Must have 2015 dla krzesła UXI

Zaprojektowane przez Tomka Rygalika krzesło UXI zdobyło wyróżnienie w plebiscycie Must have 2015. Nowy model krzesła firmy Paged spodobał się Radzie Ekspertów, wybierających najlepsze polskie projekty wprowadzone do produkcji.

Wyrazista forma krzesła UXI

Krzesło UXI charakteryzuje świeża i wyrazista forma, którą nadaje mu krzyżowa konstrukcja i ukształtowane w formie podkowy oparcie w całości okalające użytkownika. Przednia noga o przekroju prostokąta stanowi wyrafinowany detal konstrukcyjny, siedzisko jest tapicerowane. Wyróżnione krzesło jest częścią rodziny mebli UXI, na którą składa się jeszcze fotel oraz stołek barowy. Meble premierowo zaprezentowane zostały na na targach Salone del Mobile 2015, gdzie marka Paged Collection pokazała łącznie dziesięć nowych kolekcji siedzisk. Krzesło dostępne jest w tkaninie lub skórze.

Projekt Tomka Rygalika

Autorem projektu krzesła UXI jest urodzony w Łodzi projektant Tomasz Rygalik. Studiował architekturę i Urbanistykę na Politechnice Łódzkiej oraz Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku. Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie, gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym.

W 2005 założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi. Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik. Współpracuje m.in. z Moroso, Noti, Profim, Ideal Standard, Siemens, Heineken czy Ikea. Od 2010 pełni funkcję dyrektora kreatywnego czołowych polskich marek meblowych, jak Comforty i Paged. W 2011 był architektem polskiej prezydencji w Radzie UE.

Konkurs Must have

Plebiscyt i wystawa Must have to integralna część Łódź Design Festival. Konkurs wyróżnia najlepsze polskie wdrożenia pochodzące od polskich projektantów i producentów odzwierciedlające najważniejsze trendy w polskim projektowaniu. Zgłoszenia do plebiscytu mają charakter otwarty, przyjmowane są przez cały rok i są bezpłatne. Własne nominacje, po dokonaniu przeglądu rynku, przedstawia również Rada Ekspertów.

Zgłaszane produkty muszą spełnić dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter