Moromou: meble drewniane z litego dębu

Moromou: meble drewniane z litego dębu

Uwielbiamy odkrywać i dzielić się z Wami naszymi odkryciami 🙂 Tak jest właśnie z Moromou – po grecku oznacza „Kochanie moje”. Zainspirował ich egejski pisarz, Kazantzakis. Pisał on, iż w jego życiu największymi dobroczyńcami były podróże i sny. Moromou to podróż w nieznane. Celem jaki im przyświeca jest poszukiwanie piękna, pokonywanie trudności i branie życia za rogi. Jak mówił Zorba, „żyć to szukać kłopotów”.

Inspirują ich wyraziste, surowe, eleganckie formy oraz dewiza: minimalna ilość środków dla osiągnięcia maksymalnego efektu. Szlachetne, naturalne materiały, tradycyjne metody rzemieślnicze, otwartość na potrzeby odbiorcy.

Moromou to naprawdę dobry design w czystej formie, ale warto też zwrócić uwagę na materiał z jakiego korzystają. Dąb jest najtwardszym i najbardziej cenionym polskim drewnem, które od wieków znajduje zastosowanie w meblarstwie i stolarce wewnętrznej. Przez wzgląd na jego właściwości oraz wysokie parametry, do produkcji mebli wykorzystują lite drewno dębowe. Drewno dębowe ma jasną barwę, wyraziste usłojenie i różnorodną strukturę. Naturalną cechą są sęki i subtelne przebarwienia, zaś z biegiem czasu jego kolor ulega nieznacznym zmianom. Lite drewno to materiał w pełni ekologiczny gwarantujący najwyższą trwałość mebla.

Ich produkty impregnowane są naturalnym olejowoskiem który wnika w strukturę drewna, zabezpieczając je przed absorpcją wody i wnikaniem brudu. Mikropory uzyskane dzięki kombinacji oleju i wosku pozwalają drewnu oddychać. Stosowane preparaty nie posiadają biocydów oraz środków konserwujących.

Moromou oferuje aż 5 wybarwień drewna: naturalne, miód, bielone, orzech oraz kawa. To że projektanci dbają o każdy szczegół widać również w metalowych komponentach – dostępne są w trzech kolorach: Black, Grey, White. Kolory nakładane są metodą proszkową, dzięki czemu uzyskana powłoka lakiernicza ma wysoką odporność na ścieranie, korozję, zmiany temperatur.

Kolekcja Moromou to stoły, biurka, stoliki oraz ławy a my wybraliśmy specjalnie dla Was trzy nasze typy.

Biurko Ubik 

„Widzę skąpany słońcem las w zieleni swojego listowia. Chodźmy tam wszyscy, już nadszedł czas, by pójść na spotkanie lata” (motto z Ubika Philipa K. Dick’a).

Biurko Ubik wyróżnia się dębowym blatem opartym na niezwykle lekkiej stalowej konstrukcji. Tworzy ona złudzenie blatu zawieszonego w przestrzeni. Nowoczesne biurko Ubik nie podda się łatwo upływowi czasu.

 

 

 

 

 

Stół Kasparov

„Gracze mogą niekiedy wyrzucać sobie złe posunięcie, ale znacznie gorzej jest żałować okazji której się nie wykorzystało” – Garry Kasparov

Szach i mat! Wyrafinowany, przebojowy strateg wymykający się wszelkim schematom. Elementy z czarnego, ponadtysiącletniego dębu tworzą niepowtarzalny blat, który opiera się na stalowej konstrukcji. Istnieje możliwość ułożenia własnej mozaiki jak i zamówienia jednolitego blatu.

 

 

 

 

 

Stół Alien

Zagadkowy, fascynujący ósmy pasażer Nostromo oddziałuje na uczucia, zmysły, podświadomość. Perfekcyjny organizm. Dynamiczna forma została uzyskana dzięki ostrym załamaniom kończyn, podtrzymujących smukły korpus. Przybysz z innej galaktyki szuka miejsca na ziemi. Do oswojenia dla nieulęknionych mężczyzn, lub twardych kobiet 🙂

 

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter