Nowoczesne mieszkanie projektu pracowni PROJEKT M

Co jest najważniejsze dla osób uwielbiających gotować? Oczywiście ogromna kuchnia, stanowiąca zarazem funkcjonalną przestrzeń, która nie przytłoczy pozostałej części dziennej. I taka była podstawowa wytyczna od inwestorów, którzy zakupili 65-metrowe mieszkanie na warszawskiej Ochocie. Zobaczcie tę ciekawą realizację projektu pracowni PROJEKT M.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie

Od nowego mieszkania zawsze oczekujemy, że będzie spełniało wszystkie funkcje, o których zawsze marzyliśmy.  W tym przypadku inwestorom, którzy są miłośnikami spędzania czasu w kuchni, szczególnie zależało na dopasowaniu projektu tej części mieszkania do ich preferencji. Projektanci z pracowni PROJEKT M zaproponowali stworzenie blatu, który pozwoli oddzielić salon od kuchni i nada efekt prywatności w części kuchennej. Zamysł stworzenia dużej, funkcjonalnej przestrzeni został osiągnięty. Jakie inne, ciekawe rozwiązania kryje to nowoczesne mieszkanie?

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - czarno-biała kuchnia

Duża przestrzeń dzienna w projekcie pracowni PROJEKT M

Właścicielom bardzo zależało na maksymalnie dużej przestrzeni dziennej, ale również na oddzielonej od gości strefie prywatnej, dlatego sypialnie zaprojektowano w drugim końcu mieszkania.  Innym ich marzeniem, była większa łazienka, co udało się zrealizować poprzez połączenie dwóch pomieszczeń: niewielkiej toalety z łazienką. Pozwoliło to stworzyć przestronną przestrzeń, jednak Architekci nie ukrywają, że było to jedno z wyzwań tego projektu.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - dwa lustra w łazience

W projekcie udało się również wygospodarować dużą przestrzeni do przechowywania. Tutaj projektanci zastosowali ciekawe rozwiązania, jakimi są dodatkowe szafy: w kuchni, przedpokoju oraz sypialni. Projektowany układ łazienki umożliwił również uzyskanie sporych szafek w zabudowie.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - szafa z białymi drzwiami

Antracyt kolorem przewodnim w aranżacji

W mieszkaniu dominują mocne akcent, dynamiczne kontrasty i nieoczywiste zestawienia, co stanowi element rozpoznawczy tego projektu. Motywem przewodnim mieszkania jest antracyt. Zarówno kolorystyka, jak i detale oraz elementy wykończenia nawiązują stylistyką do reszty wnętrza.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - jasny hol z niebieską ścianą

Dodatkowo nowoczesny styl został podkreślony geometrycznymi formami – tapetą i płytkami na ścianach. Dodane zostały także podświetlane listwy, obecne w kilku miejscach tego mieszkania.

Ciekawe akcenty aranżacyjne

Interesującym akcentem jest sufit, podzielony na dwie wysokości oraz dwie kontrastowe barwy. Poza układem posadzki, czytelnie wyznacza poszczególne strefy. Ważną rolę stanowi również oświetlenie, które współgra z domownikami i ich stylem życia. Wnętrze jest dobrze oświetlone, odpowiednie do pracy, codziennego funkcjonowania, jak i do odpoczynku. Dekoracyjne podświetlenie antracytowych listew ściennych tworzy relaksujący nastrój.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - biało-czarna kuchnia

Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Architekci opierali się na nowoczesnym, loftowym stylu, który podkreśliły mocne barwy zastosowane we wnętrzu. Wcześniej jednak odbyło się spotkanie z klientem, który szczegółowo sprecyzował swoje założenia i upodobania kolorystyczne. W efekcie została zaprojektowana ponadczasowa aranżacja, w której różna stylistyka elementów wyposażenia wzajemnie się uzupełnia i tworzy ciekawe, spójne połączenie.

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - stół w salonie

Pracownia PROJEKT M

Pracownia Projekt M zajmuje się projektowaniem domów, wnętrz, budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej oraz ogrodów. Szukanie najlepszych rozwiązań, proste, funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu przestrzenie to cel realizowanych projektów. Założeniem pracowni jest stworzenie spójnego połączenia domu, wnętrza i ogrodu tworząc ponadczasowe rozwiązania.

Na naszym portalu możecie przeczytać o projekcie mieszkania w Pabianicach, które jest dziełem pracowni PROJEKT M.

Zobacz również: 47-metrowe mieszkanie dla młodej pani fotograf | 40-metrowe mieszkanie w Gdańsku

Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - lustro w sypialni
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - zielona ściana w sypialni
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - niebieska ściana w przedpokoju
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - ciemna tapeta na ścianie
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - pokój dzienny
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - zielona kanapa w salonie
Nowoczesne mieszkanie na warszawskiej Ochocie projektu pracowni PROJEKT M - projekt łazienki
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter