Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Tam, gdzie spotykają się wrażliwość na piękno z doskonałą funkcjonalnością powstają wyjątkowe przedmioty. Niebanalne, pełne wyrazu, nieoczywiste. I takie są drzwi przesuwne Pinkstern. Zdobią je grafiki wypalane w drewnie, geometryczne wzory czy strukturalne tapety. Nie brakuje w nich kolorów: odważnego różu, szlachetnego złota i eleganckiej czerni. Polska marka otwiera drzwi do świata prawdziwego designu. To tam spotykają się piękno, funkcja i odwaga.

Drzwi przesuwne Pinkstern – po pierwsze: piękno

Najnowsza kolekcja drzwi przesuwnych Pinkstern udowadnia, że rodzima sztuka użytkowa stoi na najwyższym światowym poziomie. Polska marka została stworzona przez Kamilę Sitak – malarkę, kuratorkę wystaw i projektantkę wnętrz oraz Antoninę Ciużeńską – businesswomen. Jej powstaniu przyświecała myśl, że „wymarzone miejsce musi być piękne w formie i genialne w działaniu”. A do takich wnętrz konieczne są nietuzinkowe przedmioty, które nadadzą aranżacji niepowtarzalnego charakteru i zadbają o odpowiedni klimat.

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Na przesuwnych drzwiach z najnowszej kolekcji znajdziemy m.in. grafiki współzałożycielki marki wypalone na dwóch idealnie dobranych odcieniach drewna (model Melancholy). Sztuka na drzwiach pozwala nam podziwiać m.in. piękno kobiety z portretu. To w niej zmagają się siły dobra i zła… trwa odwieczny spór.

Ale grafika Kamili Sitak otwiera również drogę do wrażliwości i obcowania ze sztuką na co dzień. Z kolei do krainy łagodności zaprasza subtelna tapeta wyeksponowana na oryginalnym metalowym blejtramie (model Inspiration) Zdecydowanie najlepszy wybór dla romantycznych dusz.

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Piękno to także minimalizm. Dla miłośników loftów powstały drzwi przesuwne na szczotkowanej desce z wyraźnie zaznaczonymi sękami i niedoskonałościami. Industrialna rama oraz asymetryczne metalowe elementy będą świetnie wyglądać w otoczeniu oszczędnych mebli, betonu i czarnych lamp na długich kablach.

Piękno to nie sztywne reguły, utarte schematy i znajome rozwiązania. Pinkstern jest bezkompromisowe, wciąż szuka nowych definicji tego co uznajemy za atrakcyjne.”– podsumowuje Antonina Ciużeńska, współwłaścicielka Pinkstern.

I zgodnie z tym przepisem powstały drzwi, obok których nie da się przejść obojętnie. Róż, intensywna czerń i uniwersalne złoto, czyli drzwi z serii Shocking – szokują co najwyżej swym odważnym wzornictwem. Jedyne w swoim rodzaju otwierają spojrzenia na to, co „inne”.

Drzwi przesuwne Pinkstern – po drugie: funkcja

Odwieczna potrzeba człowieka do intymności, samotności, posiadania własnej przestrzeni stoi za pojawieniem się w naszych wnętrzach początkowo kotar i zasłon, a dzisiaj drzwi. To one dają nam poczucie bezpieczeństwa i komfortu we własnym domu. Drzwi to ergonomia i praktyczność, dlatego Pinkstern zadbał o to, by w portfolio marki były tylko takie modele, które równocześnie zachwycają piękną formą, ale i perfekcyjną funkcjonalnością. Stąd niezwykle staranny dobór materiałów, wśród których dominują naturalne kamień i drewno.

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Razem z systemami najnowszej generacji tworzą idealny duet. W bogatej ofercie marki znajdziemy model Nature wykonany tylko z trzech elementów: mchu, żywicy oraz drewna. Całość zachwyca wyglądem, ale także łatwością montażu i wygodą użytkowania. Tutaj nie ma miejsca na przypadkowość. Wszystkie elementy są synergiczną całością – piękną, funkcjonalną, a do tego spójną.

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Drzwi przesuwne Pinkstern – po trzecie: spójność

Wśród głównych założeń marki nie mogło zabraknąć harmonii. Wyjątkowość całej kolekcji wynika nie tylko z nowego spojrzenia na funkcję i sztukę, ale także z faktu, że projektantka stworzyła przedmioty w taki sposób, by idealnie współgrały z otoczeniem. W aranżacjach mogą być motywem przewodnim (jak np. model Melancholy), idealnym tłem dla wyrazistych mebli (drzwi Cracked) czy też świetnym kontrapunktem (Shocking). Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ład i harmonia tworzą piękno, a ono kocha funkcjonalność. W swoich produktach Pinkstern łączy oba te pojęcia.

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern

Premierowa kolekcja drzwi Pinkstern to artystyczne spojrzenie na projektowanie wnętrz. Jest w nim miejsce na romantyzm, poezję, miłość, tęsknotę… W sztuce przecież liczą się emocje. I to właśnie czyni drzwi Pinkstern zupełnie wyjątkowymi: to one nadają wnętrzu nowego wymiaru i prowadzą na zupełnie nowe ścieżki.

Zobacz również: Fascynujące struktury w kolekcjach płytek Claret, Ola Bianca, Glow, Ribero | Panele akustyczne z butelek PET od Marbet Felt

Nietuzinkowe drzwi przesuwne marki Pinkstern
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter