Nowoczesna stylistyka z górskim motywem

Nowoczesna stylistyka z górskim motywem

Naturalne drewno, jasne kolory, estetyczne i funkcjonalne – tak właśnie prezentuje się dom w Zakopanem projektu Bartka Włodarczyka. Idealnie połączył nowoczesność z klimatem miejsca.

Naczelną zasadą pracowni jest tworzenie funkcjonalnych przestrzeni nasyconych klarowną, czytelną ideą, z wykorzystaniem prostych rozwiązań oraz szlachetnych materiałów. To właśnie zmyślne połączenie nowoczesnej stylistyki z górskimi motywami w postaci drewnianych sufitów i belek, które naturalną fakturą dynamizują biel ścian, a jednocześnie tworzą spójność z kolorystycznym dualizmem wnętrz (biel-beż). W całość doskonale wpisują się szare i czarne elementy: odpowiednio stylowe krzesła i pufy oraz kanapa i stół w jadalni.

W pokoju dziennym drewno wyraźnie zaznacza swoją obecność – występuje nie tylko jako wykończenie podłogi i stropu antresoli, ale także jako fronty meblowe kuchennych szafek, stopnie schodów oraz jedynych w swoim rodzaju rzeźb stworzonych przez uznanego zakopiańskiego rzeźbiarza – Marcina Rząsę. Najbardziej namacalnym akcentem drewna jest oczywiście stos ułożonych pieńków pod wkomponowanym w ścianę telewizorem, będącym częścią systemu multimedialnego Bang & Olufsen.

Kuchnia została osłonięta od reszty pomieszczenia ścianką, w której zabudowano regał w eleganckim, czarnym wykończeniu. Centralną część stanowi wyspa kuchenna z dwukomorowym zlewozmywakiem i miejscem do wygodnego przygotowania posiłków, przedłużona szeregiem szafek po jednej stronie – na wypadek, gdyby szykowałyby się większe kulinarne przeprawy.

Na szczególną uwagę zasługuje lampa Troag w jasnym wariancie, zaprojektowana przez Luca Nichetto dla Foscarini, zwieszona tuż nad stołem w części jadalnianej.

W sypialni mamy różne kolory i faktury – drewnianą podłogę, białe ściany oraz szarości. Na szczycie antresoli zorganizowano małą enklawę poświęconą wypoczynkowi i relaksowi, a także kącik astronomiczny .

Szarość i czerń to kolory dominujące w łazience. Tutaj także nie zabrakło drewnianych akcentów – w postaci wspomnianych wcześniej rzeźb. Centralną część łazienki stanowi szeroka umywalka od Alape postawiona na blacie. Zawieszone nad nią duże, panoramiczne lustro powiększa optycznie całe pomieszczenie, dając wrażenie luksusowej przestronności.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter