Novotel Gdańsk Marina – chwila relaksu przy plaży

Chwila relaksu w nowocześnie zaaranżowanym lobby, łyk orzeźwiającej lemoniady w klimatycznym barze, potem spacer nad Zatokę Gdańską lub przechadzka po jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Miłą wizję weekendowego wypadu lub wyczekanego urlopu nad Bałtykiem łatwo urzeczywistnić w hotelu Novotel Gdańsk Marina, którego przestrzeniom wspólnym nowy wyraz nadała warszawska pracownia Tremend. Za projekt wnętrz odpowiadali: Magdalena Federowicz-Boule, Paulina Szarzec, Marta Szymanowska, Aleksander Dymkowski i Klaudyna Czechowska.

Hotel Novotel Gdańsk Marina

Goście hotelu Novotel Gdańsk Marina już od wejścia wczuwają się w wakacyjny klimat. Kolory morza, plaży, nieba budzą przyjemne skojarzenia i nawiązują do nadmorskiej lokalizacji obiektu. Hotel znajduje się w dobrze znanym miłośnikom wczasów nad Bałtykiem Jelitkowie. Z obiektu do wejścia na plażę jest zaledwie kilka kroków. Aranżacja wnętrz autorstwa pracowni Tremend, bliska naturze, sprzyja wypoczynkowi. Marynistyczne akcenty w wystroju, dyskretnie zaznaczone, wprowadzają wątki podróży i ekscytującej przygody.

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - recepcja - foto Jakub Henke
Novotel Gdańsk Marina – projekt Tremend – recepcja

Wnętrza w stylu eklektycznym

Wnętrza przestrzeni wspólnych, utrzymane w stylu eklektycznym, są wyraziste, ale nie onieśmielają zbyt wyszukanym wystrojem, dzięki czemu każdy gość dobrze się w nich czuje – swobodnie, a jednak wyjątkowo. Zaaranżowana przez architektów z pracowni Tremend strefa wspólna obejmuje: lobby, z usytuowanym w jego centrum barem Fish&Gin, niedużą recepcję, sale konferencyjne, w tym wielofunkcyjną „Salę morską” z drewnianym parkietem, w której mogą być organizowane również imprezy, salę śniadaniową oraz pokój zabaw dla dzieci.

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - lobby - foto Jakub Henke
Lobby w hotelu Novotel Gdańsk Marina

W hotelowej recepcji znaleźć można odwołania do przyrody. Zielona ściana, która stanowi tło kontuaru, działa na wyobraźnię gości, kierując ich myśli ku miłym chwilom na łonie natury. Oświetlające kontuar lampy Boccia, model 73, zawieszone w grupie, przypominają obłoki na niebie.

Nowoczesne lobby

Lobby – nowoczesne, urządzone w stylu soft loft – dzięki wydzielającym poszczególne aneksy zasłonom i pastelowym obiciom kanap i foteli jest przytulne, o charakterze bliskim domowemu. W przestrzeni lobby znajduje się wiele miejsc do wypoczynku i towarzyskich spotkań: kącik ze stolikami z pni drzew, które przywołują nastrój pikniku nad wodą, aneks w stylu letniego popołudnia w ogrodzie, z rattanowymi fotelami i pufem w kształcie walizki czy też duży wygodny stół z krzesłami i zawieszonymi na łańcuchach fotelami służącymi jako huśtawki, obleganymi przez najmłodszych gości hotelu.  

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - recepcja - foto Jakub Henke
Recepcja w hotelu Novotel Gdańsk Marina

Sala śniadaniowa i sala dla dzieci

Sala śniadaniowa, za sprawą charakterystycznych elementów wystroju, jak choćby podwójne siedziska przy ścianie przywodzące na myśl kosze plażowe, nawiązuje do nadmorskiej lokalizacji hotelu. W sali dla dzieci, urządzonej w stylu marynistycznym, mali goście mogą bawić się w latarni morskiej lub „pływać” łódką. Pod sufitem, w formie dekoracji, wiszą sieci rybackie, a na pomalowanych w kolorze nieba ścianach – kinkiety w kształcie obłoczków.

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - kącik zabaw - foto Jakub Henke
Sala zabaw w hotelu Novotel Gdańsk Marina

Wyposażenie hotelu

W wyposażeniu stref ogólnodostępnych projektanci z pracowni Tremend zestawili produkty wiodących polskich firm takich jak Noti, Fameg, Sits z meblami zagranicznych marek m.in. Norman Copenhagen, Gervasoni 1882, TON. Z wielką starannością dobrali każdy element wystroju. Na przykład w przestrzeni konferencyjnej zastosowali krzesła Aria 575 V marki Profim – dzięki połączeniu elementów plastikowych siedziska i oparcia ze zgrabnym metalowym stelażem bardzo lekkie i wygodne. Prócz produktów wymienionych wcześniej firm zastosowali także meble i dodatki marek: Ethnicraft, Calligaris, Moma Studio, Ebb&Flow, Good&Mojo, DOKI, Bolia, Bloomingville.

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - restauracja śniadaniowa - foto Jakub Henke
Restauracja śniadaniowa w hotelu Novotel Gdańsk Marina

Pracownia Tremend

Pracownia Tremend to kilkudziesięcioosobowy zespół architektów, projektantów i specjalistów branż związanych z architekturą i budownictwem, który może poszczycić się ponad 150 sfinalizowanymi projektami koncepcyjnymi, budowlanymi, przetargowymi i wykonawczymi. Pracownia ma w swoim portfolio różnego typu obiekty, prócz hoteli również biura, galerie handlowe, budynki użyteczności publicznej oraz wnętrza. Realizacje hotelowe stanowią ważną gałąź działalności pracowni. Są wśród nich m.in. hotele popularnej sieci Ibis, hotel Renaissance na Wyspie Spichrzów w Gdańsku, butikowy Rezydent Sopot MGallery Hotel Collection, Crowne Plaza w Warszawie czy AC Hotel by Marriott w Krakowie.

Zdjęcia: Jakub Henke

Zobacz również: Holiday Inn Express w Warszawie | Hotel Aries – relaks i stylowy wypoczynek w Zakopanem

Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - basen - foto Jakub Henke
Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży
Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - lobby - foto Jakub Henke
Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - recepcja - foto Jakub Henke
Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - restauracja śniadaniowa - foto Jakub Henke
Novotel Gdańsk Marina - chwila relaksu przy plaży - projekt Tremend - sala morska - foto Jakub Henke
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter