Nowoczesna przytulność – 53-metrowe mieszkanie dla aktywnej pary

Dom, tworzony wspólnie przez młodą parę, Maćka i Agatę, miał być miejscem, do którego chce się wracać i w którym chce się spędzać czas zarówno w duecie, jak i w gronie znajomych. Zlokalizowane w Lublinie 53-metrowe mieszkanie dla aktywnej pary zaprojektowały Dominika Rosiak i Justyna Sobczuk z pracowni Checza studio projektowe. Architektki poradziły sobie z nietypowym układem funkcjonalnym z licznymi skosami i stworzyły funkcjonalne, nowoczesne i przytulne wnętrze.

53-metrowe mieszkanie dla aktywnej pary – nowoczesne i wyjątkowe wnętrze

Mieszkanie w Lublinie powstało z myślą o młodej parze prowadzącej aktywny tryb życia. Inwestorzy – Agata i Maciek – pragnęli funkcjonalnego i ciepłego wnętrza, do którego z przyjemnością będą wracać po pracy czy podróżach. Zależało im także na wygodnej przestrzeni do spędzania czasu w gronie znajomych przy karaoke oraz na dużej ilości miejsca do przechowywania. Finalnie, mimo tego, że zastany układ funkcjonalny, nie ułatwiał zadania, udało się zmieścić tu wszystkie ważne funkcje.

Szara sofa w salonie ze złotą lampą
Przytulny salon w 53-metrowym mieszkaniu w Lublinie

Architektki zaproponowały ponadczasową paletę barw inspirowanych szlachetnością natury. Ciepłe odcienie złamanej bieli, beżu, zieleni oraz akcenty w postaci rudości pozwoliły stworzyć nowoczesne, jasne i przytulne mieszkanie z nutą nienachalnej elegancji. Wyjątkowy klimat dopełniły detale, takie jak lampy w oryginalnych formach, ceramika z Bolesławca, czy meble wykonane przez tatę właścicielki – szafka pod umywalkę oraz stoliki kawowe własnej produkcji.

Układ funkcjonalny ze skosami – spore wyzwanie projektowe

53-metrowe mieszkanie w Lublinie stanowiło dla projektantek spore wyzwanie. Wszystko to za sprawą nietypowego układu funkcjonalnego z licznymi ścianami biegnącymi po skosie. W dużym korytarzu skośna ścianka została ukryta za zabudową pod wymiar, która łączy w sobie funkcję szafy na odzież wierzchnią, walizki, obuwie i schowka na artykuły gospodarcze. Osobne pomieszczenie, które pierwotnie pełniło tę rolę, zostało połączone z sypialnią i stało się prywatną garderobą. W łazience dodatkowa ściana oddzieliła prysznic od pralki i suszarki.

Jasna kuchnia ze złotą armaturą
Jasna kuchnia ze złotą armaturą

Spore zmiany zostały dokonane także w części dziennej. Za sprawą przeniesienia kuchni udało się nieco zneutralizować skośny układ. Dzięki temu, że kuchenna zabudowa pokrywa jedynie ściany i nie wchodzi w głąb pomieszczenia, ta strefa płynnie łączy się z jadalnią i nie dominuje wnętrza. W strefie dziennej znalazła się także nietypowa, trójkątna zabudowa z płyty G-K, oddzielająca salon od kuchni. Od strony salonu jest to standardowa ścianka RTV z telewizorem, a z tyłu powstało miejsce do przechowywania książek, płyt winylowych oraz dokumentów.

Funkcjonalna i przytulna aranżacja mieszkania dla młodych

Mimo trudności, architektkom – Dominice Rosiak i Justynie Sobczuk – udało się stworzyć funkcjonalną przestrzeń, z klarownie wydzielonymi strefami. W mieszkaniu powstała jasna i wygodna strefa dzienna z dużym narożnikiem oraz jadalnianym stołem z krzesłami dla czterech osób. W ten sposób udało się uzyskać miejsce do spotkań w gronie przyjaciół czy rodziny. Nienachalne faktury i zróżnicowane oświetlenie nadają strefie dziennej niepowtarzalnego charakteru.

Złota armatura i zabudowa w kolorze butelkowej zieleni w łazience
Stylowa łazienka ze złotą armaturą

Sypialnia i łazienka zostały wydzielone nie tylko funkcjonalnie, ale także kolorystycznie. Ciemniejsza paleta kolorów sprawiła, że obydwa pomieszczenia stały się klimatyczne, eleganckie, a przy tym niezwykle intymne. Dzięki temu 53-metrowe mieszkanie dla aktywnej pary autorstwa pracowni Checza studio projektowe łączy w sobie odpowiedzi na różne potrzeby młodych właścicieli, zachowując jednocześnie spójną aranżację o ponadczasowym charakterze z nutą niewymuszonej elegancji.

Zagłówek w sypialni w kolorze butelkowej zieleni
Sypialnia z dużym łóżkiem

Wybrane produkty wykorzystane w realizacji

Farby: Flugger
Podłoga: Panele Podłogowe Texas Light Brown Chateau
Płytki: łazienka – Equipe kolekcja Artisan, Cicogres kolekcja Toscana, Kuchnia – Peronda Museum Supreme white
Armatura: Omnires, New Trendy – drzwi prysznicowe
Meble: Szafka RTV i zagłówek w sypialni – Górna Półka, sofa z pufem – Befame, krzesła i stół w jadalni – Bomar
Oświetlenie: Aldex, Lampy STEP, DLSS
Dodatki: lustro w łazience – Alfaram, firany, poduszki – Wellhome, naczynia i ceramika – Bolesławiec, osprzęt elektryczny w sypialni – Vectis


Projekt: Checza studio projektowe | checza.pl
Zdjęcia: Dominika Rosiak

Zobacz również: 64-metrowe mieszkanie w Toruniu dla studentki | 57-metrowe mieszkanie w Gdańsku – nieoczywiste, lecz zachwycające

Jasny przedpokój z lustrem
Jasny przedpokój z drewnianą podłogą
Przedpokój w bieli z drewnianą podłogą
Niewielki salon połączony z kuchnią
Aneks kuchenny połączony z salonem
Jasna kuchnia z elementami w kolorze ciepłego drewna
Złote lampy w salonie z szarą sofą
Zielone płytki i złota armatura w łazience
Płytki ceramiczne w kolorze butelkowej zieleni w łazience
Duże łóżko w sypialni z zagłówkiem w kolorze butelkowej zieleni
Drewniany stół i komplet krzeseł w miedzianym kolorze
Udostępnij ten artykuł
Wpisz szukane słowo i kliknij enter