Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio

Nowoczesne wnętrze inspirowane poprzednią realizacją pracowni Dagar Studio – takie było założenie inwestorów, a pracownia stanęła na wysokości zadania, aby projekt domu przybliżał charakter dawniej zrealizowanego projektu, ale także wyróżniał się bardziej ekspresyjną stylistyką i żywą zielenią we wnętrzu.

Powierzchnia projektowanego wnętrza liczy 250 m2, a pomieszczenia objęte projektem to część dzienna, sypialnia, pokoje 3-ech synów oraz hol znajdujący się na piętrze. Inwestorzy zachwyceni poprzednią realizacją biura projektowego Dagar Studio byli przekonani, że ich własne wnętrze musi być zaprojektowane w podobnym klimacie. Po wielu konsultacjach, zdecydowano się na nieco odmienną stylistykę, mniej loftową, bardziej eksponującą kolory zgodnie z upodobaniami użytkowników, ale nadal nawiązującą do wzorcowego projektu.

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - stół drewniany i komplet zielonych krzeseł

Już na początkowym etapie projektowym pojawiło się wyzwanie, ponieważ wnętrze było w części wyposażone. Co więcej, były to elementy, których nie można było poddawać modyfikacji jak np. obudowa kominka. Podstawę w projekcie stanowił: beton architektoniczny zastosowany na ścianach holu oraz częściowo w sypialni.

W przeważającej części projektu widoczne jest także drewno rozbiórkowe. Zarówno w pokoju dziennym, jako okładzina ściany oraz stół jadalniany, w kuchni na blacie barowo-śniadaniowym, w holu z szafą uzupełnioną podświetlanymi frontami i grafiką drukowaną na szkle, a także w sypialni w formie okładziny ściany z neonowym napisem „c.d.n”. Ścianę w sypialni zdobi także fototapeta, stanowiąca powiększone zdjęcie z rodzinnego albumu właścicieli. Niezaprzeczalnie, dzięki niej wnętrze stało się niesamowicie spersonalizowane.

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielony narożnik w salonie

Wnętrze projektu Dagar Studio

Dużą uwagę przykuwa zielona ściana z mchu znajdująca się nietypowo w kuchni. Można śmiało uznać, ze jest to największy wyróżnik tej realizacji. Ściana została podkreślona ekspresyjnym efektem neonu z napisem „moja kuchnia, moje zasady”. W nawiązaniu do mchu narodził się pomysł, aby wprowadzić limonkową zieleń do części dziennej – stąd też kolor narożnika i krzeseł.

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielona ściana w kuchni

Podstawowym problemem okazała się kolorystyka stolarki wewnętrznej. Wszystkie drzwi i meble pierwotnie były wykonane w fornirze wenge, jednak projektant mocno sugerował zmianę tego koloru, na co początkowo nie przystawali inwestorzy. Ostatecznie jednak wszystkie drzwi oraz podstropowa zabudowa meblowa w salonie zostały przemalowane na kolor biały, a fronty szuflad na wyspie kuchennej na kolor czarny. Jedyne elementy, które pozostały niezmienione to okładzina kominka, schody i gres posadzkowy, który zostanie docelowo pokryty białą żywicą.

W projekcie zdecydowano się na usprawnienie sterowania elektryką domu. Była to nieco kosztowna inwestycja, wiążącą się z przeróbkami budowlanymi, ale jak się okazało, aktualnie jest to bardzo użyteczna funkcja w domu, dzięki której można sterować np. scenami świetlnymi z ograniczonej liczby miejsc (zgrupowanych łączników).

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - drewniany stół i komplet ośmiu krzeseł

Korytarz rodem z Harry’ego Potter’a

Bardzo długo trwała dyskusja na temat zagospodarowania pustej przestrzeni holu, który w pierwotnym założeniu projektu budowlanego miał być kolejnym pokojem. Z obu stron padały coraz to nowe propozycje. Wygrała jednak autorska koncepcja umieszczenia tamże „wolnostojącego kubika-szafy-garderoby” będącego wyjątkowo pojemnym miejscem składowym, z siedziskiem do zakładania butów w tapicerowanej wnęce.

W kwestii przeznaczenia, owa szafa znana wyłącznie domownikom jako Potter’owska komnata tajemnic.  Podświetlane taśmami LED fronty z grafiką lasu, potęgują efekt przestrzeni, co zdecydowanie robi wrażenie na wszystkich gościach i samych domownikach. Na koniec wisienka na torcie – latarnia uliczna, autorstwa inwestorów, którzy sami zrealizowali ten pomysł wraz z wykonawcą stolarki.

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio

Pracownia Dagar Studio

Dagar Studio to autorska pracownia projektowa architekta Dariusza Grabowskiego, istniejąca od 2000 roku. Pracownie cechuje kreatywny indywidualizm o wyważonej proporcji między formą i funkcją, co stanowi główny priorytet autora, specjalizującego się w wieloletniej pracy projektowej w dziedzinie architektury – głównie wnętrz mieszkalnych.

Zdjęcia: Jacek Dobrogowski

Zobacz również: Modernistyczny loft z nutą prostoty japońskiej | Mieszkanie w stylu loft

Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - sypialnia z dużym łóżkiem
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - sypialnia z dużym łóżkiem
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - duże małżeńskie łoże w sypialni
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielona sofa w salonie
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielone meble w salonie
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielona ściana w kuchni
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - zielona ściana w kuchni
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - biała zabudowa kuchenna
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - wnętrze w stylu industrialnym
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - szary kolor w holu
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio - drewniana zabudowa w kominku
Nowoczesne wnętrze projektu pracowni Dagar Studio
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter