Nowoczesny i przytulny dom dla 3-osobowej rodziny w Poznaniu

Ta przestrzeń ma energię, światło i kolor! Właścicielom zależało, aby wnętrze ich domu było nowoczesne, ale jednocześnie przytulne. Można śmiało powiedzieć, że cel ten został osiągnięty przez architektów z pracowni Ktura Architekci. Zaprojektowana przez nich przestrzeń urzeka prostotą i ciepłem. Dzięki jasnym kolorom, drewnu, pięknej zieleni powstało lekkie wnętrze, ale jednocześnie w nowoczesnym klimacie. Jest praktyczne i funkcjonalne, ale niepozbawione domowego ciepła!

Przemyślana i nowoczesna koncepcja z zieloną nutą

Przy wejściu do domu zaprojektowano funkcjonalną strefę wejściową kosztem łazienki. Parter domu to otwarta przestrzeń, w której znajduje się kuchnia z częścią wypoczynkową oraz wyjściem do ogrodu. Nie ma tu wiele kolorów. Rządzi biel nadająca całości wnętrza nowoczesnego sznytu. Podłoga to jasny parkiet, który doskonale koresponduje z drewnianą częścią zabudowy kuchennej.

Biało-zielona kuchnia na parterze domu w Poznaniu
Zabudowa kuchenna w zielonym kolorze

W oczy najbardziej rzuca się tu piękna zabudowa w kuchni. Mocna zieleń i nasycone drewno to duet, który króluje w całym domu w różnych jego pomieszczeniach. Ciepła kolorystyka zabudowy kuchennej wypełnia to wnętrze, nadając mu wymarzonej przez inwestorkę przytulności. Nawet grafiki zostały dobrane w taki sposób, aby ich abstrakcyjne formy w ciepłych barwach były „przybiciem piątki” z wizją inwestorów o przytulnym azylu domowym.

Przytulny i jasny salon z jasnoszarą sofą
Przytulny salon z jasnoszarą sofą

Czarne akcenty w postaci lamp, oprawy lustra, stołków czy stolika kawowego doskonale podkreślają nowoczesny charakter domu i przełamują jasne wnętrze. Dopełnieniem jest szara, wygodna sofa, która zachęca do odpoczynku.

Nowoczesny i przytulny dom dla trzyosobowej rodziny w Poznaniu

Na piętro prowadzą drewniane schody. Znajdują się tu trzy niezależne pokoje oraz funkcjonalna łazienka. Zacznijmy od sypialni, w której króluje ponadczasowa biel połączona z zieloną zabudową i drewnianym parkietem. Dzięki takiemu wykończeniu oraz wygodnemu łóżku stworzono prawdziwą oazę wypoczynku.

Pokój małego Frania to znów biel i drewno. Tym razem jednak zestawione z niebieską, pastelową zabudową. Stworzono tu idealną przestrzeń do zabaw, nauki i snu małego chłopca.

Biało-błękitny pokój dziecięcy
Pokój chłopca z błękitną zabudową

Na piętrze znajduje się także biuro domowe. Jest to pokój, w którym właścicielka domu spędza dużo czasu. Jasne, ustawne wnętrze z dużym, drewnianym biurkiem do pracy skierowane na zieleń i okno. Całości dopełnia pojemny, biały regał. To idealna aranżacja do wytężonej pracy.

Łazienka to znów jasne wnętrze, w którym uwagę przyciąga charakterystyczna, beżowa płytka 3D z motywem japońskim kintsugi. Oczywiście nie zabrało też drewnianych akcentów, tak charakterystycznych dla całego domu. Całą górną część domu spaja w całość beżowa stolarka drzwiowa.

Jasna łazienka z wanną i płytkami ze wzorem marmuru
Łazienka z płytkami z motywem kintsugi

Czasem mniej znaczy więcej. Nie potrzeba wielu kolorów, akcentów, aby stworzyć wnętrze z wyjątkową klasą i jednocześnie niebanalne. Nowoczesny i przytulny dom dla trzyosobowej rodziny to spójna, przemyślana koncepcja, która sprawiła, że jest on idealną przystanią dla rodziny


Projekt: Ktura Architekci | kturaarchitekci.pl
Zdjęcia: Fotografy | fotografy.eu

Zobacz również: Wnętrze domu w Gdańsku dla 4-osobowej rodziny inspirowane Maroko i Indonezją | Przestronne i pełne światła wnętrze domu typu nowoczesna stodoła

Zielono-biała kuchnia we wnętrzu domu w Poznaniu
Schody prowadzące na piętro domu w Poznaniu
Strefa wejściowa we wnętrzu domu dla 3-osobowej rodziny
Biało-zielona kuchnia z frontami w kolorze jasnego drewna
Kuchnia z zielonymi frontami we wnętrzu domu dla 3-osobowej rodziny
Biało-zielona sypialnia z dużym łózkiem
Schody prowadzące z piętra na parter domu w Poznaniu
Jasne drzwi we wnętrzu domu dla 3-osobowej rodziny
Błękitno-biały pokój dziecięcy z łóżkiem i miejscem do nauki
Błękitna zabudowa meblowa we wnętrzu pokoju dziecięcego
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter