Must have 2015 dla krzesła UXI

Zaprojektowane przez Tomka Rygalika krzesło UXI zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Must have 2015. Nowy model krzesła firmy Paged spodobał się Radzie Ekspertów, wybierających najlepsze polskie projekty wprowadzone do produkcji.

Wyrazista forma krzesła UXI

Krzesło UXI charakteryzuje świeża i wyrazista forma, którą nadaje mu krzyżowa konstrukcja i ukształtowane w formie podkowy oparcie w całości okalające użytkownika. Przednia noga o przekroju prostokąta stanowi wyrafinowany detal konstrukcyjny, siedzisko jest tapicerowane. Wyróżnione krzesło jest częścią rodziny mebli UXI, na którą składa się jeszcze fotel oraz stołek barowy. Meble premierowo zaprezentowane zostały na na targach Salone del Mobile 2015, gdzie marka Paged Collection pokazała łącznie dziesięć nowych kolekcji siedzisk. Krzesło dostępne jest w tkaninie lub skórze.

Detal krzeseł z kolekcji UXI
Krzeseło z kolekcji UXI

Projekt Tomka Rygalika

Autorem projektu krzesła UXI jest urodzony w Łodzi projektant Tomasz Rygalik. Studiował architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie, gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym.

Kolekcja Uxi stojąca w restauracji
Krzeseło z kolekcji UXI

W 2005 założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

Konkurs Must have

Plebiscyt i wystawa Must have to integralna część Łódź Design Festival. Konkurs wyróżnia najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów odzwierciedlające najważniejsze trendy w polskim projektowaniu. Zgłoszenia do plebiscytu mają charakter otwarty, przyjmowane są przez cały rok i są bezpłatne. Własne nominacje, po dokonaniu przeglądu rynku, przedstawia również Rada Ekspertów.

Zgłaszane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży.


Marka: Paged | pagedmeble.pl
Projektant: Tomek Rygalik

Krzesło Uxi
Piękny detal siedziska i oparcia krzesła UXI zaprojektowanego przez Tomka Rygalika
Dwa krzesła z kolekcji UXI opierające się o siebie
Krzesła UXI zaprojektowane przez Rygalika dla marki Paged
Krzesła z kolekcji UXI
Drewniana kolekcja UXI projektu Tomka Rygalika dla marki Paged
Kolekcja UXI - krzesła i hoker
Hoker Uxi zaprojektowany przez Tomasza Rygalika dla marki Paged
Drewniane hokery z kolekcji UXI zaprojektowane przez Tomka Rygalika
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter