Naturalne, dębowe drewno w całym mieszkaniu

Naturalne, dębowe drewno w całym mieszkaniu

Zrealizowany przez pracownię Raca Architekci projekt mieści się w Gdańsku przy ul.Focha. Jest to mieszkanie o powierzchni 110m2 dla rodziny z jednym dzieckiem. Głównym założeniem projektu było stworzenie nowoczesnego i jednocześnie przytulnego wnętrza.

Podstawowym elementem wystroju stało się naturalne, dębowe drewno, które nadało wnętrzu ciepły wyraz. Tworzy podstawę całego wnętrza jako okładzina podłogowa, ale pojawia się także w meblach, drzwiach i listwach przypodłogowych. Takie rozwiązanie pozwoliło na użycie nowoczesnych, chłodnych kolorów takich jak: czerń, szarość i biel. Dla dopełnienia został użyty kolor niebieski, który świetnie współgra z naturalną dębiną. Całości towarzyszą miękkie tkaniny oraz geometryczne wzory.

Mieszkanie zostało indywidualnie zaprojektowane zgodnie z potrzebami inwestorów. Jednym z nich było wygospodarowanie miejsca na dużą garderobę, bez konieczności ograniczania powierzchni sypialni lub gabinetu. Została ona zaprojektowana w korytarzu w postaci długiej szafy z przesuwnym lustrem. Wykorzystany został do tego w dość nietypowy sposób system drzwi przesuwnych typu „Barn Door”. Za przesuwnymi drzwiami znalazło się miejsce na siedzisko ułatwiające przymierzanie butów lub odpoczynek podczas przebierania się na ważne wyjście.

Mimo wspólnych cech, każdy z poszczególnych pokoi różni się od siebie charakterem. Gabinet, z dużą szafą na dokumenty i dwustanowiskowym biurkiem, został zaprojektowany w ciemniejszych, stonowanych kolorach, by nie rozpraszać podczas pracy. Przestronna sypialnia, najjaśniejsze pomieszczenie z całego mieszkania, zgodnie z wymaganiami klientów miało być neutralne, by można było w nim przyjemnie wypoczywać. Delikatne szarości współgrają tu z miękkimi tkaninami. W sypialni dziecka również królują delikatne szarości, które stanowią piękne tło dla kolorowych zabawek i dodatków. Oprócz zmazywalnej tapety do kolorowania z motywem jungli w pokoju nie mogło zabraknąć farby tablicowej.

Łazienka oraz toaleta zostały zaprojektowane zgodnie z tym, co znajduje się w pozostałej części mieszkania: występują tu chłodne kolory ocieplone przez dębowy fornir. Koncepcja łazienki opiera się na silnych kontrastach bieli i czerni. Toaleta w przeciwieństwie do łazienki jest bardzo jasna, a jej dominującym elementem są heksagonalne płytki.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter