Niepowtarzalne drewniane produkty z serca Podhala od Oakywood

Design może być zrównoważony i funkcjonalny, a biznes świadomy, transparenty i empatyczny. Właśnie te idee przyświecają Oakywood. Ta odważna i nowoczesna polska marka tworzy wysokiej jakości drewniane akcesoria i meble, które ułatwiają organizację biura i domu i wspierają ergonomię pracy. Co ważne – markę charakteryzuje innowacyjność i troska o środowisko. Poznaj ich historię!

Your workspace. Reinvented. Innowacyjny design od Oakywood

Cała historia rozpoczęła i nadal toczy się na Podhalu! Założycielem marki Oakywood jest Mateusz Haberny, który wychował się u podnóża Tatr, w rodzinie z tradycjami stolarskimi i już w dzieciństwie zaczął interesować się obróbką drewna. Kilka lat później połączył fascynację drewnem ze swoją drugą pasją, czyli nowymi technologiami. Efektem tego połączenia była drewniana stacja dokująca do telefonu, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Sukces sprawił, że Mateusz postanowił zmienić pasję w pracę i właśnie w ten sposób powstała marka Oakywood.

Mateusz Haberny, Marcin Haberny, Edward Haberny - marka Oakywood
Mateusz Haberny, Edward Haberny i Marcin Haberny – marka Oakywood

Jej misją jest tworzenie wyjątkowych i przede wszystkim zrównoważonych produktów z wysokiej jakości drewna. Poprzez nietuzinkowe wzornictwo i wyjątkowe meble marka promuje tradycję rzemieślniczej pracy z drewnem. Celem Oakywood jest wspieranie klientów w odkrywaniu na nowo przestrzeni do pracy oraz sprawianie, że domowe biura staną się jeszcze bardziej funkcjonalne, efektywne i innowacyjne, dzięki dobrze dopasowanym produktom.

Proces produkcji produktów marki Oakywood
Proces produkcji produktów marki Oakywood

Aby klienci mogli tworzyć rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb, firma wprowadziła nowe, ciekawe narzędzie – konfigurator 3D, który pozwala personalizować biurka i desk shelf’y co do centymetra. Bestsellerowe produkty firmy pojawiły się w nowych odsłonach kolorystycznych oraz w nowych rozmiarach. Szczególnie ciekawe są czarne warianty produktów, które dotychczas nie były dostępne w sprzedaży. Ta różnorodność pozwala w łatwy sposób dostosować meble do swoich potrzeb i dostępnej przestrzeni. Oprócz funkcjonalności i innowacyjności produkty Oakywood – biurka, desk shelf’y i maty na biurka – wyróżnia także stylistyczna spójność.

Konfigurator na stronie marki Oakywood
Konfigurator na stronie marki Oakywood

Your reality. Rebalanced. Funkcjonalne i minimalistyczne meble biurowe z możliwością customizacji

Na przełomie listopada i grudnia Oakywood zaprezentuje nową kolekcję Magsafe. Równocześnie firma systematycznie wprowadza możliwość pełnej customizacji produktów. Wraz z szeregiem zmian marka zwraca się także w stronę nowych kierunków projektowych, które są inspirowane minimalizmem i estetyką japandi. W ich ofercie znajduje się na przykład biurko z litego drewna Classic Desk, które za sprawą optymalnej wysokości i gładkiego wykończenia zapewnia komfort nawet podczas całodziennej pracy. Dzięki zaokrąglonym krawędziom biurko jest trwalsze i odporne na uszkodzenia.

Biurko Classic Desk - Oakywood
Biurko Classic Desk

Ciekawą propozycją marki jest także Standing Desk, czyli biurko z regulacją wysokości. Solidna konstrukcja, duży zakres regulacji wysokości i możliwość płynnej zmiany pozycji z siedzącej na stojącą – to właściwości, dzięki którym komfort pracy wzniesie się na wyższy poziom.

Biurko Standing Desk - Oakywood
Biurko Standing Desk

O ergonomię przestrzeni pozwala zadbać także drewniana półka – Desk Shelf. Pozwala ona zoptymalizować przestrzeń na biurku za sprawą dodatkowego poziomu. Meble Oakywood mogą zmienić stanowisko pracy w przestrzeń produktywności, motywacji i wellbeingu, a przy tym są ponadczasowo piękne.

Biurko Standing Desk i drewniana półka Desk Shelf w kolorze Oak
Biurko Standing Desk i drewniana półka Desk Shelf w kolorze Oak

Sustainability. Rediscovered. Zrównoważone podejście do biznesu

Niezwykle istotny jest także zrównoważony proces przyjazny środowisku. Marka Oakywood może pochwalić się certyfikatem organizacji FSC, która jest odpowiedzialna za wspieranie odpowiedzialnej gospodarki leśnej, uwzględniając aspekty społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. Materiały, z których powstają meble, pozyskiwane są w zrównoważony i odpowiedzialny sposób, a produkty są bardzo trwałe i jakościowe, co pozwala cieszyć się nimi przez lata. Oakywood wspiera także organizacje sadzące drzewa, takie jak One Tree Planted, czy Las na Zawsze i do dziś posadziła w sumie 79334 drzew.

Biurko Standing Desk i drewniana półka Desk Shelf w kolorze Black
Biurko Standing Desk i drewniana półka Desk Shelf w kolorze Black

Marka stawia także na odpowiedzialne podejście do prowadzenia i rozwijania biznesu. Firma jest całkowicie transparentna. Właściciel mówi wprost, jakie są koszty produkcji i z czego wynikają ceny poszczególnych komponentów. W relacjach z klientami również stawia na autentyczność, uczciwość i empatię, która pomaga identyfikować potrzeby odbiorcy i pielęgnować więź z nim. Innowację, transparentność, wsparcie i jakość odzwierciedlają także zmiany w brandingu i nowy sklep. Połączenie szacunku do tradycji obróbki drewna – przekazanej przez przodków – z nowoczesnym podejściem do designu sprawia, że produkty Oakywood zyskują współczesny, technologiczny twist.


Marka: Oakywood | oakywood.shop

Biurko Classic Desk - Oakywood
Biurko Classic Desk
Biurko Standing Desk - Oakywood
Biurko Standing Desk
Biurko Standing Desk - Oakywood
Biurko Standing Desk
Biurko Standing Desk - Oakywood
Biurko Standing Desk
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter