekonani, że osobiste podejście, dbałość o szczegóły i radość z tworzenia są widoczne w naszych produktach, jak również mają odzwierciedlenie w satysfakcji naszych klientów. 

Twórcy marki miwoodo i misji share good on wood

Czy braliście udział w projekcie, z którego jesteście wyjątkowo dumni?  

Ciężko jest nam wybrać, bo każdy projekt ma jakąś historię, ale na pewno są to wszystkie projekty np. kartek świątecznych i do kolorowania, które tworzyliśmy wraz z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci, bo bardzo lubimy pomagać.

Jeśli chodzi o grafiki, to na pewno personalizowana seria zwierzaków dla Afrykarium we Wrocławiu. To seria grafik, która została również wyróżniona przez ELLE Decoration.  Na szczególne wyróżnienie zasługują na pewno dwa projekty: pingwinek z balonikiem „Podążaj za marzeniami” i cyklista „Velo Polska”- to dwa wzory, które są bardzo bliskie naszemu sercu, ze względu na to, że przy ich rysowaniu wraz z naszym przyjacielem, ilustratorem Paulem, wielokrotnie zmienialiśmy koncepcję i każdą malutką kreseczkę, żeby osiągnąć wygląd końcowy. Podkreślają one dwa różne style, w których tworzymy – rysunkowy i ten bardziej plakatowo-modernistyczny. Oba są naszymi bestsellerami. 

Miwoodo - Velo Polska

Wiemy, że wspieracie działania proekologiczne – zdradzicie szczegóły? 

Dla miwoodo ważna jest bliskość natury, zrównoważony rozwój, ekologia. Drewno jest doskonałym surowcem do pracy – odnawialnym, trwałym, naturalnym, a do tego pozwalającym na tworzenie małych arcydzieł. Kartki miwoodo są wykonywane ręcznie, a drukowane na nich wzory, powstają przy użyciu technologii wydruku UV, w której stosuje się ekologiczne atramenty. 

Staramy się robić jak najwięcej rzeczy z poszanowaniem naszej planety. Traktujemy drzewa jako naszych sprzymierzeńców i dlatego bardzo ważna jest dla nas równowaga w tym, co robimy.
Wspieramy działania proekologiczne i bierzemy udział w różnych spontanicznych inicjatywach związanych z nasadzeniami drzew. Uczestnictwo w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju podkreśla dbałość Miwoodo o harmonijne współistnienie człowieka ze środowiskiem naturalnym. 

Miwoodo - kartka będzie ślub

Zdradzicie nam swoje najbliższe plany? 

Poszerzanie oferty produktów i dalsza ekspansja na rynek zagraniczny z naszą misją #share good on wood! W dzisiejszych bardzo trudnych i trochę dziwnych czasach powinniśmy jeszcze bardziej wspierać się we wszystkim, co robimy i szanować zdanie innych. Każdy ma do opowiedzenia swoją historię i chce wyrazić siebie na swój sposób. Budujmy i dbajmy o nasze relacje z innymi ludźmi, bądźmy dla siebie mili! 

Zobacz również: Pokoloruj swoje wnętrze z dodatkami od Oh!cott | Forest Loops – produkty zdrowe z natury

Produkt marki Miwoodo
Produkt marki Miwoodo
Produkty marki Miwoodo
Produkty marki Miwoodo
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter