New European Bauhaus – rozmowa o lepszym jutrze

Jak tworzyć wspólną, zrównoważoną i piękną rzeczywistość? Już 27 kwietnia o 14:00 porozmawiają o tym specjaliści w dziedzinie architektury i urbanistyki – Alessandro Rancati, Piotr Czyż, Jacek Dominiczak oraz Paulina Kisiel. Rozmowę rozpocznie Katarzyna Gruszecka-Spychała – wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki. Spotkanie online New European Bauhaus organizowane jest przez PPNT Gdynia | Centrum Designu.

New European Bauhaus

Budowanie lepszej rzeczywistości najlepiej zacząć od najbliższego otoczenia – ulicy, dzielnicy czy miasta. To, co łączy wszystkich mieszkańców to potrzeba bezpieczeństwa i poczucia wspólnoty. Pragniemy żyć wygodnie i ładnie. Troszczymy się o własne zdrowie i dbamy o otoczenie. Chcemy korzystać z dostępnych możliwości i mieć udział w tworzeniu społeczności. Jak to osiągnąć? Jak planować przyszłość dobrą dla nas i naszej planety?

New European Bauhaus - rozmowa o lepszym jutrze - organizator PPNT Gdynia - Centrum Designu
New European Bauhaus – rozmowa o lepszym jutrze

Nowy Europejski Bauhaus (New European Bauhaus) to interdyscyplinarna inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest stworzenie przestrzeni do twórczego dialogu. To zaproszenie do dyskusji i działania dla osób chcących projektować zrównoważone style życia. Inicjatywa uwzględnia aspekty społeczne, kulturowe, artystyczne, naukowe, technologiczne i gospodarcze. Kładzie równomierny nacisk na dobro ludzi oraz troskę o środowisko.

W rozmowie udział wezmą:

gość specjalny: Alessandro Rancati / EU Policy Lab,
Piotr Czyż / Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, Politechnika Gdańska,
Jacek Dominiczak / Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku,
Paulina Kisiel / PPNT Gdynia | Centrum Designu.

New European Bauhaus - rozmowa o lepszym jutrze - organizator PPNT Gdynia - Centrum Designu
Rozmowa o lepszym jutrze – organizator PPNT Gdynia – Centrum Designu

Wzywamy do działania projektantów, architektów, artystów, inżynierów, naukowców i studentów – twórzmy razem teraźniejszość i przyszłość!

kiedy? 27 kwietnia 2020 | godz. 14:00
organizator: PPNT Gdynia | Centrum Designu

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter