Nowa kolekcja wypoczynkowa Adelaide

Nowa kolekcja wypoczynkowa Adelaide

Jedną z nowości BoConcept na sezon 2018 jest kolekcja wypoczynkowa Adelaide będąca rozwinięciem popularnej serii krzeseł do jadalni Adelaide. Projektant Henrik Pedersen opisuje w jaki sposób powstała i jaka jest jej idea.

BoConcept, które duński design tworzy już od 65 lat, prezentuje nową stylową kolekcję do salonu, inspirowaną krzesłem do jadalni Adelaide. Nowa kolekcja przenosi skandynawski charakter i prostotę z jadalni do salonu i innych pokojów z nową sofą, fotelem, stolikiem kawowym i stołkiem barowym.

„Przekształciliśmy prostą formę krzesła do jadalni Adelaide w pełną kolekcję wypoczynkową o łagodnym designie z charakterem. Jest przyjemna dla oka oraz posiada naturalną formę i ekspresję. Patrząc na kolekcję Adelaide masz ochotę ją wypróbować, usiąść na sofie lub fotelu – i to jest klucz do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu” mówi Henrik Pedersen.

Krzesło do jadalni Adelaide wprowadzone do sprzedaży w 2014 roku, będące połączeniem tradycyjnego duńskiego designu z nowoczesnym skandynawskim, już od pierwszych dni swojej premiery stało się jednym ze sztandarowych produktów BoConcept.

Nowa sofa Adelaide o charakterystycznych podłokietnikach i oparciu dostępna jest w szerokiej gamie tkanin i skór. W ciemnej skórze lub grubej tkaninie uzyska nowoczesny i przyjemny dla oka wygląd. To samo dotyczy nowego fotela Adelaide, gdzie poza wyborem wielu różnych kolorów i materiałów, masz możliwość wybrania pomiędzy klasycznymi czteroma nogami a jedną nogą centralną z funkcją obrotu.

„Wszystkie produkty z kolekcji wypoczynkowej Adelaide mogą być łączone ze sobą w dowolny sposób, dzięki czemu każdy może stworzyć własną ekspresję” mówi projektant.

Nowy stolik kawowy Adelaide, dostępny w fornirze dębowym lub kolorze espresso, to kwintesencja klasycznej prostoty. Podobnie jak nowy stołek barowy, który jest naturalnym rozwinięciem krzesła do jadalni.

„Stołek barowy Adelaide sprawdzi się w niemal każdej nowoczesnej kuchni. Zapewni doskonały komfort i stylowy wygląd przy wysokim stole kuchennym” dodaje Henrik Pedersen.

Kolekcja wypoczynkowa Adelaide w skrócie:

  1. Sofa Adelaide dostępna jest w 3 wielkościach (3-osobowa, 2½-osobowa lub 2-osobowa), z dwoma rodzajami nóg (dąb klasyczny lub dąb w kolorze espresso) oraz we wszystkich tkaninach i skórach z kolekcji BoConcept.
  2. Fotel Adelaide dostępny jest w wersji z czteroma nogami w klasycznym dębie lub dębie w kolorze espresso lub jedną noga centralną z funkcją obrotu oraz we wszystkich tkaninach i skórach z kolekcji BoConcept.
  3. Stolik kawowy Adelaide dostępny jest w dębie klasycznym i dębie w kolorze espresso.
  4. Stołek barowy Adelaide to rozwinięcie klasycznej wersji krzesła do jadalni Adelaide.
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter