Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh

Skórzane buty, torebki i akcesoria mogą cieszyć się świetną kondycją i wyglądem przez długie lata przy odpowiedniej trosce i pielęgnacji. Balagan Studio rozpoczyna współpracę ze specjalistami od renowacji WoshWosh, aby wspólnie szerzyć idee zero waste, ekologicznego i zrównoważonego podejścia do mody. Od teraz na stronie Balagan można dowiedzieć się jak dbać o skórzane akcesoria na co dzień, aby zostały z nami przez długi czas.

Balagan Studio & WoshWosh

Od dawna zastanawiałyśmy się, co możemy zrobić, aby jeszcze bardziej wspierać ideę odpowiedzialnej konsumpcji. – mówią Hanna Ferenc i Agata Matlak-Lutyk, właścicielki Balagan – Wierzymy, że troska o wszystkie już wyprodukowane i kupione rzeczy przysługuje się środowisku i wspiera odpowiedzialne zakupy. Poszukiwania zaprowadziły nas do WoshWosh – specjalistów od czułej renowacji.

Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh - foto Piotr Maślanka
Balagan Studio łączy siły z WoshWosh – foto Piotr Maślanka

Balagan i WoshWosh łączą wartości szacunku do surowca i zrównoważenia w produkcji. Obie marki rozpoczęły stałą współpracę, aby cieszyć się raz zakupionymi produktami przez długi czas. Z wrażliwością i w duchu dobrego rzemiosła w WoshWosh naprawią i wyczyszczą buty i torebki – nie tylko marki Balagan. Jeśli baleriny potrzebują nowych zelówek, trampki renowacji, a botki po zimie dogłębnego oczyszczenia, można je przez stronę Balagan oddać w ręce specjalistów z WoshWosh.

Piękno trwałych produktów

Zakup produktów w Balaganie to inwestycja w produkty wykonane z dobrych naturalnych materiałów, które z czasem nabierają szlachetnej patyny. Starannie pielęgnowana skóra naturalna zachowuje miękkość, elastyczność i ładny połysk nawet przez wiele sezonów – należy ją zabezpieczać odpowiednimi środkami, takimi jak balsamy, woski i impregnaty, zawsze dobierając właściwy kosmetyk do rodzaju skóry. Balagan wypuścił linie produktów do pielęgnacji, które rekomendowane są do codziennego oczyszczania butów i nawilżania skóry.

Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh
Napraw, nie wyrzucaj

Aby pielęgnacja i konserwacja przyniosły pożądane rezultaty, skórę należy regularnie czyścić z zabrudzeń, a wszystkie uszkodzenia bezzwłocznie naprawiać. Gdy buty czy torebki wymagają większej interwencji warto oddać je w ręce WoshWosh, ponieważ ulubione rzeczy to nie tylko produkty z metką, a wiele wspólnie przebytych kilometrów i bagaż wspomnień.

Wspólne działania społeczne

Wstępem do współpracy była zbiórka obuwia dla potrzebujących, którą WoshWosh zorganizował w kwietniu. Buty można było wysyłać lub stacjonarnie oddawać w butiku Balagan na Mysiej 3. W trakcie 2 tygodni akcji zebrano łącznie ponad 12 tysięcy par butów, co pokazuje siłę przedsięwzięcia i słuszność propagowania idei zero waste.

Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh - foto Piotr Maślanka
Balagan Studio łączy siły z WoshWosh – foto Piotr Maślanka

Oczyszczone i naprawione buty trafią do najbardziej potrzebujących w całej Polsce przez Fundacje: Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża, Dom Samotnej Matki Caritas, Archidiecezja Warszawsko-Praska, Wspólnota Chleb Życia, Caritas Polska, Kamiliańska Misja Pomocy, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie, Stowarzyszenie
Opiekuńczo-Resocjalizacyjne „Prometeusz” w Gdańsku, Fundacja Pomoc Pierwsza Praca, Ośrodek Pomocy Społecznej Warszawa Praga Południe.

Balagan Studio. Between Warsaw and Tel Aviv

Balagan Studio projektuje ponadczasowe, klasyczne buty i akcesoria codziennego użytku produkowane lokalnie w Europie z dbałością o wysoką jakość. Estetyka Balagan inspirowana jest modernistyczną architekturą Tel Awiwu, łączy w sobie warszawski szyk z nonszalanckim stylem Białego Miasta.

Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh - foto Piotr Maślanka
Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh – foto Piotr Maślanka

WoshWosh

WoshWosh to pierwsza w Europie firma zajmująca się odnową, naprawą i czyszczeniem butów. Powstała z miłości do obuwia, ekologii oraz potrzeby krzewienia idei zero waste. Działa od lipca 2015 roku i od tego czasu dała drugie życie ponad 60 000 par butów. Działania firmy skoncentrowane są na społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zobacz również: SALAK studio – wyjątkowe meble i akcesoria do wnętrz | NeoFolk – Dorota Koziara x TATUUM

Napraw, nie wyrzucaj. Balagan Studio łączy siły z WoshWosh
Balagan Studio łączy siły z WoshWosh
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter