Mleko Living: prosty produkt codziennego użytku

Mleko Living: prosty produkt codziennego użytku

Mleko Living jest pracownią projektową, która tworzy proste przedmioty codziennego użytku we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami. W 2017 roku założyła ją Katarzyna Gołuszka i Michał Załuski w Krakowie. Swoje duże zainteresowanie estetyką i funkcjonalnością ludzkiego otoczenia rozwinęli podczas studiów architektonicznych na kilku europejskich uczelniach.

Canvas to kolekcja przedmiotów codziennego użytku, które mają stanowić tło dla naszych aktywności. Obiekty wnoszą spokój i harmonię do naszego życia. Przypominają o tym, że to my nadajemy wartość i znaczenie przedmiotom, a nie one nam. Motywem przewodnim kolekcji są proste formy oraz piękno materiału wyeksponowane przez zastosowanie transparentnego szkliwa. Przedmioty wykonywane są ręcznie z ceramiki kamionkowej w rodzinnym zakładzie ceramicznym na Śląsku.

Jaka jest ich filozofia?

Mleko to prosty produkt codziennego użytku. Życie codzienne i dom to główne tematy projektów Mleko Living. Naszą receptą na prostsze i bardziej świadome życie jest posiadanie mniejszej ilości rzeczy i staranne wybieranie tych, których naprawdę potrzebujemy. Wybierając jakość przed ilością i to co niezbędne przed tym co przesadne czynimy nasze domy miejscami pełnymi harmonii i spokoju. Wykształcenie architektoniczne czyni nas wrażliwymi na spójność formy i funkcji. Cenimy znajome kształty, naturalne materiały i umiarkowanie. Dążymy do tego co intuicyjne w użyciu i kojące dla oka. Współpracujemy z doświadczonymi rzemieślnikami, by dostarczać wysokiej jakości, długowieczne dobra do domu.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter