Nowości marki TON

Mieliśmy niedawno okazję odwiedzić showroom TON i podpatrzeć nowości, jakie marka pokazała na tegorocznych targach Salone del Mobile Milano. Zobaczcie sami co nas zachwyciło!

Kolekcja ALBA

„Moim celem było zaprojektowanie kolekcji, która będzie wygodna i ponadczasowa. Odkąd TON specjalizuje się w pracy z drewnem, zdecydowaliśmy się połączyć tę specjalizację z doskonale skrojoną tapicerką. Poszczególne elementy kolekcji Alba są połączone wizualnie przez swoje identyczne formy, nóg i siedziska, które pozwalają na dodanie różnych typów oparcia. Różnica w kształcie oparcia jest określona przez rodzaj siedziska i przeznaczenia wyrobu. „

Alexander Gufler

Alba krzesło

Imponujące wzornictwo, precyzyjne szycie, tapicerowanie ze sprężynami kieszonkowymi i perfekcyjna ergonomia. Alba przekona Was, że TON doskonale radzi sobie nie tylko z drewnem, ale również z tkaninami, czy najwyższej jakości skórami. Wygodne już na pierwszy rzut oka, dopasowane kształty. Kolekcja która spełnia wymogi zarówno wnętrz domowych, jak i topowych hoteli i restauracji.

Alba fotel

Do tapicerowania foteli Alba i innych modeli z tej kolekcji używają sprężyny kieszonkowej i formowanej piankę PUR. Ta technologia pozwala zapewnić kształt i wytrzymałość siedziska nawet podczas intensywnego używania fotela, dając jednocześnie doskonały komfort siedzenia.

Alba fotel klubowy

Harmonijne kształty i podwyższone oparcie predysponują fotel klubowy Alba do odpoczynku w salonie lub zatłoczonym lobby hotelowym. Wybierając swój model, można wybrać inny odcień tapicerki na wewnętrzną i zewnętrzną stronę siedziska. Możesz wybierać również z nowych kolorów i typów materiałów, w tym ekskluzywnej skóry Elmo.

Wieszak Fleur

„Inspiracja powstania wieszaka pochodzi z charakterystycznego dla TON procesu gięcia drewna. To właśnie proces gięcia był podstawą kształtu, który tworzą trzy połączone ze sobą drewniane pręty wygięte z każdej strony. Pod pewnymi kątami wizualizacyjnymi, w koronie wieszaka można dostrzec motywy roślinne, co było konsekwencją nadania jego nazwy Fleur. I, pomimo tak prostego kształtu, udało nam się zachować pełną funkcjonalność produktu. „

Lubo Majer

Prosty wieszak z klarownie zaprojektowaną linią. Fleur powstał z inspiracji tradycyjną technologią ręcznego gięcia drewna. Trzy okrągłe elementy bukowe tworzą stabilną podstawę z jednej strony, z drugiej strony uzupełnione o trzy dodatkowe wąskie,  elementy drewniane, oferują dość miejsca do wieszania ubrań.

Stół Lasa

„Stworzyłem stół, którego forma odwołuje się do kolekcji Merano. Jednak dzięki swojej prostej formie, może stanowić doskonałe uzupełnienie innych modeli z oferty TON. Podczas procesu projektowania, brałem pod uwagę możliwość łączenia go w wieksze grupy, dzięki czemu stół Lasa można używać nie tylko w domowych wnętrzach ale również w salach konferencyjnych, kantynach“.

Alexander Gufler

Stoły Lasa zostały zaprojektowane jako kolejny element kolekcji Merano. Jednak, dzięki swojemu minimalistycznemu wyglądowi, mogą stanowić uzupełnienie innych modeli marki TON. Można je łączyć w większe grupy, na przykład do jadalni, sal konferencyjnych czy biur.

Fotel klubowy Merano

„Merano fotel klubowy doskonale nadaje się do hotelowych lobby, poczekalni, jak również pokoi dziennych. Mój projekt oparty jest na kształcie, konstrukcji istniejącej kolekcji Merano, jest jej uzupełnieniem. Chcę aby kolekcja na długo pozostała świeża“.

Alexander Gufler

Podobnie jak inne modele kolekcji, fotel klubowy Merano łączy solidne nogi z litego drewna z drewnem gięto-klejonym na siedzisku i oparciu. Typowy kształt – oparcie i podłokietniki połączone w jedno, z opcja komfortowego tapicerowania.

Stół Trapez

Stół Trapez to lekka i przestrzenna forma, a smukła konstrukcja blatu gwarantuje maksymalną swobodę zasiadania przy nim. Stabilność i wytrzymałość zapewniają ukośnie ustawione nogi, przypominające profil skrzydeł samolotu. Teraz również w wersji z funkcją rozkładania.

Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter