Norla Design: Oryginalne projekty lamp i abażurów

Norla Design: Oryginalne projekty lamp i abażurów

Norla Design to wrocławskie studio, które zajmuje się tworzeniem niebanalnych lamp i abażurów. Oryginalne projekty inspirowane są organicznymi formami natury, architekturą i sztuką. Decyzja o założeniu studia zapadła podczas pełnej podziwu obserwacji jaskrawozielonej Zorzy Polarnej na listopadowym nocnym niebie daleko na Północy Półwyspu Skandynawskiego. Magia Zorzy Polarnej tchnęła życie we wcześniej tylko nieśmiało dyskutowane pomysły o projektowaniu “na poważnie”. To było w 2012 roku.

Niedługo później spod pióra, albo raczej tabletu graficznego projektantów firmy, wyszedł pierwszy abażur – Michelle. Jeden projekt gonił drugi, jak to zazwyczaj bywa, gdy wpadnie się w “ciąg twórczy”, gdy satysfakcja i duma ze stworzenia jednego projektu napędza do natychmiastowego wzięcia się za następny. I tak obraz Południowe Ogrody Paula Klee zainspirował Norlę do zaprojektowania lampy Diamond, kryształ górskiego kwarcu stał za projektem abażura Quartz, zaś nietypowe w swojej teksturze i kształcie liście miłorzębu stały się motywem przewodnim lampy Zen.

Obecnie Studio Norla Design ma w swojej ofercie kilkanaście produktów. Ofertę dodatkowo wzbogaca dostępność różnych kolorów danego modelu. Wszystkie modele lamp są zaprojektowane do samodzielnego, bardzo prostego montażu. W opakowaniach znajduje się graficzna instrukcja pokazująca krok po kroku, jak należy składać lampę.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter