Nowoczesna rezydencja projektu pracowni Łosiak Siwiak

Na skraju Łodzi powstał nowoczesny dom położony na wzgórzu graniczącym z lasem. Projekt rezydencji to efekt ogromnego zaangażowania i ścisłej współpracy architektów i właścicieli domu. Konsultacje na każdym etapie realizacji, dbałość o detale, dobór szlachetnych, najlepszej jakości materiałów, a także projekt ogrodu, który w naturalny sposób uzupełnia architekturę domu sprawiły, że budynek idealnie komponuje się z otoczeniem i zachwyca swą linią.

Projekt łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak

Bryła rezydencji złożona jest z kompozycji prostopadłościanów, które wzajemnie się przenikają i kontrastują ze sobą dzięki różnym kolorom tynków i faktur. Budynek został kompozycyjnie przecięty na dwie części za pomocą ściany, która wykonana została z ozdobnych płyt z betonu architektonicznego. Przytulnego charakteru dodają jednak pergola i wykończenia wokół przeszkleń wykonane z drewna o ciepłym odcieniu i barwie.

Okna różnych kształtów i rozmiarów jak i szklane balustrady na balkonach pozwalają cieszyć się pięknym widokiem na starannie zaprojektowany ogród i otaczający las. Największe z nich jest w kształcie prostokąta i ma prawie 5 metrów długości. Takich „świetlików” w domu jest dużo więcej, choćby wejściowa szklana kostka wycinająca dach, wpuszczająca światło do salonu czy okno w kształcie wykuszu w jednym z pokoi na piętrze.

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - front budynku

Zewnętrzne tarasy z pięknym widokiem na ogród i las

Różnopoziomowe zewnętrzne tarasy domu posiadające wiele funkcji umożliwiają relaks z pięknym widokiem na ogród i las. Kącik do wypoczynku pod dachem, basen z przeciwprądem, drewniany taras z tył domu i granitowy z przodu usytuowane na różnych poziomach, a także ozdobne poziome i pionowe pergole tworzą intymne, urozmaicone otoczenie do kontemplacji przyrody.

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - taras przed domem

Naturalna harmonia wnętrza z ciekawymi akcentami

Wnętrze zostało podzielone na strefy, które wyznacza ściana z betonu architektonicznego płynnie przechodząca przez bryłę budynku z zewnątrz do środka. W naturalny sposób dzieli piętro i parter domu na dwie strefy. Pierwsza z nich, na parterze, składa się z części wejściowej, gabinetu, klatki schodowej oraz SPA. Druga – serce domu, to salon wraz z kuchnią i jadalnią.

W wysokim na dwie kondygnacje holu wzrok przyciąga piękny dekoracyjny, kryształowy żyrandol, a w równie przestronnym salonie antresola, która pełni funkcję biblioteki. We wnętrzu dominują naturalne i stonowane barwy nawiązujące do kolorów ziemi, betonu oraz drewna. Wśród minimalistycznych mebli uwagę przyciągają dekoracyjny kominek  i  wplecione w nowoczesną aranżację antyki – stół, krzesła, komoda, które przywędrowały do nowego domu wraz z Właścicielami.

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - widok z góry na salon

Prowadząca na piętro efektowna klatka schodowa wykonana została ze szkła i czarnej stali, uzupełniona o klimatyczne oświetlenie ledowe. Na piętrze znajdują się dwie łazienki oraz sypialnie dzieci i pokój gościnny. Na uwagę zasługują ozdobne tapety w części nocnej gospodarzy, szklany spocznik i ściany wykonane ze specjalnie postarzanego drewna.

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - drewniane schody

Pracownia Architekci Łosiak Siwiak

Architekci Łosiak Siwiak to łódzka pracownia, której siedziba znajduje się w Łodzi – mieście słynącego z kreatywnego potencjału, industrialnych przestrzeni, pofabrycznych budynków i zabytkowych kamienic. Od 2000 roku pracownia wypracowała charakterystyczny styl projektowania, czerpiąc z architektury modernistycznej i konstruktywistycznej jednocześnie korzystając z najnowszych zdobyczy technologii i budownictwa.

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - sypialnia z materacem

Pracownia specjalizuje się zarówno w projektowaniu budynków użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych jak i biur oraz wnętrz mieszkalnych. Punktem wyjścia każdego projektu jest analiza kontekstu kulturowego i przestrzennego otoczenia, obserwacja gustów i osobowości klientów. Wszystko po to by stworzyć wymarzone środowisko do życia i pracy. Ponadczasowy charakter projektowanych przez Rafała Łosiaka i Bartka Siwiaka obiektów i wnętrz ma służyć użytkownikom na lata.

Zobacz również: Stylowy apartament z widokiem na panoramę Warszawy | 110-metrowe spersonalizowane mieszkanie

Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - wanna wolno stojąca w łazience
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - duża sofa w salonie
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - kuchnia z wyspą
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - wyspa w kuchni
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - sypialnia z dużym łóżkiem
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - stolik w sypialni
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - tapeta w łazience
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - taras przed domem
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - trawnik przed domem
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - front budynku
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - piętro domu
Nowoczesna rezydencja na skraju Łodzi projektu łódzkiej pracowni Architekci Łosiak Siwiak - salon z dwoma skórzanymi leżankami
Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter