Niewielkie mieszkanie na poznańskim Łazarzu od LBWA

To niewielkie, ale zarazem jasne i przestronne mieszkanie znajduje się w starej, śródmiejskiej dzielnicy Poznania – Łazarzu. Przed Tobą bardzo klimatyczne wnętrze projektu pracowni LBWA.

Wnętrze projektu LBWA

Choć mieszkanie zlokalizowane jest w nowym budynku, architektom z pracowni LBWA zależało na wprowadzeniu do wnętrza klasycznych rozwiązań, dodatków oraz naturalnych materiałów, aby nadać mu ponadczasowy charakter.

Jadalnia w bieli w projekcie pracowni LBWA
Biały pionowy grzejnik w salonie

Do pierwotnego układu zostały wprowadzone niewielkie zmiany, mające na celu poprawienie jego funkcjonalności oraz dostosowanie do potrzeb Inwestorów. Architekci zdecydowali się na usunięcie ścian, dzięki czemu kuchnię otwarto na pokój dzienny. Zabudowa kuchenna w odcieniu głębokiego granatu, ciemne granitowe blaty i stal nierdzewna, tworzą mocny kolorystyczny akcent kontrastujący z jasnym salonem.

Lekkie meble we wnętrzu

Meble wykorzystane do stworzenia strefy dziennej są lekkie i nie obciążają przestrzeni. Większość z nich została wykonana na podstawie dedykowanych, indywidualnych projektów przez lokalnych rzemieślników. Półka za kanapą została wykonana z lakierowanego aluminium, dzięki czemu można było uzyskać delikatną i cienką linię przecinającą ścianę, na której ułożone książki zdają się unosić w powietrzu.

Przestronny salon z minimalistycznymi meblami
Minimalistyczne wnętrza w salonie

Czarny, dębowy stół uzupełniają klasyczne, teakowe krzesła Kai Kristiansena. Dopełnieniem mebli w pokoju dziennym jest indywidualnie zaprojektowana komoda, wykończona dębowym fornirem na lekkim czarnym stelażu, w której za przesuwnymi frontami kryje się m.in. sprzęt audio.

Strefa nocna i łazienka

Połączenie dwóch pokoi umożliwiło stworzenie przestronnej sypialni z możliwością wydzielenia odrębnej, wygodnej przestrzeni na garderobę. Szafa dzieląca obydwie części została obniżona względem sufitu, pozostawiając wrażenie większej przestronności i spójności wnętrza. Dla przełamania białej płaszczyzny frontów, od strony łóżka zaprojektowano wnękę stanowiącą funkcjonalne i podręczne miejsce na książki.

Szara tapeta na ścianie za łóżkiem w sypialni
Sypialnia z dużym łóżkiem w projekcie LBWA

Tapeta z motywem roślinnym stała się idealnym tłem dla drewnianego łóżka i stolików nocnych, dodatkowo uwypuklając wzór użytego naturalnego forniru. Dzięki dwóm dużym oknom pokój zyskał dodatkowe doświetlenie. Meble w sypialni, podobnie jak te w pokoju dziennym, zostały zaprojektowane przez autorów projektu i wykonane na indywidualne zamówienie przez lokalną pracownię stolarską.

Choć łazienka jest niewielka i dominują tu ciemne barwy, duże lustro znajdujące się powyżej blatu powiększa i rozświetla jej przestrzeń. Motyw jodełki w formie płytek o głębokim morskim kolorze znajdujących się na ścianach prysznica nawiązuje do klasycznego dębowego parkietu ułożonego w całym mieszkaniu.

Ciemnoszare płytki pod prysznicem w łazience w projekcie LBWA
Strefa prysznicowa w ciemnych barwach

Ponadczasowy i oryginalny styl klasyczny od wielu lat inspiruje fanów nieszablonowych przestrzeni. Wnętrze projektu pracowni LBWA to idealny przykład na to, że klasyka nie przemija.


Projekt: LBWA | lbwa.pl
Zdjęcia: PION Studio | pionstudio.com

Zobacz również: Niewielkie mieszkanie w Krakowie | Nowoczesne wnętrze na Powiślu

Czarna kuchnia w projekcie pracowni LBWA
Biały pionowy grzejnik w salonie
Białe ściany i dekoracje w salonie
Drewniana komoda w projekcie pracowni LBWA
Drewniane krzesło z zielonym obiciem w projekcie LBWA
Białe ściany w salonie w poznańskim mieszkaniu
Kuchnia w czerni w niewielkim mieszkaniu projektu LBWA
Przytulny salon z jadalnią
Biały salon i czarna kuchnia w projekcie LBWA
Biała ściana w sypialni
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter