Nowa kolekcja FAV STUFF od TARTARUGI

NOWA KOLEKCJA TARTARUGI! FAV STUFF to kolekcja współczesnych, ręcznie tkanych dywanów bawełnianych. Na ten nietypowy pomysł wpadły dwie mieszkanki Łodzi, które połączyło zamiłowanie do polskiego rzemiosła i wzornictwa. Ponieważ obie również świetnie tkają, postanowiły połączyć wszystkie zdolności i pasje w jedno – tworzenie jedynych w swoim rodzaju dywanów we własnej pracowni tkackiej. Ich praca to też swego rodzaju nowoczesna kontynuacja tradycji włókienniczej miasta, które niegdyś było głównym ośrodkiem tkackim i sukienniczym. 

Wzorzysta kolekcja FAV STUFF od Tartaruga

Wszystkie wzory z kolekcji FAV STUFF inspirowane są ulubionymi przedmiotami, drobnymi rzeczami, które umilają nam codzienność. W kompozycjach można odnaleźć ukochaną bluzkę w paski, kolekcję glinianych dzbanuszków, porcelanową figurkę koto-tygrysa i czerwoną czapkę.

Każdy dywan został w całości utkany ręcznie. Jest wykonany w ponad 90% z dzianinowych przędz pochodzących z recyklingu. Są to odpady z masowej produkcji tekstyliów; w ich skład wchodzi głównie bawełna. Pozostałe 10% to wysokiej jakości przędza lniana użyta jako osnowa tkaniny.

Poszczególne egzemplarze mogą delikatnie różnić się między sobą odcieniami, ponieważ serie surowca, które dostajemy są krótkie i niepowtarzalne. Dzięki temu każdy dywan jest wyjątkowy.

Dywany na ścianę i na podłogę

Dywan z kolekcji FAV STUFF może być eksponowany zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Rzemieślnicza technika wykonania pozwoliła na zminimalizowanie ilości odpadów produkcyjnych – śmieci powstałe w czasie wykonywania dużego dywanu mieszczą się garści. Dywany są dwustronne, wykończone lnianą krajką i można je prać w pralce. Każdy wzór zostanie wyprodukowany w ograniczonej liczbie egzemplarzy: 10 małych i 10 dużych.

Łódzka marka Tartaruga

Tartaruga to łódzka pracownia tkacka, która powstała ze wspólnej pasji dwóch przyjaciółek Wiktorii Podolec i Jadzi Lenart, miłośniczek rzemiosła i wyjątkowego wzornictwa. Na co dzień powstają w niej współczesne kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. Każdy produkt został wykonany ręcznie przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych przyrządów i technik. Tkaniny Tartarugi powstają z poszanowaniem środowiska i praw pracowników.

Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazywane jest fundacji Refugee.pl. Działa ona na rzecz zapobiegania rasizmowi oraz budowania otwartego i obywatelskiego społeczeństwa. Tartaruga znaczy „żółw”. Żółw jest powolny, ale za to długowieczny i wyjątkowy. Dokładnie taki jak tkaniny, które powstają w pracowni Tartaruga.

Udostępnij ten artykuł

Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter