Czy istnieje doskonałe połączenie barw? Nowości od Trufle Mozaiki

Czy istnieje doskonałe połączenie barw? Nowości od Trufle Mozaiki

Claude Monet zgłębiając zagadnienie koloru i światła, stworzył cykl 20 obrazów katedry w Rouen, którą malował o różnych porach dnia i roku. Obrazy te, zwłaszcza zestawione obok siebie, pozwalają prześledzić jak artysta za pomocą barw przedstawił te zmiany. W zależności od ilości światła, kąta jego padania, kolorów sąsiadujących z obserwowanym obiektem, barwy zmieniają się i zmienia się sam obiekt. Monet i jego koledzy, malarze impresjoniści, wytyczając nowy kierunek w sztuce, stali się źródłem wiedzy o barwach dla następnych pokoleń artystów.

W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o doskonałe połączenie koloru, zespół Trufli opracował narzędzie do komponowania palety kolorów na podstawie analizy obrazu. Przeprowadzone badania stały się okazją do nawiązania twórczego dialogu z mistrzami malarstwa. Kolory i ich proporcje przełożono na paletę kostek, z których powstają wzory Trufli. Następnie na podstawie 10 impresjonistycznych obrazów, opracowano wielobarwne mozaikowe mieszanki oddające atmosferę konkretnych dzieł sztuki. Rezultaty zebrane w kolekcji Impresje, mimo swoich korzeni sprzed ponad wieku, stanowią świeże rozwiązanie w aranżacji współczesnych wnętrz.

Opracowanie kolekcji Impresje było możliwe dzięki dostępności materiałów w domenie publicznej,  dlatego część przychodów z jej sprzedaży zostanie przekazane na wspieranie wysiłków podejmowanych przez organizacje dziedzictwa kulturowego i naukowego w celu opieki, konserwacji, digitalizacji i udostępniania utworów w domenie publicznej.

Udostępnij ten artykuł
Zapisz się do newslettera

wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych w celu otrzymywania newslettera.

wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od klientów PLN Design.

Wpisz szukane słowo i kliknij enter