Nawigacja po biurze jak na home screen’ie! Nowy projekt od mode:lina™

Nawigacja po biurze jak na home screen’ie! Nowy projekt od mode:lina™

Jeśli lubisz GIPHY lub używasz aplikacji Electric Objects to znaczy, że korzystasz z rozwiązań, które powstają pod okiem tego prężnego, wrocławskiego Software House’u. Droids On Roids pojawiają się wtedy, kiedy ktoś ma znakomity pomysł, a brakuje mu wykonawcy. Tym razem to jednak ekipa programistów potrzebowała wykonawcy! Zadanie? Nowe biuro! W zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia projektanci z biura mode:lina™ zajęli się aranżacją ponad 650 m2 powierzchni biurowej.

Nawigacja po biurze jak na home screen’ie

Flagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na zlecenie klientów z całego świata. Przyglądając się więc procesowi ich tworzenia, projektanci postanowili przenieść mobilne środowisko pracy programistów na ściany nowego biura. Biegnący przez wszystkie pomieszczenia czarny pasek pod sufitem to nic innego jak pasek stanu (status bar), znany z większości popularnych smartfonów.

Ikony umieszczone na pasku oraz na drzwiach pomieszczeń, stanowią system identyfikacji wizualnej informującej o funkcjach poszczególnych przestrzeni. Nawigacja po biurze przypomina więc nawigację na home screen’ie i sprzyja zarówno pracownikom, jak i ich gościom.

Błyskawica i zygzaki jako motyw przewodni

Motywem przewodnim stało się połączenie środowiska mobilnych aplikacji z identyfikacją wizualną marki Droids On Roids. Oprócz charakterystycznych dla aplikacji mobilnych inspiracji, wnętrze wypełniły żółte detale, które wraz z przechodzącymi przez całe biuro lampami w formie „zygzaka”, korespondują z błyskawicą z logotypu. Błyskawica pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu zyskując różne funkcje – jako element dekoracji drzwi, wykończenie biurek, lub uchwyty na drzwiach budek telefonicznych.

Playroom i kuchnia, które tętnią życiem

Team Droids On Roids spędza ze sobą bardzo dużo czasu nie tylko podczas pracy nad projektami. W 2016 roku zespół wyjechał na miesięczne pracujące wakacje na Bali. Okazało się, że programiści mają kilka bardzo ważnych dla siebie rytuałów związanych z celebrowaniem publikacji nowych projektów czy wspólnymi seansami filmowymi. Potrzebowali więc miejsca, które sprawdzi się zarówno podczas codziennej pracy, jak i w trakcie Eventów po godzinach. Stąd też dwie różne funkcje kuchni oraz playroomu połączono w jednym pomieszczeniu tworząc dużą wielofunkcyjną przestrzeń, który ciągle tętni życiem. Dynamicznym podziałem strefy kuchennej projektanci po raz kolejny nawiązali do skosów z motywu błyskawicy.

Prywatność i komfort spotkań

Wypełniając korytarze wyspami z fotelami oraz specjalnie wyciszonymi budkami, wygospodarowano wewnątrz biura dużą przestrzeń zapewniającą prywatność. Nie zabrakło również pokoju do drzemki – jedno z pomieszczeń całkowicie posłużyło do stworzenia naproomu z wielkim żółtym hamakiem i wygodnymi łóżkami.

Finalnie, mimo niewielkiej ingerencji w istniejący układ pomieszczeń, zdołaliśmy wygospodarować przestrzeń przyjazną dla zespołu Droids On Roids, odpowiadając na jego różnorodne potrzeby i specyfikę pracy!

 

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter