Nowe grafiki wielkoformatowe od marki Glamora

Tajemnice starych, opuszczonych fabryk i zakładów przemysłowych to wiodący motyw VIII kolekcji światowego producenta włoskich grafik wielkoformatowych – Glamora. Projektanci odkrywają tajemnice industrialnych przestrzeni. Oszczędny, pełen surowości design idealnie wpisuje się w przemysłowy klimat. Beton i rdza, stare fragmenty muru, wyżłobiona stal, czyli surowe piękno ścian, które tak pasuje do nowoczesnych loftów i soft loftów. Po raz kolejny Glamora udowadnia, że dzięki sile ekspresji można wykreować zupełnie nową, inną rzeczywistość. Zjawiskowa seria VIII jest sugestywna, niepokorna i złożona – podobnie jak styl industrialny.

Grafiki wielkoformatowe w stylu industrialnym

Styl industrialny łączy w sobie przemysłową przeszłość i artystyczne zacięcie. Jest w nim sporo miejsca na niedopowiedzenia, zagadkowość i nieszablonowość. Nagie cegły, odkryte rury instalacyjne, stalowe szyny zapraszają do świata w stylu „minimal everywhere”. Doskonale odnajdą się w nim grafiki wielkoformatowe Raw, Rough i Glaze. Wszystkie trzy propozycje utrzymane w chłodnej kolorystyce idealnie wpisują się w klimat industrialny. Raw to patchworkowe zestawienie elementów betonu, które różnią się nasyceniem i intensywnością barw oraz elementami celowo postarzanymi.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - RAW

„Szorstki” charakter tapety Rough, przedstawiającej cementową ścianę z widocznymi elementami rdzy, przenosi nas natychmiast do opuszczonych fabryk  i hal produkcyjnych. Ascetyczny charakter obu propozycji sprawia, że w towarzystwie industrialnych mebli, oświetlenia i dodatków prezentują się wyjątkowo dobrze.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - ROUGH

Trudno także odmówić industrialnego charakteru grafice Glaze. Niedbałe, szybkie pociągnięcia pędzla na ścianie, dodatkowo podkreślone intensywną, głęboką czernią, przywodzą na myśl artystyczny nieład. Brak starannego wykończenia nie tylko ścian stanowi jeden z ciekawszych motywów we wnętrzach industrialnych. Im więcej zaplanowanego i celowo wykreowanego nieładu, tym lepiej. Bohema artystyczna pokochała lofty między innymi za ów twórczy bałagan… i aurę tajemniczości.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - GLAZE

Agua de sueno i Yorkshire

By podkreślić nieoczywisty klimat wnętrz industrialnych, projektanci Glamora proponują grafiki z pewną dozą nonszalancji, w których jest więcej znaków zapytania aniżeli odpowiedzi. Agua de sueno to niezmącona tafla wody, z delikatnymi pojedynczymi roślinami, cudownie oświetlonymi blaskiem księżyca… A może jednak to spadające gwiazdy albo świetliki igrające pod osłoną nocy? Intensywna czerń z delikatnymi akcentami szarości i bieli z pewnością świetnie skomponuje się  z dużą, otwartą przestrzenią. Naturalne światło śmiało sączące się przez duże okna w loftach podkreśli i wydobędzie głębię barw.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - AGUA DE SUENO

Nieoczywistą propozycją do industrialnych przestrzeni jest także grafika Yorkshire, z którą przenosimy się do pięknej, ale melancholijnej krainy pełnej jezior, torfowisk i łąk.  Niecodzienna odsłona nocnej angielskiej przyrody jest pełna zagadkowości, a przy tym chłodna i oszczędna w wyrazie. Minimalistyczna wersja bogatego świata natury doskonale dopełni loftowe wnętrze, nadając mu nieoczywistego wyrazu. Industrialne przestrzenie wymagają odwagi nie tylko w ich aranżacji, ale także, a może przede wszystkim, w  codziennej eksploatacji. Ich nieoczywiste, surowe piękno potrzebuje zrozumienia i bezwarunkowej miłości.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - YORKSHIRE

Wielkoformatowe grafiki do Glamora

Glamora dzięki industrialnym grafikom wielkoformatowym z VIII kolekcji tworzy unikatowy świat obrazów, które są w stanie przekształcić każde wnętrze w zupełnie nową, inspirującą przestrzeń. Włoski producent tapet, działający na rynku od 2010 r., swój światowy sukces zawdzięcza charyzmatycznym projektantom, najwyższej jakości materiałom oraz ciągłemu dążeniu do tworzenia rzeczy niezwykłych. Każda grafika wielkoformatowa jest dostępna w wykończeniu GlamDecor z winylem, GlamAcoustic, które poprawia akustykę ścian oraz GlamMetal z połyskującą poświatą. Włoski producent nie zapomniał także o łazienkach.

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - GLAZE

Wybierając grafikę w wykończeniu GlamFusion możemy jej użyć pod prysznicem, tuż obok wanny czy nad lustrem… wilgotne powietrze, a nawet bieżącą woda nie stanowi żadnej przeszkody. Grafiki Glamora to idealna alternatywa dla płytek w łazience, ale także perfekcyjne rozwiązanie dedykowane kuchniom. Ściana, która łączy blat oraz meble kuchenne będzie doskonałym miejscem na zastosowanie industrialnych tapet z powłoką GlamFusion. Fartuch kuchenny w takiej odsłonie nada całej aranżacji nietuzinkowego charakteru!  Innowacyjność, funkcjonalność i piękno to kwintesencja każdej kolekcji z bogatego portfolio marki Glamora.

Podobają Ci się grafiki wielkoformatowe Glamora? Przeczytaj również o kolekcji tapet GlamFusion oraz o grafikach z motywem roślinnym!

Zobacz również: Dekorujemy ścianę w salonie | Tapety i fototapety – wyjątkowe dekoracje ścienne

Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - RAW
Dekorian Home grafiki wielkoformatowe od marki Glamora - ROUGH
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter