Muzyka, literatura i kuchnia – mieszkanie obok Malty od 2form

Jak połączyć pasję do muzyki, miłość do literatury, smykałkę do gotowania i słabość do spotkań ze znajomymi? Najlepiej wyrazić to wszystko w projekcie mieszkania i stworzyć wnętrze, które będzie odpowiedzią na wszystkie powyższe zamiłowania i potrzeby. Właśnie tego zadania podjęła się pracownia 2form. Realizacja tego projektu wymagała sporych zmian w układzie deweloperskim Zobaczcie zupełną odmianę mieszkania tuż obok Malty w Poznaniu.

Charakterna nowoczesność w wykonaniu pracowni 2form

Pierwszym krokiem w dostosowaniu 60-metrowej przestrzeni do potrzeb właścicieli było wyburzanie ścianek pomiędzy pokojem dziennym a kuchnią. Dzięki temu zabiegowi powstały salon z aneksem kuchennym wydaje się większy, a przede wszystkim otwarty na domowników i ich gości. Kluczowym elementem tego wnętrza jest oczywiście wyspa kuchenna, która pełni również funkcję stołu oraz centrum dowodzenia właściciela mieszkania.

Dekoracyjnym elementem wyspy kuchennej są lampy wykonane z rdzawego metalu, które zdobią część barową. Warto zwrócić uwagę również na designerskie siedziska przy blacie, które w poprzednim wcieleniu odgrywały rolę szpitalnych taboretów. Po odrestaurowaniu siedziska prezentują się niezwykle oryginalnie. Dopełnieniem przestrzeni kuchennej jest jednolita zabudowa, która została wykończona matową czernią i przełamana frontem z metalowej siatki.

Salon to również strefa wypoczynkowa, na którą składa się spora sofa w ceglastym kolorze, a także stworzona na specjalne zamówienie właścicielki leżanka do czytania, nad którą znalazło się miejsce na kinkiet na wysięgniku. Na ścianie króluje podręczna biblioteczka. Zwieńczeniem części salonowej jest natomiast biały obraz na ciemnej ścianie, której autorem jest pracownia Joanna Gorgolewska Art.

Czarna kuchnia w projekcie 2form

Cześć prywatna poznańskiego mieszkania obok Malty

W najdalszej części mieszkania znajduje się sypialnia, do której można dostać się przez przedpokój z wygodną garderobą, przyciągającym wieszakiem stojącym w stylu industrialnym, a także ze sporym lustrem. W strefie prywatnej mieszkania króluje niezwykle proste, ale klimatyczne łóżko z metalowym stelażem. Jego dopełnieniem jest zagłówek wykonany na wymiar, a dekoracyjno-funkcjonalnym akcentem są dwa kinkiety w ceglanym kolorze.

Czarna szafa i industrialny wieszak w holu

Ciemna i klimatyczna łazienka jest kontynuacją całego projektu poznańskiego mieszkania tuż obok Malty, stworzonego przez pracownię 2form. Warto wspomnieć również o wyjątkowo praktycznym pomieszczeniu, którym jest mała pralnia, znajdująca się tuż obok łazienki. Strefa prywatna to również pokój do pracy zdalnej oraz do muzykowania, którego znakiem rozpoznawczym są gitary na ścianie. Domowy gabinet o klimatycznym charakterze doskonale wpisuje się w dzisiejsze, pandemiczne czasy.

Nowoczesny design

Mieszkanie projektu 2form to kwintesencja pasji właścicieli i nowoczesnego designu. We wnętrzu dominuje spójność kolorystyczna i jednolitość aranżacji. Dziełem pracowni są również wszystkie zabudowy meblowe. Połączenie loftu, ciekawego odcienia ceglanego, a także naturalnych materiałów, na przykład w postaci drewna tworzą niesamowity, subtelny, a jednocześnie klimatyczny efekt, który został uwieczniony na zdjęciach Norberta Banaszyka.


Projekt: 2form | 2form.pl
Zdjęcia: Norbert Banaszyk | banaszykfotografiawnetrz.blogspot.com

Zobacz również: 29-metrowa kawalerka w Poznaniu | Pencil black apartament

Czarna i czerwona kanapa w salonie
Czerwona i czarna kanapa w salonie
Salon z czerwoną kanapą w projekcie pracowni 2form
Czarny stolik w poznańskim mieszkaniu projektu 2form
Czarna i drewniana zabudowa w kuchni
Czarna zabudowa meblowa w kuchni
Czarna wyspa kuchenna w kuchni
Łóżko z czarnym zagłówkiem w sypialni
Czarna szafa w przedpokoju
Duże łóżko w sypialni
Czarna szafa w sypialni
Czarna ściana i okrągłe lustro w czarnej ramie w łazience
Okrągłe lustro na czarnej ścianie w łazience
Gitary wiszące na ścianie w pokoju
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter