Nietypowa ozdoba wnętrza – telewizor Philips OLED805, 855 i 865

Od dziesięcioleci telewizory stanowiły centralny punkt większości naszych salonów. Same urządzenia przeszły gwałtowną ewolucję techniczną, stały się nie tylko odbiornikami programów, ale prawdziwymi wielofunkcyjnymi centrami rozrywki. Stopniowo zmieniała się ich stylistyka i gabaryty. Od drewnianych pudeł, po płaskie, dyskretne ekrany, często o niebagatelnej powierzchni. Nie zmieniło się jedno – telewizor wciąż jest urządzeniem, które od razu przyciąga wzrok każdego wchodzącego do pokoju gościa. Nic więc dziwnego, że wiodący producenci elektroniki starają się nadać swoim flagowym modelom nowy kształt i jakość. Najwyższej klasy designerzy mają za zadanie zamianę tego sprzętu w dzieło sztuki. Takie, które oprócz licznych funkcji użytkowych, stanie się samo w sobie ozdobą pięknie zaprojektowanego wnętrza. Poznajcie serię OLED805, 855 i 865 od marki Philips!

Planując ustawienie telewizora w pomieszczeniu trzeba pamiętać o jednym – to wciąż urządzenie służące przede wszystkim do wyświetlania obrazu, co narzuca pewne ograniczenia. Oglądanie filmów będzie mało komfortowe, gdy sprzęt stanie na tle rozświetlonego okna, tak samo nie ułatwią tego padające bezpośrednio na ekran Promienie słoneczne. Dodatkowo należy zachować odpowiednią odległość od grzejników i innych źródeł intensywnego ciepła oraz pamiętać o swobodnej przestrzeni wokół telewizora, która umożliwi prawidłową wentylację. Na sam koniec warto pomyśleć o łatwym dostępie do gniazdka zasilającego, aby uniknąć nieestetycznego widoku leżących na podłodze długich kabli.

Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Telewizor Philips OLED805

Aranżacje telewizorów we wnętrzu można przeprowadzić na kilka sposobów. Jednym z nich jest swoiste ukrycie urządzenia w tle, stopienie go z otaczającymi przedmiotami. Taki efekt da nam odpowiedni dobór farby na ścianie, użycie tapety czy zmiękczenie ostrych linii ekranu za pomocą sąsiadujących mebli lub elementów wystroju. Podobny rezultat osiągniemy wieszając odbiornik na ścianie w sąsiedztwie obrazków różnej wielkości. Kiedy jednak mamy do czynienia z telewizorem, który sam jest dziełem sztuki designerskiej, nie warto go chować. Przeciwnie – należy go jak najbardziej wyeksponować.

Elegancki wygląd serii Philips OLED8x5

Świetnym przykładem telewizorów przyciągających wzrok swoim eleganckim wyglądem są urządzenia Philips OLED805, 855 i 865. Projektanci włożyli dużo wysiłku, by te modele odznaczały się zarówno, szlachetną linią, jak również wykończeniem materiałami z najwyższej półki. Urządzenia dostępne są w dwóch rozmiarach 55″ i 65″, a ekran jest superpłaski i niemal pozbawiony ramki.

Podstawa została ograniczona do niezbędnego, geometrycznego minimum, a w zależności od modelu posiada różny kształt, który sprawia wrażenie, że nowe Philipsy niemal unoszą się  nad powierzchnią mebla. Do wykończenia zastosowano metal w kolorze ciemnego chromu doskonale komponujący się fakturą samego ekranu. Co ciekawe, nie tylko sam telewizor stanowić będzie ozdobę eleganckiego salonu. Dodatkowym smaczkiem jest dodany do niego pilot o podświetlanej klawiaturze, wykończony prawdziwą skórą szkockiej marki Muirhead.

Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Telewizor Philips OLED855

Telewizory serii Philips OLED8x5 doskonale zaprezentują się w przestronnym, nieprzeładowanym wnętrzu. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie ich na tle ściany, ponieważ wyposażone są w trójstronny system podświetlania Ambilight, który znajdziemy wyłącznie w telewizorach Philips. To inteligentne diody LED zamontowane z tyłu obudowy rzucające na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje efektowna poświata, dzięki której ekran sprawia wrażenie większego, a obraz jest jeszcze bardziej realny. Ponadto Ambilight jako dodatkowe źródło światła pozytywnie wpływa na wzrok podczas nocnych seansów, ponieważ oczy mniej się męczą.

Dźwięk w systemie Dolby Atmos i ekran 4K UHD

Swobodna przestrzeń wokół odbiornika pozwoli cieszyć się doskonałym dźwiękiem w systemie Dolby Atmos o mocy 50W, zaś ekran o rozdzielczości 4K UHD wyświetli treści ze źródeł o największej dostępnej jakości. Wśród systemów poprawiających obraz, oprócz znanego już HDR, znalazł się też system oparty o… sztuczną inteligencję. Do bardzo wygodnych funkcji należy możliwość sterowania głosem.

Oczywiście Philipsy wyposażone są w funkcję Smart opartą na Androidzie 9.0. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z serwisów streamingowych typu Netflix, HBO GO czy Amazon Prime, a także setek dostępnych na system Android aplikacji. Pozwala to znacznie rozszerzyć funkcjonalność telewizora i nadać mu nowego wymiaru w estetyce otoczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stał się on centrum wyświetlającym dzieła sztuki malarskiej z najlepszych galerii świata albo po prostu widok na żywo z karaibskiej plaży.

Wygląd modelu Philips OLED855 doceniło międzynarodowe jury, przyznając mu nagrody Red Dot Design oraz iF Design Awards – jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie wzornictwa. Philipsy zostały docenione także od strony technicznej doskonałości, zdobywając najważniejszą nagrodę w tej dziedzinie – EISA Award. Takie uznanie jest najlepszą rekomendacją dla telewizorów Philips OLED 805, 855 i 865 jako znakomitego domowego centrum  rozrywki, ale też i prawdziwej ozdoby wnętrza wysokiej klasy.

Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Nietypowa ozdoba wnętrza - telewizor Philips OLED805, 855 i 865
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter