MoodWorks i apartament na Grochowie zatopiony w zieleni

Przestrzeń łącząca kameralność małego domku, komfort podmiejskiej willi i sznyt luksusowego apartamentu. Zatopiona w zieleni i dopracowana w każdym detalu. Przed Tobą wyjątkowy apartament na Grochowie, który zaprojektowały Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks.

Wyjątkowy apartament na Grochowie

Mała, zaciszna, pełna zieleni uliczka na Grochowie, sąsiedztwo przedwojennych willi. Tutaj na parterze wybudowanego przez siebie kameralnego apartamentowca swoje mieszkanie stworzyła Agnieszka. Spory kawałek od Śródmieścia Warszawy, ale prawdziwie wielkomiejska aranżacja. Bez estetycznych kompromisów i bez jakichkolwiek kompleksów. Tak urządzone mieszkanie z powodzeniem mogłoby się znaleźć w Paryżu czy Londynie.

Wyspa kuchenna w kolorze butelkowej zieleni w projekcie MoodWorks
Projekt wnętrza autorstwa MoodWorks – Karina Snuszka, Dora Kuć

Duża przestrzeń, ale tylko dwa pokoje. O charakterze tego apartamentu decydują dwie otulone zielenią ogrodu oranżerie. Jedna, przylegająca do kuchni połączonej z salonem, służy jako jadalnia. Z dużym stołem z dębowym blatem polskiej marki Hoom i otwierająca się na ogród to wymarzone miejsce na śniadanie czy wieczorne biesiady z przyjaciółmi. Pełna słońca niemal przez cały dzień, bo zwrócona na południowy zachód.

Oranżeria w projekcie apartamentu na Grochowie
Oranżeria otwierająca się na ogród

W drugiej, połączonej z sypialnią, znalazła się wolnostojąca wanna i wiklinowe siedzisko typu peacock ustawione w wśród bujnej zieleni. Do tego gigantyczne wazony „Inout” marki Gervasoni projektu Paoli Navone i stworzona na zamówienie armatura Grohe. To wszystko wyczarowało tu prawdziwe domowe SPA, miejsce relaksu dla zapracowanej właścicielki.

Wnętrze pełne przestrzeni i światła

W stworzeniu takiego wnętrza pomogły Agnieszce Karina Snuszka i Dora Kuć z pracowni MoodWorks, które skrupulatnie wypełniły zalecenia inwestorki: „żadnych wąskich przejść i ciemnych kątów, ważna jest natura, a mieszkanie ma być pełne przestrzeni i światła”. Ten klarowny i prosty pomysł architektki wypełniły najlepszej klasy designem – w mieszkaniu można znaleźć meble włoskiego Flexform czy luksusowe oświetlenie marek Ingo Maurer i Catellani & Smith. Wszystko w otoczeniu charakterystycznej dla MoodWorks palety barw i współczesnej sztuki, którą tu reprezentuje obraz Doroty Buczkowskiej.

Wiklinowe siedzisko typu peacock ustawione w wśród bujnej zieleni
Apartament na Grochowie i łazienka skąpana w zieleni

Choć trudno to zrozumieć, to nadal przenikanie natury do wnętrza jest dość nietypowe dla polskich domów czy mieszkań. A przecież to dzięki kontaktowi z przyrodą najlepiej wypoczywamy. Agnieszce, która kocha zieleń, bardzo zależało na połączeniu wnętrz z ogrodem. I dla nas to stało się punktem wyjścia do myślenia o tym miejscu. Mamy tu trochę odwołań do stylu boho, ale w jego bardziej luksusowej i mniej „instagramowej” wersji. Wnętrze miało przede wszystkim dawać ukojenie, ale też być dalekie od monotonni – podsumowują swoją pracę Karina Snuszka i Dora Kuć z MoodWorks.


Projekt: MoodWorks | moodworks.pl
Zdjęcia: Tom Kurek | tomkurekthephotographer.com

Zobacz również: Wnętrze dla miłośnika lego, gier i filmów fantasy | Apartament w stylu eklektycznym w Sztokholmie

Przestronny salon połączony z kuchnią
Kuchnia w kolorze butelkowej zieleni w projekcie MoodWorks
Apartament na Grochowie zatopiony w zieleni
Kuchnia w projekcie pracowni MoodWorks
Funkcjonalna kuchnia w projekcie pracowni MoodWorks
Łazienka w beżach w projekcie apartamentu na Grochowie
Sypialnia z pięknym widokiem w projekcie MoodWorks
Minimalistyczna sypialnia w projekcie pracowni MoodWorks
W drugiej, połączonej z sypialnią, znalazła się wolnostojąca wanna i
Zieleń w łazience z wanną wolnostojącą
MoodWorks i apartament na Grochowie zatopiony w zieleni - foto Tom Kurek
Zieleń w łazience w apartamencie na Grochowie
Wiklinowe siedzisko typu peacock ustawione w wśród bujnej zieleni w łazience
MoodWorks i apartament na Grochowie zatopiony w zieleni - foto Tom Kurek
Obraz Brodziaka w projekcie MoodWorks
Designerskie oświetlenie w projekcie pracowni MoodWorks
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter