Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty

Dają drugie życie tkaninom, projektują z myślą o środowisku i ludziach. Znamy laureatów tegorocznego konkursu Modopolis, w którym wzięli udział projektanci i projektantki z całego kraju. Nagrody, wsparcie ekspertów i Rekomendacje Modopolis 2021 wygrali: Kompromis, Rencuff i Sad Human.  Wszyscy zgodnie mówią, że tworzą modę dla tych, którzy chcą czegoś więcej.

Kompromis, Rencuff i Sad Human

Kompromis szyje ubrania z tkanin z secondhandów, głównie na zamówienie. Sad Human oferuje krótkie, szyte z tkanin ze zwrotów lub odzysku serie bluz i koszulek na… gorsze dni. Z kolei Rencuff to piękne ponadczasowe formy, powstające z naturalnych, certyfikowanych tkanin, szyte dopiero po złożeniu zamówienia.

Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Rencuff
Rencuff

Celem naszego konkursu jest promowanie marek, które szukają własnej definicji zrównoważonej i odpowiedzialnej mody. Takich, które często już na etapie projektowania zwracają uwagę na dobór materiałów przyjaznych środowisku, warunki zatrudnienia szyjących czy projektowanie ponadczasowe – mówi Maria Sobczyk, dyrektor Modopolis.

Modopolis – Forum Mody Polskiej

Modopolis – Forum Mody Polskiej to branżowy projekt dla niezależnych projektantów i producentów, pomagający im odnieść sukces na modowym rynku. Daje możliwość nawiązywania biznesowych relacji, wymiany doświadczeń, edukacji i podnoszenia konkurencyjności firm. Ma również za zadanie wypracowywanie i wskazywanie dobrych praktyk w zakresie mody etycznej, ekologicznej i społecznie odpowiedzialnej.

Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Volna
Volna

Nagradzamy te marki, które wierzą w konieczność zmian i same stają się zmianą – tłumaczy Sobczyk i wyjaśnia, że laureaci zyskują nie tylko wsparcie ich widzialności w sieci, zwiększające dotarcie do potencjalnych klientów, ale przede wszystkim działania edukacyjne w tym na konsultacje w zakresie skutecznej sprzedaży online, budowania strategii czy wyzwań w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej.

Związany z Modopolis od pierwszej edycji Michał Koszek, dziennikarz i stylista doradzi laureatom, jak uwieść media piszące o modzie, a Agata Rudnicka, specjalistka tematyki zrównoważonego i etycznego biznesu podpowie, jak teorię przenieść na konkretne działania w firmie. Z kolei Monika Ustyniak, na co dzień wspierająca projektantów i twórców w poszukiwaniu rozwiązań technicznych i technologicznych pomoże pokonać problemy napotkane po drodze do osiągnięcia najwyższej jakości produktu. Zaś mecenas Agnieszka Witońska-Pakulska podzieli się specjalistyczną wiedzą prawną w zakresie ochrony prawa własności intelektualnej.

Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Tkanki
Tkanki

Rekomendacje Modopolis 2021

W tym roku oprócz trójki laureatów rekomendacje Modopolis dla marek wyróżniających się autorskim podejściem do mody zrównoważonej i odpowiedzialnej mody otrzymało kolejnych osiem marek. Tkanki tworzy upcyclingowe nerki i torby i jak podkreślają eksperci Modopolis, jest to ciekawy głos młodego pokolenia, które ma nowe nawyki zakupowe.

Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Szare Wrony
Szare Wrony

Kolejna z rekomendowanych – Justyna Rożek w niewielkiej manufakturze kaletniczej szyje klasyczne torebki i akcesoria, a w produkcji stawia na transparentność i lokalność. Natomiast Volna to ubrania tylko z ekologicznych materiałów, których jakość potwierdzona jest certyfikatami, zaś biżuteria Bechann to upcycling i recycling w myśl zasady „zero waste”.

Również Alicja Tkaczyk korzysta wyłącznie z materiałów z odzysku lub zwrotnych, podobnie jak Szare Wrony, marka która oferuje swetry, powstające z wełny z odzysku. Rekomendację Modopolis otrzymała również Zuzanna Czaja, która koncentruje się na wartości rzemiosła.

Zobacz również: V.Offices z dwiema nagrodami European Property Awards | Roark Studio z nagrodą 2021 European Property Award

Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - SNY
SNY
Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Sad Human
Sad Human
Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Rożek Justyna
Rożek Justyna
Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Kompromis
Kompromis
Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Bachann
Bachann
Moda, której zależy. Konkurs Modopolis 2021 rozstrzygnięty - Alicja Tkaczyk
Alicja Tkaczyk
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter