Odnowiona poprzemysłowa kamienica od Yun Architectures

Yun Architectures odnawia nowojorski dom artystów. Poprzemysłowa kamienica stojąca w dolnej części Manhattanu – TriBeCa odzyskała dawny blask. Dzielnica od lat przyciąga celebrytów i fascynatów nocnego trybu życia.

Tribeca Townhouse zbudowana w 1828 roku, pierwotnie służyła jako Washington Street Market, miejsce w którym handlowano wytworami lokalnych artystów. Projektanci z Yun Architectures chcąc zachować unikalny klimat, postawili na biel wnętrz dopełniony wzorzystymi dodatkami.

Specjalnie zaprojektowane meble w stylu retro, w połączeniu z unikalnymi, zachowanymi z dawnych lat obrazami i dywanami utrzymują wnętrza w ładzie i prostocie. Okna, stylizowane na te, które zdobiły wcześniej Washington Street Market pozwalają utrzymać odpowiednią ekspozycję każdego z przestronnych pomieszczeń.

„Projekt łączy dziewięć mieszkań zorientowanych na unikatowości, którą za wszelką cenę pragnęliśmy utrzymać. Charakterystyczna kamienica jest jednym z niewielu istniejących, zachowanych w nowojorskim stylu architektonicznym późnych lat XVIII wieku. To niespotykane w żadnym innym miejscu na Manhattanie”, mówi Susan Yun, głowna dyrektor projektu Tribeca Townhouse.

Pracownia współdzielona z powierzchnią wystawienniczą, została przeniesiona i zaprojektowana z myślą o młodych, kształtujących się artystach. Według architektów, kuchnia jest sercem domu. Obszerne pomieszczenie zachwyca. Utrzymane w odcieniach szarości skupia całą uwagę na musztardowej kuchni, stworzonej przez francuską markę Lacanche i kuchennym blacie, ten zawiera w sobie tęczę kolorów! Mieszanka lastriko i kawałków zrecyklowanych butelek potwierdza dbałość o ekologiczne aspekty projektu.

„Przy projektowaniu jednego z wnętrz dużą role odegrały preferencje właściciela domu. Pokój dzienny oklejony został zabytkową, wzorzystą tapetą od Secondhand Rose, a ręcznie tkany, tradycyjny, amerykański dywan dopełnia wraz z odnowioną kanapą i fotelem kominkowy pokój wypoczynku. Artystyczna łazienka i vintage’owe, eklektyczne lampy w pełni obrazują początki nowojorskiej sztuki nowoczesnej”, dodała Susan Yun, głowna dyrektor projektu Tribeca Townhouse.

Projekt niezmiernie przypadł nam do gustu. Podoba nam się podejście projektantów do zachowania oryginalnego klimatu tego miejsca. A Wy co myślicie?

Udostępnij ten artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zapisz się do newslettera
Wpisz szukane słowo i kliknij enter