Nagroda European Design Award 2023 dla Blank Studio

European Design Award to jeden z najważniejszych na starym kontynencie, profesjonalny i niezależny przegląd, którego celem jest uczczenie europejskiego dizajnu i wyłonienie najciekawszych realizacji z każdego roku. To także klikudniowe, prestiżowe wydarzenie branżowe, które gromadzi setki projektantów z całej Europy (i nie tylko).

European Design Award 2023

Tegoroczna edycja konkursu – z wielką, finałową galą w Luksemburgu – obejmowała wszystkie istniejące dziedziny projektowania graficznego. W każdej z kategorii można było otrzymać jedno z trzech wyróżnień: Gold, Silver lub Brąz. W kategorii Signage & Wayfinding (system komunikacji wizualnej – tzw. wayfinding – funkcjonujący w przestrzeni budynku lub w przestrzeni publicznej), jury w międzynarodowym składzie postanowiło nagrodzić projekt wayfinding’u autorstwa Blank Studio – przyznając im tytuł „Silver”.

Nagroda European Design Award 2023 dla Blank Studio
Nagroda European Design Award 2023 dla Blank Studio

Nagroda powędrowała do projektu systemu informacji wizualnej dla krakowskiego budynku Resi 4 Rent przy Alei 3 Maja. Przygotowany przez Blank Studio projekt to rozwiązanie, które wprowadza w obszar wayfinding’u elementy kolażu graficznego.

Estetyczne rozwiązania graficzne

Na rynku deweloperskim powstaje obecnie wiele upodabniających się do siebie realizacji obiektów mieszkaniowych. Nadrzędnym celem projektantów nagrodzonego systemu było wyróżnienie tej właśnie inwestycji poprzez estetyczne rozwiązania graficzne. Nawiązali oni do historycznego charakteru miasta oraz umiejscowienia inwestycji. Krakowskie Planty, z którymi sąsiaduje Resi 4 Rent to najpiękniejsza zielona część Krakowa. Koncepcja graficzna, uwzględniająca pojawienie się botanicznych ilustracji, jest umowną kontynuacją zieleni i roślinności występujących wokół budynku.

Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Wayfinding projektu Blank Studio

W toku prac projektowych twórcy z Blank Studio zdecydowali się na przygotowanie zestawu autorskich ilustracji-kolaży, których główna, botaniczna część jest oparta o delikatne i eteryczne ilustracje słynnego botanika i artysty Otto Wilhelma Thome’a (autora klasycznej pozycji „Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz”). Wybrali takie z nich, które w jak najbliższy sposób nawiązują do roślin obecnych w krakowskim folklorze.

Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Wayfinding projektu Blank Studio

Zarówno kolorystyka, jak i materiały, które przewidzieli dla niniejszej inwestycji, mają naturalny charakter. Jest on uzupełnieniem wielu elementów architektury wnętrz obecnych w budynku. Grafiki to połączenie odcieni zieleni, żółci oraz różu, komunikaty tekstowe dla utrzymania jak najlepszego kontrastu malowane są na kolor czarny.


Projekt: Blank Studio | studioblank.pl

Zobacz również: Leonardo da Vinci w Warszawie – zobacz aż 78 machin genialnego artysty | Glëna, czyli po kaszubsku glina! Wyjątkowa wystawa ceramiki!

Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Blank Studio - Wayfinding - Resi 4 Rent
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter