Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie

Doskonale czują dąb. Z drewnem łączą niemal zapomniane dziś materiały. Skóry garbowane wyciągami z roślin. Kamienie polne. Czeczot. Ale też miedź i mosiądz. Zamiast syntetycznych lakierów korzystają z tych opartych na wodzie, wosków lub olejów. Używają własnej klejonki z liści fornirów i obłogów – układająje z dbałością o rysunek. Sami selekcjonują drewno w tartakach oraz sezonują je w fabryce. Poznaj markę Nurt.

Marka Nurt

Nurt to meble i przedmioty zaprojektowane oraz wykonane w sposób uważny. Dopracowane w szczegółach. Harmonijne w formie. Dzięki przemyślanej konstrukcji i wybranym technikom wytwarzania są trwałe. Dzięki szlachetnym materiałom – szlachetnie dojrzewają. Miedź pokrywa się patyną, a dąb i skóra nabierają ciemnych barw. Tak właśnie rozumieją ponadczasowość. Tworząc rzeczy myśleli o ich relacji z człowiekiem.  Zależało im, aby Nurt w określony sposób wpływał na charakter wnętrza. Dla nich oznacza to budowanie otwartej i cichej przestrzeni. Z tego właśnie powodu decydują się na lekkie formy, ażurowe konstrukcje i elementy grające światłem.

Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - KOS

Zajmują się meblami od ponad 40 lat. Są mistrzami rzemiosła – lubią to określenie, nawet jeśli brzmi ono dzisiaj trochę staromodnie. Według nich piękne meble to takie, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie, a nie wymienia po kilku sezonach. Takie, które radzą sobie ze zmianami we wnętrzu domu i spokojnie odnajdują się w nowej aranżacji.

Na targach Warsaw Home mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy kolekcję mebli i drobnych przedmiotów dla wnętrz.

Rodzina Kos

Stół dębowy z przełamaną dłuższą krawędzią stołu, która sprawia, że siedzimy przy stole zwróceni ku sobie.
Krzesło Kos z litego dębu z półokrągłym oparciem połączonym z podłokietnikami jest wyjątkowo wygodne dzięki wyprofilowaniu oparcia i siedziska.

Stół KOS od marki NURT

Krzesło Sarna

Rzemieślnicze arcydzieło – elementy gięte krzesła wykonane są z 50 listków dębowego forniru, ręcznie klejonego i giętego. Detal ze skóry licowej wykonany jest ze skóry garbowanej tradycyjnymi technikami (wyłącznie naturalnymi garbnikami z kory drzew). Bez szkodliwego dla zdrowia i środowiska chromu. Skóra jest woskowana naturalnym woskiem. Z czasem będzie zmieniać odcień, dojrzewać, jak każdy naturalny materiał.

Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - SARNA

Stół Kompas

Podstawa nawiązująca do klasycznego kozła. Belka wiążąca metalowe owalne nogi wykonana jest z litego dębu. Do wyboru w rodzinie są blaty o dwóch kształtach – owalny i prostokątny.  Szczególny jest blat z intarsją z dębu czeczot. Idealnie równe i powtarzalne powierzchnie to tylko jedno oblicze drewna, chcą pokazać piękno tego materiału wykorzystując zapomniane techniki rzemieślnicze. Tworzą meble układając rzadkie i niepowtarzalne forniry.

Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - KOMPAS

Zestaw akcesoriów z kamieni polnych i mosiądzu

Kamienie polne: materiał naturalny dla naszego krajobrazu. Zapomniany, odkrywany na nowo. Kiedyś stały element otoczenia, dzisiaj rzadkość. Każdy kamień jest inny, nawet w ramach jednego kamienia zdarzają się różne kolory i tekstury. Dzięki temu każdy przedmiot jest niepowtarzalny.

Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - OTOK

Mosiądz: materiał tradycyjnie wykorzystywany w  architekturze obecnie wyparty przez inne materiały sprawdzające się w masowej produkcji. Chcą przywrócić go do wnętrz.

W rodzinie akcesoriów znajdziemy:
– Świecznik na pojedynczą świecę.
– Świecznik na dwie świece z mosiężnym reflektorem
– Kadzielnik
– Podstawki do książek

Zobacz również: Kolekcja NASTRO od FONDU Furniture | NORR11 – skandynawski design w najlepszym wydaniu

Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - STADO
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - STADO
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - STADO
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - SARNA
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - SARNA - KOS
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - OTOK
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - OTOK
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - OSA
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - LATO XL
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - KOMPAS
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - DESZCZ
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - CZAPLA
Nurt: meble i przedmioty harmonijne w formie - BULWA
Udostępnij ten artykuł
Napisane przez

Redaktor w PLN Design

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter