Kolekcja FAV STUFF od TARTARUGI

STUFF to kolekcja współczesnych, ręcznie tkanych dywanów bawełnianych. Na ten nietypowy pomysł wpadły dwie mieszkanki Łodzi, które połączyło zamiłowanie do polskiego rzemiosła i wzornictwa. Ponieważ obie również świetnie tkają, postanowiły połączyć wszystkie zdolności i pasje w jedno – tworzenie jedynych w swoim rodzaju dywanów we własnej pracowni tkackiej. Ich praca to też swego rodzaju nowoczesna kontynuacja tradycji włókienniczej miasta, które niegdyś było głównym ośrodkiem tkackim i sukienniczym. 

Wzorzysta kolekcja FAV STUFF od Tartaruga

Wszystkie wzory z kolekcji FAV STUFF inspirowane są ulubionymi przedmiotami, drobnymi rzeczami, które umilają nam codzienność. W kompozycjach można odnaleźć ukochaną bluzkę w paski, kolekcję glinianych dzbanuszków, porcelanową figurkę koto-tygrysa i czerwoną czapkę. Każdy dywan został w całości utkany ręcznie. Jest wykonany w ponad 90% z dzianinowych przędz pochodzących z recyklingu. Są to odpady z masowej produkcji tekstyliów; w ich skład wchodzi głównie bawełna. Pozostałe 10% to wysokiej jakości przędza lniana użyta jako osnowa tkaniny.

Jasno-niebieski dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Jasno-niebieski dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga

Poszczególne egzemplarze mogą delikatnie różnić się między sobą odcieniami, ponieważ serie surowca, które dostajemy są krótkie i niepowtarzalne. Dzięki temu każdy dywan jest wyjątkowy.

Dywany na ścianę i na podłogę

Dywan z kolekcji FAV STUFF może być eksponowany zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Rzemieślnicza technika wykonania pozwoliła na zminimalizowanie ilości odpadów produkcyjnych – śmieci powstałe w czasie wykonywania dużego dywanu mieszczą się garści. Dywany są dwustronne, wykończone lnianą krajką i można je prać w pralce. Każdy wzór zostanie wyprodukowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy: 10 małych i 10 dużych.

Niebieski dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Niebieski dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga

Łódzka marka Tartaruga

Tartaruga to łódzka pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek Wiktorii Podolec i Jadzi Lenart, miłośniczek rzemiosła i wyjątkowego wzornictwa. Na co dzień powstają w niej współczesne kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. Każdy produkt został wykonany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Tkaniny Tartarugi powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

Dywany bawełniane z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Dywany bawełniane z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga

Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazywane jest fundacji Refugee.pl. Działa ona na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. Tartaruga znaczy „żółw”. Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak tkaniny, które powstają w pracowni Tartaruga.

Marka: Tartaruga | tartarugastudio.pl


Zobacz również: Gobeliny – tkaniny obiciowe i dekoracyjne o wielowiekowej tradycji | Ekskluzywne poduszki dekoracyjne

Czarny dywan we wzory z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Kolorowy dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Czerwono-czarno-biały dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Å»ółty dywan bawełniany z kolekcji FAV STUFF od marki Tartaruga
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter