Najnowocześniejszy akademik – BaseCamp

Łódzki BaseCamp został oficjalnie otwarty. Najnowocześniejszy i najładniejszy akademik w Polsce od 17 kwietnia oficjalnie otwarty. Budynek pomieści siłownię, kawiarnię i klub muzyczny!

Do dyspozycji studentów oddano 487 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni. W ofercie znalazły się pokoje od 19 do 42 m kw. Pokoje są jak mieszkania, każdy z nich ma oddzielną łazienkę, aneks kuchenny i jest w pełni umeblowany. W budynku znalazła się również pralnia i suszarnia, dodatkowo w BaseCamp znalazły się: siłownia, kawiarnia, sklep spożywczy i klub muzyczny. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie skierowane w stronę polskich studentów. Akademik powstał w budynku dawnej Drukarni Dziełowej przy ul. Rewolucji 1905r. 45, w sąsiedztwie Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. BaseCamp to firma z zagranicznym kapitałem, inne takie akademiki jak ten w Łodzi, usytuowano w Poczdamie i Kopenhadze.

„To połączenie modelu kampusów amerykańskich, bazującego na budowaniu zintegrowanych społeczności studenckich, ale z europejskim podejściem do designu, udogodnień oraz systemu zarządzania” – mówi Armon Bar-Tur, CEO BaseCamp.

Nowoczesny design, ciekawe, ręcznie wykonane zdobienia w kolorach od krwistych czerwieni do stonowanych turkusów, wszechobecne drewno. Projektanci wnętrz łódzkiej budowli przyłożyli ogromną wagę do detali zawartych w pomieszczeniach, pastelowe, stylizowane na vintage’owe pralki, poręcze i uchwyty mebli w kontrastujących z drewnem barwach, czy klasyczne, inspirowane latami ’70 lampy dodają wnętrzom ponadczasowości. Minimalizm pomieszczeń zachowanych w szarościach, zainspirowany został projektami wczesnego Bauhaus. Główny hol łączy industrialny klimat Łodzi z futurystycznym spojrzeniem na projektowanie. Kontenery, służące, jako miejsca do czytania utrzymane w rzucającym się w oczy pastelowej pomarańczy, robią oszałamiające wrażenie. Sufitowe lampki i ręcznie wykonane poręcze zaprojektowane zostały przez studentów łódzkich uczelni. Przestrzeń wystawiennicza usytuowana w przedłużeniu holu, doświetlona została dzięki zachowaniu oryginalnego rozmiaru okiennic. Planowane jest również otworzenie sali kinowo-wykładowej na piętrze akademika. Całość projektu w niezwykle spójny sposób nawiązuje do historii miejsca, w którym znajduje się dom studencki.

Bardzo podoba nam się inicjatywa łódzkiego BaseCamp, a Wam?

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter