Muszelkowa lamperia od Annie Sloan – DIY w rytmie wiosny

Gdy dzień staje się dłuższy, a słupek rtęci na termometrach podnosi się coraz śmielej, nabieramy chęci do działania i wprowadzenie zmian w naszym otoczeniu. Planując remont czy metamorfozę wnętrza, warto skorzystać z porady eksperta. Annie Sloan ma pomysł na efektowne dekoracje ścienne. Co powiecie na lamperię o muszelkowym kształcie?

Muszelkowa lamperia według Annie Sloan

Annie Sloan to ikona świata DIY i niekwestionowany autorytet w dziedzinie twórczego zastosowania kolorów. Autorka wielu ciekawych pomysłów na domowe metamorfozy i promotorka kreatywnych zmian we wnętrzach, tym razem dzieli się patentem na dekoracje ścienne wykonane przy użyciu Wall Paint. Emulsyjnej, bogatej w pimenty farby na bazie wody, dostępnej w palecie 32 atrakcyjnych kolorów.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Muszelkowa lamperia

Wiosenny remont to znakomita okazja, aby odnowić wnętrze zgodnie z aktualnymi trendami albo postawić na oldschoolowy koncept, ale w zupełnie nowym wydaniu. Jak lamperia ścienna, która wcale nie musi być namalowana od linijki! Ta o muszelkowym kształcie według pomysłu Annie Sloan zachwyca oryginalnością.

Lamperia we wnętrzu

Lamperia, to nie tylko dekoracyjne wykończenie ścian, które wraca do łask po latach zapomnienia. To także praktyczny sposób, aby poprawić proporcje wnętrza, uporządkować przestrzeń i przełamać monotonię jednolitych powierzchni. W odświeżonej wersji, z muszelkowym wzorem,  sprawdzi się w przedpokoju, pokoju dziecka, ale także nad łóżkiem w sypialni.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Farba ścienna Wall Paint w kolorze Paris Grey

Chociaż fantazyjna linia wydaje się z pozoru trudna do odrysowania, to w rzeczywistości taką lamówkę można zrobić łatwo i efektownie. Pomoże w tym krótki tutorial przygotowany przez Annie. Wzorcową metamorfozę przeprowadził tym razem Felix Sloan, pokazując jak niewielkim nakładem pracy i materiałów nadać pomieszczeniu efekt „wow”.

DIY – muszelkowa lamperia

Do realizacji tego projektu będą Ci potrzebne:

  • farba ścienna Wall Paint w kolorze Paris Grey
  • mały owalny pędzel Chalk Paint
  • linijka lub prosta deska
  • poziomica
  • okrągły przedmiot do odrysowania, np. rolka taśmy maskującej
  • ołówek

Krok 1

Narysuj ołówkiem prostą poziomą linię wzdłuż ściany. Użyj do tego długiej linijki lub drewnianej deski.  Aby upewnić się, że linia jest prosta, skorzystaj z poziomicy.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Narysuj ołówkiem prostą poziomą linię wzdłuż ściany

Krok 2

Użyj talerza, rolki taśmy maskującej lub czegokolwiek, co ma kształt koła, aby narysować kształty muszelek wzdłuż poziomej linii, upewniając się, że wszystkie mają ten sam rozmiar.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Użyj czegokolwiek, co ma kształt koła

Lubię używać rolki taśmy maskującej, aby stworzyć kształty muszelek.  Łatwo się ją trzyma i mogę zrobić na niej ślady ołówka, aby mieć pewność, że moje muszelki są tej samej wysokości” – radzi Felix Sloan.

Krok 3

Pomaluj kształty muszelek farbą ścienną Wall Paint za pomocą małego owalnego pędzla, obracając go podczas malowania. Następnie pomaluj ścianę poniżej linii. Użyj dużej ilości farby, aby dobrze ją rozprowadzić.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Pomaluj kształty muszelek farbą ścienną Wall Paint

Krok 4 

Pomaluj ścianę aż do podłogi, aby muszelkowa lamperia idealnie kontrastowała z podłogą i ścianą powyżej.

Muszelkowa lamperia od Annie Sloan - DIY w rytmie wiosny
Pomaluj ścianę aż do podłogi

Marka: Annie Sloan
Zdjęcia: Jesse Wild

Zobacz również: Jak zrobić wazon inspirowany rysunkami Jeana Cocteau? | Szachownica – kultowy motyw dekoracyjny

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter