Nobo design: walka z nudą

Nobo design: walka z nudą

Lubimy takie dni, jak ten kiedy dostajemy od naszych czytelników wiadomości. Zwłaszcza takie, w których piszecie o kim chcecie przeczytać na PLN Design. Tym razem chcemy Wam przedstawić Nobo design.

Nobo design to duet projektowy Aleksandra i Piotr Wiśniewscy  W swoich pracach starają się odkurzać stare, proponować nowe. Dziwne, ciekawe, ładne, niebanalne, ale zawsze jakieś. Z charakterem. Ich projekty to próba znalezienia równowagi pomiędzy ginącą tradycją a nowoczesnym projektowaniem. To walka z nudą, kopiowaniem i tandetą. Czym właściwie zajmuje się Nobo design?

Kreują marki od strony wizualnej, edukują i tworzą nowe produkty. To proste obiekty codziennego użytku, tradycyjne pod względem funkcji i formy, ukształtowane z użyciem wzorów z przeszłości, ludowych deseni, „staromodnych” materiałów, spełniają jednocześnie wszelkie wymogi współczesności, są w pełni funkcjonalne, nowoczesne, doskonale trafiające w gust użytkownika.

Jeden z projektów tego zdolnego duetu, spodobał nam się najbardziej.

Krakowskie baby – projekt drewnianej zabawki edukacyjnej

Strój krakowski należy do najbardziej znanych polskich strojów ludowych. Choć należą do tego samego regionu, są bardzo różnorodne i liczą prawie 40 odmian. Cekiny, kokardy, wianki, hafty i wiele innych pięknych ozdób zdobiło stroje zarówno pań jak i panów. Oprócz pięknego wyglądu strój krakowski pełnił jeszcze jedną rolę – dostarczał wiele informacji na temat jego właścicieli. Wskazywał na pochodzenie z danego miasta lub wsi, a nawet informował o zamożności i stanie cywilnym właściciela. Seria drewnianych zabawek „Krakowskie Baby” przedstawia trzy krakowskie stroje ludowe: z Bronowic, Zalipia i Ojcowa.

Zabawka w przyjemny i kreatywny sposób przybliża dzieciom tradycję regionu oraz poprzez zabawę uczy elementów stroju krakowskiego. Każdą babę można w bardzo łatwy sposób samodzielnie pomalować i nakleić na nią odpowiednie elementy stroju. Baba gotowa? Pora na łamigłówki i układanki. Zawody w ubieraniu Baby, łamigłówka – czyja to główka oraz Krakowski Quiz to tylko niektóre z zabaw, do której zapraszają Krakowskie Baby. Do zestawu dołączono naklejki, farby i pędzelek oraz kartę informacyjną.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter