Nowe lampy Bolle od Gallotti & Radice

Nowe lampy Bolle od Gallotti & Radice

Oświetlenie Gallotti & Radice to misterna sztuka rzemieślnicza tworzona z miłości do szkła. Mistrzowie i uczniowie od ponad pół wieku strzegą jej tajemnic. Jedną z nich jest umiejętność spajania rozmaitych materii tak, aby tworzyły unikatowe kompozycje. Przykładem doprowadzenia jej  do perfekcji są nowe modele lamp z kolekcji Bolle, dostępne od niedawna w ofercie Atelier Mesmetric.

Początki marki Gallotti & Radice sięgają 1955 roku. Wtedy to Pierangelo Gallotti i Luigi Radice rozpoczęli realizację artystycznej pasji. Łączyło ich zamiłowanie do szkła – pragnęli je tworzyć, przekształcać, odkrywać na nowo. Tradycja i nowoczesność szły w ich pracy w parze. I tak powstała unikatowa manufaktura, wytwarzająca w pojedynczych egzemplarzach elementy oświetlenia, lustra i dekoracje szklane. Wkrótce właściciele zdobyli prestiżowe wykształcenie w Szkole Sztuki Przemysłowej w Pałacu Sforzów w Mediolanie na wydziale projektowania i dekoracji. Odbyte studia przyczyniły się do wykrystalizowania myśli artystycznej oraz pozwoliły na jej efektowną realizację. Na sukcesy nie trzeba było długo czekać. Debiutancki projekt szklanego stołu Adam zapewnił marce uznanie architektów oraz zainteresowanie nabywców z całego świata.

W Cermenate w Lombardii, nieopodal Mediolanu, znajduje się serce firmy. To tam mieści się siedziba Gallotti & Radice, będąca uosobieniem tego, co dla tej marki najważniejsze – gry światła, połączenia pustki i pełni, koloru i przejrzystości, a przy tym minimalizmu i elegancji. Marka była pierwszą we Włoszech, która we wczesnych latach siedemdziesiątych stosowała elementy szklane do produkcji mebli. W ślad za nią poszli inni. Mimo to, właściciele Galloti & Radice nadal czują swoistą odpowiedzialność za dziedzinę „szklanego” designu – z powodzeniem wciąż nadają ton tej niełatwej gałęzi projektowania.

Szkło jest wdzięcznym surowcem pod warunkiem, że na jego kruchość i delikatność, odpowiada się cierpliwością i szacunkiem. Doskonałym przykładem realizacji tej filozofii jest najnowsza kolekcja lamp Bolle od Gallotti & Radice, już dostępna w ofercie Atelier Mesmetric. Motywy przewodnie to przejrzyste szklane kule oraz zatopione w nich elementy wykonane z ręcznie polerowanego mosiądzu. Sprawia to, że kompozycje szkła i metalu wyglądają niczym magiczne różdżki, które, gdy lampa się zapala, uwalniają blask i rozpraszają go w migocących kulach.  Kolekcja ta obejmuje żyrandol, a także lampy stołową, podłogową i wiszącą.

 

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter