Modern farmhouse – co musisz wiedzieć o tym trendzie?

Modern farmhouse to nowy trend w wystroju wnętrz, który wyrósł z tęsknoty za przytulnym domem na wsi i życiem blisko natury. Harmonijnie łączy domowe ciepło z dozą surowych wykończeń i modnych dodatków. To styl, który nadąża za współczesnymi potrzebami, nie zapominając o sielskim klimacie i tradycji.

Trend modern farmhouse

Dom blisko natury brzmi kusząco, ale nie każdy może pozwolić sobie na takie zmiany. Mamy jednak dobrą wiadomość! Styl modern farmhouse z powodzeniem można odtworzyć także w mieście. Sprawdź, czym się wyróżnia i jak możesz go wprowadzić do własnego mieszkania.

Styl modern farmhouse Westwing

Modern farmhouse  – zacznijmy od podstaw

Na popularność stylu modern farmhouse mocno wpłynął trend kupowania domów za miastem oraz remontowania starych stodół na nowoczesne wnętrza. Łączy w sobie wiele nurtów: odnajdziemy w nim elementy stylu wiejskiego, skandynawskiego, ale też industrialnego. Modern farmhouse to pochwała niedoskonałości: nadgryzionych zębem czasu mebli, drewnianej podłogi i stropów, a jednocześnie fascynacja współczesnym dizajnem.

Stąd we wnętrzach w stylu modern farmhouse możemy znaleźć nowoczesne oświetlenie nad stołem niczym z wiejskiej kuchni lub metalowy stolik kawowy, stojący na owczym dywanie na przeciwko kominka opalanego drewnem.

Jadania w stylu modern farmhouse Westwing

Przestrzeń, przytulność i domowe ciepło

Wnętrza w stylu modern farmhouse są pełne uroku i ciepła. Jednocześnie ten trend można opisać jako: wiejski, industrialny i surowy. Jak przełożyć to na wystrój miejskich aranżacji? Czerpiąc z przykładu odnowionych, starych stodół możemy wprowadzić do własnych wnętrz dwa podstawowe elementy stylu modern farmhouse czyli przestrzeń i przytulność. Te wydawałoby się przeciwne elementy mogą idealnie się uzupełniać.

Przytulny salon w stylu modern farmhouse Westwing

Przestrzeń to nie tylko wysokie sufity i minimalistycznie urządzone wnętrza. To także jasne barwy ścian i mebli, dzięki którym oko może odpocząć i odetchnąć. Dopełniają je przytulne dekoracje i tekstylia. Ciepłe koce i pledy na sofach w salonie, a w sypialniach lniane lub bawełniane pościele. Razem z przytulnym oświetleniem, które dają lampy stołowe czy zapalone wieczorem świece tworzą wnętrze wypełnione ciepłem i zachęcające do wspólnych chwil.

Ślady imperfekcji w centrum uwagi

Styl modern farmhouse wprowadza oddech świeżości do wnętrz z historią. Widać to wyraźnie w odnowionych i zaaranżowanych na domy stodołach czy domach na wsi urządzonych w tym stylu. Jednak w mieszkaniu w mieście śmiało można czerpać inspirację z tej idei.

Aranżacja przedpokoju w stylu farmhouse Westwing

Wystarczy wprowadzić do wnętrz kilka odnowionych starych mebli lub dekoracji vintage. Dzięki temu nowe miesza się ze starym, dopełniając się i łącząc, niczym wielopokoleniowa rodzina. Ta idea mocno współgra także z trendem wabi sabi, który z czułością i podziwem traktuje wszelkie ślady niedoskonałości, przypominające o pięknie tradycji.

Drewno na pierwszym miejscu

Bardzo charakterystycznym elementem wnętrz w stylu modern farmhouse są drewniane belki lub wyeksponowane drewniane elementy konstrukcji domu czy mieszkania. 

Sypialnia w stylu modern farmhouse Westwing

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na taki zabieg, postaw na drewniane meble. W jadalniach w stylu modern farmhouse królują stoły drewniane. To centralny mebel i serce domu, przy którym spotyka się cała rodzina. Do mniejszego mieszkania można wybrać coś bardziej subtelnego. Dobrze sprawdzi się drewniana ławka lub stołek w przedpokoju czy w salonie. Ciekawym elementem będą też drewniane półki. W klasycznym wydaniu sprawdzą się jako regał na pamiątki, ale można je wykorzystać też w ciekawy sposób w łazience.

Powrót do natury i sezonowość w roli głównej

Kolejnym istotnym elementem tego wnętrzarskiego stylu są wszystkie zabiegi stylizacyjne, które wprowadzą do mieszkania elementy czerpiące z natury. Dużą rolę odgrywa sezonowość w dekoracjach. Jak wykorzystać to w mieszkaniu? Pomysłów jest wiele. Można na przykład wybrać niezwykle modne, duże wazony podłogowe i umieścić w nich sezonowe gałęzie drzew lub kompozycje z rozwichrzonych, suszonych traw pampasowych. Nad kominkiem w salonie lub w kuchni warto zawiesić suszone pęki ziół. Wszystko co przywodzi na myśl życie zgodne z rytmem pór roku idealnie wpisuje się w ten trend.

Zdjęcia: Westwing

Zobacz również: Westwing i wnętrza inspirowane podróżami | Westwing Collection Earthy Boho

Salon w stylu modern farmhouse Westwing
Modern farmhouse elementy roślinne Westwing
Przedpokój w stylu modern farmhouse Westwing
Drewno w roli głównej Westwing
Drewniane elementy w salonie Westwing
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter