Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji

Ten rok okazał się wyjątkowy jak żaden inny. Jednak pomimo nadzwyczajnych okoliczności dla NOTI był to okres intensywnych kreatywnych poszukiwań i wytężonej pracy. A ich owocem jest pięć całkowicie nowych kolekcji oraz nowości w pięciu liniach, będących rozwinięciem znanych już modeli.

Nowy showroom NOTI

Wszystkie nowości znajdziemy w nowym warszawskim NOTI STUDIO. Flagowy showroom marki na początku roku ulokował się w zabytkowej wilii wybudowanej w 1923 roku. Nowe miejsce służy nie tylko wszechstronnej prezentacji oferty polskiej marki. Jest również punktem spotkań biznesowych, projektowych oraz warsztatowych dla klientów indywidualnych, inwestorów, architektów i projektantów. W ramach swoich działań NOTI STUDIO pragnie również integrować środowiska biznesowe, artystyczne i dziennikarskie. Zaprasza swych gości do wymiany poglądów i dyskusji na temat designu.

Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - foto Tomo Yarmush

Projekt wnętrz NOTI STUDIO jest wspólnym dziełem Piotra Kuchcińskiego oraz zespołu pracowni Hejduk Architekci. Tonacja kolorystyczna tego miejsca zainspirowana została światem natury – odcienie ziemi, piasku, kamienia i zieleni połączone z bielą i czernią tworzą pełną harmonii przestrzeń.

5 premierowych kolekcji NOTI

NOTI STUDIO to przede wszystkim jednak miejsce, w którym można na bieżąco śledzić nowości z kolekcji marki. Wśród nich znalazła się nowa odsłona kolekcji MISHELL czyli, MISHELL SOFT – projektu Piotra Kuchcińskiego, dyrektora artystycznego NOTI. Fotele, krzesła i stołki barowe zyskały dodatkową wyjątkowo miękką, pikowaną warstwę na siedziskach, zapewniającą niezwykły komfort użytkowania.

Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Mishell

Spod ręki tego samego projektanta wyszły również dwie kolekcje stołków barowych. Lekki, nowoczesny model BELEM wyróżnia się soczewkową, wklęsłą powierzchnią drewnianego siedziska, dzięki czemu jest wyjątkowo wygodny. Z kolei ROTOR ma ergonomiczną formę i funkcjonalne obrotowe siedzisko z charakterystycznym otworem.

Do nowości należy także niewielkie, wizualnie lekkie i uniwersalne w przeznaczeniu krzesło EKE, projektu Nikodema Szpunara. Siedzisko i oparcie zostały subtelnie wyprofilowane ze sklejki i wykończone fornirem dębowym, a opcjonalnie może być również tapicerowane. Jego charakterystycznym elementem jest „węzeł” z przeplecionych giętych rurek stelaża.

Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Shieldon

Ostatnia z premier, fotel obrotowy SHIELDON, adresowany jest do przestrzeni komercyjnych, w których konieczne jest zachowanie większego dystansu. Zaprojektowany przez Tomka Rygalika mebel, niczym tarcza („shield” – ang. tarcza), częściowo osłania użytkownika przed otoczeniem. Wysokie oparcie przedłużone jest do boku, zapewniając prywatność i ochronę akustyczną. Druga strona fotela pozostaje otwarta, co pozwala na swobodny kontakt z otoczeniem.

5 nowych odsłon

Nowe modele mebli pojawiły się również w stałej ofercie NOTI. Większość z nich to projekty Piotra Kuchcińskiego, które nabrały bardziej przytulnego, domowego charakteru. I tak fotel MANTA z linii Lounge otrzymał nowy zagłówek bez bocznych przedłużeń oraz metalową podstawę na krzyżaku. Kolekcja sof ROSCO zyskała nową podstawę w formie dyskretnych metalowych nóg, dodających całości wizualnej lekkości.

Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Manta

Fotel MULA dostępny jest teraz w wersji bujanej z drewnianymi płozami. Kolekcja MUSE poszerzyła się o fotel i sofę z charakterystycznym, skórzanym podłokietnikiem. A wersja w pełni tapicerowana uzupełniła kolekcję MAMU autorstwa Tomka Rygalika. Należące do niej krzesła są też teraz dostępne w wersji z nogami drewnianymi lub metalowymi.

Wszystkie te nowości, jak również wiele innych charakterystycznych modeli, które NOTI stworzyła przez 15 lat swego istnienia, można zobaczyć w warszawskim NOTI STUDIO przy ulicy Okrężnej 36.

Zobacz również: Kolekcja Point Of View od TON | Metropoli – kolekcja wyjątkowych mebli od marki FONDU

Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - foto Tomo Yarmush
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Rotor
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Rotor
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Rosco
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Mula
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Mishell
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Mishell
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Mishell
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Manta
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Belem
Nowy showroom NOTI i 5 premierowych kolekcji - Belem
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter